Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 3 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dołącz do klimatycznych! [Nowy świat fabularny]
#41
Pewnie, że dodatkowe wyglądy tylko dla Nerthus'a przyciągnęłyby nowych gracz. Zmiany, które wielokrotnie proponowano w tamtym temacie też byłyby dodatkową atrakcją gdyby cokolwiek z nich udało się wprowadzić w życie. Tylko, że Nerthus miał swoje kilka tygodni gdy dołączyło wielu nowych graczy, którzy w większości niszczyli doszczętnie i tak kulejący klimat. Pomimo tego, że Arron razem ze swoją Akademią próbowali ich czegokolwiek nauczyć. Tylko, że tu nie chodzi jedynie o chęć pomocy, bo druga strona też musi chcieć się nauczyć grać na takim specyficznym świecie i potrafić się w nim odnaleźć, zaaklimatyzować. Niestety zdecydowana większość szuka na Nerthusie wolnych map, elit et cetera, a nie rozgrywki klimatycznej. "Kto bogatemu zabroni" - chciałoby się rzec skoro spełniasz te minimalne warunki, aby założyć postać. Kto takiej osobie zabroni grać nawet jeśli nie chce się uczyć, nie chce grać klimatycznie i co więcej nawet nie chce się przystosować do panującej atmosfery? Nie mówię, że gracze Nerthusa są święci i bez winy, bo nie są - też mają swoje przywary. Jest nawet wielu, którzy w ogóle nie udzielają się w klimacie np. ja, ale jednocześnie potrafię uszanować zasady panujące na serwerze i nikomu nie wadzę, ba! Jeśli ktoś wplącze mnie w "klimatyczną sytuację" potrafię się w niej odnaleźć i odpowiedzieć na nią.

Jeśli chce to niech sobie zakłada serwer, nikt mu przecież tego nie broni. Zbierze pieniądze, jakąś grupkę graczy, zorganizuje się - niech zakłada, a temat niech sobie wisi, bo nikt za niego tej reputacji nie zbierze, bo Ramonka zablokowała taką możliwość. Ni mnie to grzeje, ni ziębi. Według mnie pomysł zakładania takiego świata jest trochę bezsensowny, bo nie ma na klimat takiego popytu jakby się chciało i zdawać mogło. Zarządca chyba będzie musiał sam sobie pokrywać miesięczne wydatki, żeby serwer nie miał debetu i nie rozpadł się, bo nie mam pojęcia w jaki sposób można nakłonić klimaciarzy to większej rozgrywki mechanicznej. Wiadomo, że na początku każdy się rzuci, bo jest to jednak jakiś powiew świeżości i odskocznia od tych wszystkich jednakowych privaciaków. Imo, jeśli ktoś będzie chciał się pobawić kulejącym klimatem to pójdzie na Nerthusa, bo nie trzeba za niego płacić (jeśli się nie gra mechanicznie) i na pewno nikt go nie skasuje nagle, bo ma jakiś debet.
Być może człowiekiem małej wiary jestem i Arron będzie potrafił utrzymać taki świat bez więkzych nakładów finansowych ze swojej strony, nie jestem w stanie tego stwierdzić.
Wiem tyle, że Nerthusa sprzed kilku lat nie da się naprawić, bo nastąpiły na nim nieodwracalne zmiany i chyba jedynie Administracja byłaby w stanie coś w nim ruszyć, chociaż i do tego nie jestem przekonana.


Arron:
Mimo wszystko jeśli uda Ci się z tą reklamą, statystykami, regulaminami itp. to nie postępuj z ludźmi tak jak postępowałeś na Nerthusie, bo świat Ci się wtedy na pewno rozleci. Jesteś inteligentnym człowiekiem, kreatywnym i całkiem zorganizowanym, tylko podejścia do niektórych ludzi Ci niestety brakuje, a jak widać potrafi to zrazić nawet najbardziej cierpliwych i tolerancyjnych.

___
Reply
#42
Ja jestem jak najbardziej na Tak. Pomysł jak najbardziej mi się podoba bardzo bym chciał pograć na takim klimatycznym serwerze. Ale tak jak przedmówcy reklama później pierw trzeba mieć pewność że administracja się na takie przedsięwzięcie zgodzi. Później trzeba dobrze omówić jak by to miało działać. Przecież nie będzie takie łatwe wprowadzić wszystko na raz. Od siebie mogę zaproponować pomoc przy robieniu mapek, przerabianiu ich. Ewentualnie mogę podsuwać jakieś pomysły na eventy i konkursy, gdyż mam ich dużo.

Podsumowując jestem jak najbardziej Za!
Reply
#43
Znając troszkę Arrona jestem pewny, że serwer powstanie. Sam raczej będę jego częścią, to na pewno coś nowego jeśli chodzi o światy prywatne. Tylko mogą być problemy z debetem, niewiele jest graczy, którzy chcieliby zagrać na klimatycznym serwerze nie grając już na Nerthusie, a wątpię, że mają chęć grać na obu. Znalezienie nawet 100 osób nadających się będzie trudne.

