Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kara śmierci
#51
Myślałem, że posłów jest 460, a nie 1000. Big Grin
Reply
#52
No,no to minusuj za to. Dodgy Dolicz sobie wszystkich europosłów, osoby w kancelariach, i innych instytucjach rządowych.
Reply
#53
Jestem już na drugiej stronie, zapomniałem nicku autora i nie chce mi się wracać, wybaczcie. :c

Ja tam jestem jak najbardziej za karą śmierci, ale nie za gwałty, pedofilię, tylko za naprawdę efektowne przestępstwa. Nie chcemy chyba oko za oko ze starożytnej Sparty, gdzie złodziejom ucinano ręce itd.
Kartoteki są przecież prowadzone - czy za ogromną ilość przestępstw (lub jedno/kilka porządnych) nie można naprawdę takiego człowieka usunąć?
Reply
#54
Usunąć - jak to dziwnie brzmi. Big Grin No, twój pomysł gdyby został wprowadzony w życie to zdziesiątkowałby populacię Rumunów w naszym kraju, bo większość z nich dopuszcza się kradzieży parę razy dziennie.
Reply
#55
Brick 
(2013-05-24, 23:38:21)Lanserek Wrote: Usunąć - jak to dziwnie brzmi. Big Grin No, twój pomysł gdyby został wprowadzony w życie to zdziesiątkowałby populacię Rumunów w naszym kraju, bo większość z nich dopuszcza się kradzieży parę razy dziennie.

.______.

A "usunąć" rzeczywiście dziwnie brzmi.
Reply
#56
Do dzis nie wiem co ludzie złego w zasadzie oko za oko widzą o.o

Lanserek:
Wbij w temacik o nagrywaniu Dodgy
Reply
#57
Zamiast kary śmierci to do roboty gdzieś powysyłać pod nadzorem , a pedofilii powinno się kastrować i tyle.
Reply
#58
Śmierć jedynie za zabójstwo z premedytacją i niezbitymi dowodami. Jak ktoś wspomniał wyżej - nie można karać ludzi śmiercią za ich problemy psychiczne, czyli pedofila nie posadziłabym na elektrycznym krześle tylko po prostu skazała na dożywocie. Uważam, że za czyny, które dotkliwie niszczą psychikę innego człowieka, albo pozbawiają go życia, powinno się stosować naprawdę surowe kary.
Reply
#59
Kodeks Hammurabiego był w Babilonie, a nie w Sparcie :x
Reply
#60
Sama zasada "oko za oko" jest dobra ale Kodeks Hammurabiego jest miejscami zbyt surowy, np. gdy komus zawalił się dom i umarł to budowniczy tego domu ponosił karę smierci, kiedy to był pewnie wypadek przy pracy.
No i to że niewolnicy i poddani byli dużo niżej niż obywatele, ale to raczej w tamtych czasach było normalne.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)