Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konkurs, zapraszam.
Dzięki jutro +.
Reply
Sponsor Dodgy.


(Na Majunie nick Sartix)
Reply
Sponsor Big Grin
Reply
Moje wielkie, całoroczne prośby powoli zaczynają się spełniać. Nie mogłam już wprost doczekać się tych świąt. To dla mnie najlepsza chwila podczas całego roku. Jak nie można kochać Bożego Narodzenia?

Obudziłam się oczywiście jako pierwsza. Wszyscy jeszcze pogrążeni byli w głębokim śnie. Ale nie ja. W końcu to dziś jest ten magiczny dzień. Musiałam spojrzeć przez okno. A tam cudowna zimowa pogoda. Przez całą noc napadało dosyć śniegu, wszystko było białe. Jeszcze teraz ostatnie płatki śniegu delikatnie opadały na ziemię. Musiałam otworzyć chociaż na chwile okno. Dobrze, że mama jeszcze śpi, bo na pewno bym oberwała i wysłuchała pogadanki na temat chorób i własnej nieodpowiedzialności. Udało mi się uchwycić jeden z białych płateczków, ale on szybko znikł z mojej ręki. Stał się woda. Szkoda, że takiego piękna nie można zatrzymać na dłużej. Nie mogłam się napatrzeć na taki fajny zimowy krajobraz. W końcu zamknęłam okno, bo zaczęło się robić naprawdę chłodno. Ale postanowiłam tez utrwalić ten moment. Wzięłam farby i zaczęłam malować to, co widzę. Szło mi nawet bardzo dobrze, lekcje plastyki na cos się przydały.
Reply
Rothas:
Thx jutro +
Reply
Dobry pomysł Smile

(Post, by dać plusa Dodgy)
Reply
Fajny pomysł Smile
Reply
(2012-12-15, 07:58:10)Leviuu Wrote: Sponsor!

Wyślę jak będę w Ithan lub innym mieście Wink

Nie dostałem + za sponsora. Huh
Reply
Jutro!
Reply
Jako dziecko uwielbiałam Wigilię, oczywiście z powodu prezentów, ale lubiłam też dzień, w którym do domu trafiała choinka pachnąca lasem. Ojciec stawiał ją na stołku, aby górowała nad meblami w pokoju. Wieczorem lądowało pod nią pudełko z ozdobami i lampkami oraz największy skarb babci – drewniana szopka z malowanymi figurkami Jezuska, Maryi, Józefa, zwierząt, aniołków. Ja je ustawiałam, a babcia opowiadała mi o narodzinach w stajence.
O ile łatwiej było zapamiętać tę historię, gdy miało się pod ręką taką szopkę! Dlatego po śmierci dziadków koniecznie chciałam ją mieć. Przez całe lata, naśladując babcię, gdy Maciek i Marysia ustawiali figurki koło drzewka, opowiadałam im o Maryi i Józefie. Dziś to oni mówią o tym swojemu młodszemu bratu, a ja widzę, jak szybko płynie moje życie
Ozdabianie choinki:
Kiedy z siostrą nieco podrosłyśmy, dekorowałyśmy choinkę. Nie pamiętam, jakie miałyśmy ozdoby, ale na pewno kilka z nich było naszym dziełem, np. aniołki z krepiny. Przypomniałam sobie o nich kilka lat temu, gdy moja siostra chodzila do 3 podstawówki. Pani dyrektor ogłosiła konkurs na najładniejszą ręcznie wykonaną ozdobę choinkową.
Postanowiłam przywrócić do życia krepinowe anioły. Kupiłam trochę kolorowego kartonu i błękitną bibułę. Marysia składała ją w harmonijkę, którą ja potem w połowie przewiązywałam nitką, robiąc z niej skrzydełka. Maciek z kartonu sklejał niewielkie tubki, które miały być sukienkami, i na ich szczycie przytwierdzał żółte kółka – aureole. Po połączeniu elementów powstały śliczne aniołki. Od tej pory co roku sami wykonujemy jakąś nową ozdobę.
Potrway wigilijne:
U nas na stole jest tradycyjnie 12 potraw są nimi:
- barszcz z uszkami
- karp smażony
- ryba po grecku
- śledzie w oleju
- śledzie w śmietanie
- rybka w occie
- pieczarki w sosie pomidorowym
- kompot z suszek
- kapusta z grzybami
- gołąbki z grzybami
- pierogi z grzybami
- pierogi z kapustą
I to było by tyle na temat Świąt Bożego Narodzenia w mojej rodzinie
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)