Jednak ten serwer będzie konkurować z Nerthusem, który na pewno na tym ucierpi.

Arron:
Żeby być dobrym zarządcą serwera musisz trochę zmienić swoje zachowanie i stosunek do graczy, ale życzę odniesienia sukcesu.

Tamlaer:
Ty się tak nadajesz do klimatycznego świata, jak ja do częstego ekspienia.
Reply
#44
(2013-01-14, 19:36:40)Salem Wrote: Przepraszam, że się wtrącę, ale skoro już ktoś nosi się z zamiarem stworzenia prywatnego serwera, to zróbcie ten przelew a potem załóżcie temat na forum. Wtedy dam swoje błogosławieństwo i nawet plusa osobie, która wyjdzie z taką inicjatywą. Osobom, które robią innym smaka na coś nowego, a potem wszystko i tak szlag trafia mówię nie. A tu nie widzę żadnej gwarancji ani podstawy finansowej, żeby ten świat powstał, więc chyba szkoda czasu i nerwów. Ale pomysł jest ciekawy, tylko na przykładzie Nerthusa, raczej małe są szanse na utrzymanie klimatu, a podtrzymanie go na siłę nie doprowadzi do niczego dobrego.

Co Ty możesz wiedzieć o sytuacji finansowej poszczególnych graczy? Fakt, że nie zrobił przelewu o słusznej kwocie na konto Garmory ani nie zakupił kilku tysięcy SŁ nie jest równoznaczne z tym, że nie posiada nakładów pieniężnych na założenie serwera... Prócz tego, że znasz zapewne jego datę urodzenia oraz liczbę SŁ jaką wykupił, to nic o nim nie wiesz, a wysuwasz niezwykle śmiałe wnioski... I nie bronię tutaj założyciela tematu, bo mało obchodzą mnie jakiekolwiek światy prywatne ale o to, że do oceniania, komentowania, krytykowania i wydawania pochopnych opinii to jesteście pierwsi, ale jeżeli już chodzi o przeprowadzenie małego wywiadu z założycielem, zapoznaniem się z jego planem oraz sposobem w jaki będzie próbował go realizować, to nie, lepiej zrównać z ziemią na początku... I tak każdy pomysł wynikły z inicjatywy graczy jest tłumiony w zarodku.
Reply
#45
Smile 
Po co te nerwy? Ja rozumiem Salema- ciężko zliczyć tematy tego typu i do tej pory nikt po założeniu takiego tematu serwera nie zrobił. Gracze dostawali post na medal, a potem wszyscy zapominali o "wielkich" planach.
Reply
#46
Po pierwsze, więcej szacunku łobuzie!
Salem ma rację, bo chwilowo to łudzenie nam oczu. Nie dokonano żadnej wpłaty, nie oznajmiono w jaki sposób serwer będzie funkcjonował oraz z czego będzie zbierana miesięczna danina. Sam plan jest bardzo fajny, ale poza pomysłami trzeba mieć konkretnie, zamierzone cele i wstępny projekt ich realizacji.

Nawiasem pisząc, temat dotyczy zorganizowania spotkań w celu nakręcenia kilku filmików. Arron niepotrzebnie zamieścił wstęp nawiązujący do czegoś odbiegającego od jego zamiarów i trochę zamieszania tutaj wpadło. Tongue
Reply
#47
Już jestem. Wybaczcie, dostało mi się knebla za zdublowanie tematu i przedstawienie go Nerthusowiczom.

A teraz po kolei...

Navu:
Kimkolwiek jesteś, idź gdziekolwiek, byle dalej. Wybacz, jestem konkretny i potrzebuję konkretnych ludzi.

Alcest:
Miło, że wyłapujesz z postów ich treść. Podpowiem, że zaczynam od filmiku reklamującego i przygotowań, więc to, czy będziesz grać czy nie jest sprawą drugoplanową.

Lanserek:
A dzięki i wzajemnie :3

Pani Czekolada:
Co do Twojej osoby póki co mam mieszane uczucia... Wygląda to to na słomiany zapał, ale mogę się mylić. Na dole tego posta masz do mnie kontakt.

Opsiq:
Słuch może zaginąć, ale to nie znaczy, że nie pracuję nad projektem. I w odpowiedniej chwili wszystko będzie przedstawiane.

Błękitnooki:
Nie sprecyzowałeś jak chcesz mi pomóc. Czy w filmie, czy przy świecie... Kontakt na dole posta.

Ramonka:
Dziękuję za odblokowanie.

Cliffe:
Póki co zajmuję się czymś innym, ale w razie problemów jakichkolwiek z regulaminem czy innymi kwestiami prawnymi zgłoszę się po radę.

Elsis:
Czy ja wyglądam na kogoś ze słomianym zapałem? Nie. Ja robię. słomiany zapał to masz na Nerthusie. I mam na to dowody, ale nie mam zamiaru tego tutaj publicznie roztrząsać.

Sir Sudeses:
Nie mam pojęcia d czego chcesz dołączyć... Konkrety, proszę.

