Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Religia, wyzniania, sekty
Co do rady to kojarzę coś tekst z jakimś bogaczem na którego szatan za pozwoleniem Boga zesłał nieszczęście..


dokładnie
Reply
Co i tak oznacza traktowanie na podstawie wyglądu.
Reply
Choćby przypowieść o Hiobie w której szatan proponuje próbę wiary Bogu. Ostatecznie godzi się i daje szatanowi wolną rękę.
Reply
Biorę Mida:
Hiob. Ok. Tylko ja tu nie widzę kompletnie żadnego 'radzenia się przez Boga szatana'. W księdze Hioba chodzi o to, że Szatan chciał udowodnić Bogu, że Hiob jest taki pobożny dzięki temu, co otrzymał od Boga (liczne potomstwo - siedmiu synów i trzy córki, majątek, zdrowie, no, ogólnie, szczęśliwe życie i takie tam) i że jeśli to straci, to się od Boga odwróci. Bóg pozwolił poddać Hioba próbie (Szatan nie mógł jedynie go zabić). W wyniku tego zakładu Hiob został pozbawiony rodziny, pozbawiony majątku, do tego stracił wzrok i zachorował na trąd. I mimo to pokornie przyjmował cierpienie, był wierny Bogu, nie złorzeczył mu, za co został wynagrodzony przywróceniem (i chyba nawet pomnożeniem) tego, co stracił. To tak streszczając jego historię, wnioski niech wyciągnie każdy sam.
Reply
Jak czytałem tą przypowieść, to jakoś zawsze wyobrażałem sobie Boga i Diabła w piaskownicy ._____.
Reply
Dzkęki za spoiler.

>Szatan przychodzi do Boga
>Bóg mówi "Hiob jest dobry..."
>>Szatan mówi, że Hiob się odwróci jak mu to wszystko zabierze, chce udowodnić (radzę Ci to sprawdzić, lol)
> Ale go nie zabij. - rzekł Bóg.
>

i dalej już leci.

Ja się swego trzymam
Reply
To ja wypowiem się trochę później, ale mam pytanie i myślę, że ten temat jest wprost stworzony dla niego Tongue
Mam kolegę, który interesuje się sektami i kosmosem i nie wiem, co kupić jako prezent. Doradzicie mi?

AtDół Książki i płyty odpadają ;x
Hmm... Myślałam bardziej o czymś... Sama nie wiem...
Reply
Polecam książki na temat kosmosu itp.
Reply
>pentakl
>krucyfiks
>nóż do obrzędów
>fajki

Fajki polecam.
Reply
Znajdź mu oryginalną kopię Clavicula Salomonis Regis. Cholewa, ktokolwiek by za taką oryginalną kopię dał pewnie dziesiątki tysięcy złotych.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 5 Guest(s)