Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 3 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Samobójstwa
#1
Witajcie !
W tym temacie chciałabym poruszyć wątek odnośnie samobójstw.
W naszych czasach bardzo powiększyła się ich liczba. Kiedyś były pojedyncze przypadki, a dziś codziennie zabija się kilkaset osób.
Zapobieganie samobójstw u dzieci i młodzieży zainicjowały państwa i włączyły się do stworzonego przez Światową Organizację Zdrowia programu SUPRE. W Polsce są do dopiero projekty. Narodowy Program Ochrony Zdrowia Psychicznego, jest realizacją założeń podpisanych przez Dyrektora Regionalnego Biura WHO w Europie oraz przedstawicieli Komisji Europejskiej i Rady Europy.
Młodzież po próbach samobójczych miała zaburzenia psychiczne (zaburzenia depresyjne i zaburzenia zachowania).
Często o zgonach ludzi młodych mówi się jak o wypadku do którego doszło.
Samobójstwo jest najczęstszą przyczyną zgonu osób w wieku 15-19 lat. Skuteczna próba samobójcza trzykrotnie częściej podejmowana jest przez chłopców, ponieważ stosują tzw. "drastyczne metody samobójstwa" (np. użycie broni palnej lub materiałów wybuchowych) oraz częstsze działanie pod wpływem substancji psychoaktywnych).
Samobójstwo jest ucieczką, popełniają je tylko ludzie słabi psychicznie, którzy nie potrafią znaleźć odpowiedniego wyjścia z sytuacji lub się boją.
Najczęściej przed popełnieniem samobójstwa pojawiają się "myśli samobójcze" są to myśli które podpowiadają człowiekowi czemu ma tak postąpić.

Życie jest bardzo cenne. Nie marnujcie go z byle powodu

A teraz:
ZANIM POPEŁNISZ SAMOBÓJSTWO:
1. Zastanów się dlaczego chcesz to zrobić. Czy powodem tego było np.:
-stracenie ukochanej osoby;
-doznawanie przez całe życie upokorzeń;
-zła atmosfera w domu.
Jakikolwiek by to nie był powód nie można od razu się zabijać. Najlepszym sposobem odreagowania jest rozmowa. Masz do dyspozycji: rodzinę, przyjaciół, psychologów, pedagogów, psychiatrów itp.
2.Zastanów się ile jest osób na świecie które Cię kochają. Pomyśl jaką krzywdę im wyrządzisz zabijając się. Osoby te wpadną w głęboką depresje i przez to mogę także targnąć na swoje życie lub je zrujnować. A z pewnością tego nie chcesz.
3.Jeżeli możesz to porozmawiaj z kimś.Opowiedz mu co chcesz zrobić i dlaczego.Może to być twój kolega lub nawet psycholog lecz wiec że rozmowa naprawdę pomaga.

W tym temacie możecie dyskutować o samobójstwach. A jeśli sami macie "myśli samobójcze" możecie napisać. Chętnie pomogę. Smile

Proszę nie "minusujcie" tematu.

Pozdrawiam.
Reply
#2
Według mnie osoba, która zdecydowała się na popełnienie samobójstwa wszystko przemyślała.

Rozmowa wcale nie pomaga. A jeżeli nawet pomaga, to nie wszystkim. Byłam pośrednim świadkiem próby samobójczej przyjaciela. Rozmawiałam z nim przez telefon w czasie gdy on haratał sobie mięśnie w celu dostania się do tętnicy. Rozmowa wcale nie pomogła- a co pomogło? Szybka interwencja policji. :3
Reply
#3
Och, 16-...
To trochę temat nie na to forum :c.

Trolle zacierają ręce... nie będę wskazywał po nicku.

A cenne... a ja myślałem, że jest bezwartościowe, wersja dla pesymów.
Nie kupisz życia, dlatego też jest bezwartościowe, dla optysiuw, ale nie umiem być optyśę więc słabo Big Grin
A gdzie twój dyplom? Psychologiem nie zostaje się tak łatwo jak psycholem, ale ja nic nie sugeruje.


-stracenie ukochanej osoby;

a później

Zastanów się ile jest osób na świecie które Cię kochają.

Yo?



Mam myśli, ale nie samobójcie się c:
Reply
#4
Mi nie chodzi o rozmowę przez telefon/fb/gg/skejpa itp. Tylko o rozmowę twarzą w twarz. Taka najwięcej zdziała.
Policja musiała interweniować?

AtUP
Potrzebne są mi "świeże" materiały co myślą młodzi ludzie o samobójstwach, ponieważ robię artykuł. A w internecie znalazłam same informacje sprzed lat a od tamtego czasu wiele się zmieniło w świecie.
Reply
#5
A musiała. Było śmiesznie. Cool

A co za różnica, czy rozmawiać twarzą twarz, czy za pośrednictwem jakiegoś urządzonka? Big Grin
Reply
#6
Po coś są telefony zaufania.
Tak sie to teraz nazywa?

Taaa.?
'

Fantasmagoria:
Nie lepiej ratować? Btw. gdzie on sie chciał ? ba, na ręce czy na bicepsie?


czekaj, nadgarstek, o to chciałem!
Reply
#7
Lightbulb 
Bo wtedy jest się blisko.
Reply
#8
Wink 
Z tego co wiem, jeśli człowiek harata się wzdłuż ręki to faktycznie chce się zabić, natomiast jak wszerz to niekoniecznie, bo żyła idzie wzdłuż. Rozmowa nie pomoże, najlepiej gorąco namawiać na terapię u psychologa, wiadomo, osoba z problemami nie zawsze chce się sama tam zgłosić, rozmowa zwykle nie pomaga. ;C Każdy człowiek inaczej reaguje na problemy, jeden się przejmuje aż do załamania, drugi kompletnie to olewa.


AtNighter
Uważam tak samo.
Reply
#9
Nie wiem, może to jest sprzeczne z opinią społeczeństwa, może nie podoba się to ludziom, ale stwierdziliśmy z najlepszym kumplem kiedyś, że samobójstwo to ucieczka od problemów i swego rodzaju tchórzostwo. Rozumiem wszelkie problemy, depresje i inne tego typu sprawy - dlatego piszę, że jest to tylko moje zdanie.
Reply
#10
Żadna, jestem ciekawy.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)