Proon:
Pożyjemy - Zobaczymy. Poza tym - ludzie na serwerze będą wciąż "płynąć". Ale to już inna historia i opowiem ją wkrótce.

Delda I:
Ja Ciebie też. Bardzo.

Slide:
Nie wlepisz, poprosiłem o limit. A gdyby go nie było, to przewidywałbym spoooro plusów Dodgy Ale to też niedługo.

Arlneth Veneres:
Kontakt na dole posta.

Salem:
Panie MG, pieniążki zobaczycie jak będę miał wszystko dopięte na ostatni guzik. No dobra, przedostatni, bo pewno z ADM się będę trochę użerał Tongue
A na przykładzie Nerthusa wiem jak świata klimatycznego nie prowadzić i co z nim nie robić. Ahm, jakbyście chcieli poprawny regulamin, listy graczy z ujemną reputacją, którzy powinni być z Nertha wywaleni zgodnie z jego regulaminem, aktualne listy klanów i przegląd działu prywatnego "Nerthus", z zaznaczeniem co trza wywalić, co przeczyścić a co przenieść gdzie indziej, by nie było tam takiego śmietnika jak teraz - kontakt macie na dole posta.

zbyszek dziwy:
Nerthus pada ( bo jeszcze się wali ) przez lenistwo, brak organizacji i brak opieki nad światem.

The Vene:
Kasy nie potrzebuję, ale ktoś inteligentny się przyda. Kontakt na dole.

Calatin:
Sugerowanie, że nie próbowałem? Big Grin
Zrobiłem wszystko co się dało. Nawet rzeczy, które powinna robić administracja bądź moderacja Nerthusa. Proponowałem innowacje, pokazywałem co jest nie tak. Zostałem zhejtowany i nie mam zamiaru tracić czasu i nerwów na coś niemożliwego. Tak, jest temat z propozycjami. Nawet się w nim porządnie udzielałem. Masz postać na Nerthusie. Poczytaj forum i założone przeze mnie tematy. Terminarz eventów, akademia dla nowicjuszy, porządny system walki na kostki, konstruktywna krytyka, nowy, aktualny regulamin, lista osób z ujemną reputacją ( zasługa Quelie, która to wykonała na moją prośbę ), aktualna lista MC i bardów... Wszystko gotowe. I olane. I przez graczy tam grających, i przez opiekunkę świata - Ramonkę, która usprawiedliwia się brakiem czasu. A mi to kneble co chwilę wlepia Tongue

Btw, wiesz co nam powiedziała administracja? Że jesteśmy zdani na siebie.
A gracz niewiele może, bez współpracy z moderacją i administracją.

Sabriel:
Klimat ma popyt. Ale to ma być klimat, nie szopka Smile
A co do podejścia - po dwóch miesiącach prób czegokolwiek, z armią ludzi, pomysłów, czasu i zaangażowania - puściły mi nerwy. Zdarza się. Jeszcze raz przepraszam.

Tamlaer:
Nie ucz ojca dzieci robić. ;3

Entschieden:
Przydałbyś się na Nerthusie. Widzę samego siebie Cool
I masz 100% racji.

Pan Jabłkowy:
Nie będę zarządcą tego serwera. Co najwyżej opiekunem.

Silvan Felvar:
Jestem na fazie projektów. Plan był 3 miesiące temu. A temu z góry nie broń. Ma rację.
I filmiki i spotkania mają jeden cel - stworzyć porządny samokręcący się, dynamiczny świat fabularny.



Kontakt do mojej wrednej osoby:
( Przedstaw się i podaj cel wysyłania do mnie czegokolwiek, bo inaczej z miejsca usunę wiadomość)

Tel: 514930618
GG: 23344563
Skype ID: Arron_Eagleheart
Facebok: http://www.facebook.com/profile.php?id=100001764384202
Mail: bartlomiejstrzalaAtop.pl

Preferuję Skype i maila. Na reszcie bywam dosyć rzadko.
Reply
#48
Również chciałbym zaoferować swoją pomoc. Smile Oczywiście mam na myśli serwer. Napisałem do Ciebie na GG.
Reply
#49
A kopa byś nie chciał? Zrobię Ci najazd na Szczecin, rzucę stówą w ryjka i jeszcze kopa zasadzę. Dodgy Jak dają, to trza brać...
A z tym, że jestem inteligenty; no cóż, słaby żart. Heart Jakbyś czegoś potrzebował, numer znasz, a jak nie znasz, to spytaj mnie/kogoś znajomego.
Reply
#50
Widzę, że masz twardy charakter. Tongue

Cóż, jakby byłą zbiórka SŁ, mógłbyś dopisać, szukam czegoś takiego, a expienie mi się po prostu znudziło. Możesz mnie sam ocenić, czy potrzebujesz kogoś takiego.
Widzę, że zapał masz niezły, chciałbym pomóc, lecz nie wiem jak.
Ale cóż, jak nie załapię się, no to życzę jedynie udanego projektu.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 3 Guest(s)