Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sklonowanie ludzkiego zarodka - dyskusja
#11
Pomoże przeżyć milionom ludzi, tak jak podtrzymywanie warzywek przy życiu? Ja bym takiego życia nie chciał...
Reply
#12
Ale nie wiesz czy sklonowane stworzenia nie będą posiadały wolnej woli.
Reply
#13
Minus za wypowiadanie się w temacie z zerowym pojęciem o co chodzi.
Reply
#14
Z takich klonowań nic dobrego nie wyjdzie -_- .
Reply
#15
Wspaniałe odkrycie. Cieszę się, że ludzkość nie staje w miejscu.
Brzydalos:
Chwila, nie rozumiem. Bóg dał nam wolną wolę i możliwości takie jakie mamy, po to, żebyśmy tego nie robili? To tak jakbyś położył przed psem stek i powiedział "Możesz to zjeść ALE JEŚLI TO ZJESZ TO CIĘ WYPATROSZĘ I ROZWLOKĘ PO MIEŚCIE" a potem się dziwił czemu cię różnego rodzaju agencje ochrony zwierząt po świecie ganiają. Jeśli coś jest możliwe i może poprawić ludzkość w jakimkolwiek stopniu, czemu mielibyśmy tego nie robić? Gdyby bóg tego nie chciał, to by nam nie dał takiej możliwości.
Atup. Dlaczego tak uważasz?
Reply
#16
Weganie z pewnością byliby za, bo przecież takie zarodki z pewnością jak rośliny nie mają układu nerwowego, no bo jak powiesz takiemu, że je roślinę, która także żyje to on wybroni się właśnie takim argumentem, czaicie żart, nie?

Najbardziej jednak denerwuje mnie mieszanie w to Boga albo komentarze wypisywane przez tych idiotów na gazeta.pl typu "Katoland do dzieła!" coby chcieli pokazać swoją wyższość i bycie niewierzącym. Ja jakoś katolikiem się nie czuję, ale nie muszę tym wypinać tyłka niczym homoseksualista afiszujący się swoją innością robiąc paradę na ulicy. Chociaż co niektórzy też są nie lepsi. Nie macie innych argumentów, tylko wiara? I kieruję to akurat do teistów jak i ateistów. Rozumiem, że argumenty muszą się na czymś opierać, w kwestii wiary przykazania i tak dalej, ale co z tego, jeśli brzmicie jak słownik? Ogarnijcie się, wcale nie musicie mieszać do tego kwestii wiary, może opowiecie się za moralnością i swoimi własnymi przekonaniami, jeśli już chcecie dyskutować na tak poważne tematy?

A jeśli chodzi o samą koncepcję klonowania to jestem troszeczkę nastawiony sceptycznie, bo sam nie wiem, co z tego może wyniknąć i w jakim kierunku pójdzie, no cóż, czas pokaże. Z pewnością poszerzy się wiedza w dziedzinie genetyki i z medycyną będziemy jakoś do przodu, cokolwiek się wydarzy mam nadzieję, że ludzie rzeczywiście będą korzystać z tego dla dobrych celów, a łapanie świniaków próbujących się na tym dorobić na czarnym rynku będzie uskuteczniane.
Reply
#17
Jestem zdania, że postęp technologiczny jest ważny, ale nie chciałbym, żeby to służyło do złych celów. Oglądałeś film "Wyspa"? Ludziom wmawiano, że zewnętrzny świat nie istnieje i trzymano w baraku, a gdy dojrzeli robili przeszczep ich narządów i zabijali. Boję się, że to doprowadzi do podobnych albo gorszych sytuacji, ponieważ tak jak i ludzka wyobraźnia i dobroć nie zna granic, tak i nienawiść, chciwość i zazdrość są nieposkromione.
Reply
#18
err... gdybyś przeczytał artykuł do którego dano link, a konkretnie jeden akapit, wiedziałbyś do czego to się może przydać.
Cytuję:

"Po co właściwie klonować człowieka?

Ściśle rzecz biorąc nie chodzi o sklonowanie człowieka tak, jak sklonowano owcę. Dzięki technice umieszczenia jądra w komórce możliwe jest stworzenie zarodka, który genetycznie rzecz biorąc będzie identyczny z dawcą. Taki zarodek rozwija się do momentu, aż składać się będzie ze 150 komórek. To wystarczy, by pobrać z niego komórki macierzyste - cel całej operacji. Takie komórki mogą rozwinąć się w dowolną dorosłą komórkę. Mogą z nich powstać nerwy, kości, komórki trzustki czy serca. I, co najważniejsze, będą one genetycznie identyczne z komórkami dawcy. Unika się w ten sposób ryzyka odrzucenia i mnóstwa innych problemów."
Atup. Dynamit został wynaleziony jako narzędzie górnicze. Wszystko co mogło być wynalezione, zostało prawdopodobnie wynalezione z dobrymi intencjami. Ale to nie wina naukowców, że ludzie wykorzystali ich pomysły do czegoś takiego. Zresztą - łyżką też można zabić. A teraz pozwijmy twórców łyżek.
Reply
#19
(2013-05-16, 17:29:27)asghan Wrote: err... gdybyś przeczytał artykuł do którego dano link, a konkretnie jeden akapit, wiedziałbyś do czego to się może przydać.
Cytuję:

"Po co właściwie klonować człowieka?

Ściśle rzecz biorąc nie chodzi o sklonowanie człowieka tak, jak sklonowano owcę. Dzięki technice umieszczenia jądra w komórce możliwe jest stworzenie zarodka, który genetycznie rzecz biorąc będzie identyczny z dawcą. Taki zarodek rozwija się do momentu, aż składać się będzie ze 150 komórek. To wystarczy, by pobrać z niego komórki macierzyste - cel całej operacji. Takie komórki mogą rozwinąć się w dowolną dorosłą komórkę. Mogą z nich powstać nerwy, kości, komórki trzustki czy serca. I, co najważniejsze, będą one genetycznie identyczne z komórkami dawcy. Unika się w ten sposób ryzyka odrzucenia i mnóstwa innych problemów."
Atup. Dynamit został wynaleziony jako narzędzie górnicze. Wszystko co mogło być wynalezione, zostało prawdopodobnie wynalezione z dobrymi intencjami. Ale to nie wina naukowców, że ludzie wykorzystali ich pomysły do czegoś takiego. Zresztą - łyżką też można zabić. A teraz pozwijmy twórców łyżek.
Nie żeby coś, ale wolna wola odnosi się tylko do wybierania między dobrem i złem.
Reply
#20
Tak? Nie wiem, nie czytałem tego aż tak dogłębnie. No, zresztą wyboru między dobrem a złem też raczej nie mamy, bóg zadecydował o tym jeszcze przed stworzeniem świata(<3 biblia), ale to nie temat by dyskutować o religii i poglądach religijnych, tylko o genialnym odkryciu jakim jest sklonowanie ludzkiego zarodka i skutkach jakie może przynieść.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)