Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 4 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polityka
#1
Witam ,czytając gazetę ,,Uważam Rze Historia'' wpadłem na pomysł by podyskutować z wami na temat dzisiejszej polityki. Dnia 11 listopada 1918 roku Polska po 123 latach niewoli odzyskała niepodległość. Państwo było poróżnione przez różne prawa zaborców- inny system dróg mniejsze i większe tory. Mimo to państwo udało się zreformować a w 30 latach XX wieku byliśmy dość liczącym się państwem(Do 1939r). Polska się rozwinęła powstały nowe koleje ,drogi i stocznia w Gdyni. Wyprodukowaliśmy jeden z najlepszych samolotów na świecie-łoś ,a nasze pociągi były jedne z najszybszych w europie(szybsze niż dzisiejsze Polskie.)
Po upadku komunizmu w `89 Polska stała się krajem demokratycznym ,niestety do dziś nie udało się odzyskać blasku II RP. Byliśmy biedni ale trzeba było mniej zrobić niż po 1918r. Nadal mamy pociągi z lat `80 ubiegłego wieku ,zły stan dróg i niskie zarobki.
Co tak bardzo różniło tamtych polityków od dzisiejszych?
Reply
#2
Polityka to poważny temat ja jestem za PALIKOTEM. Domyślcie się czemu.



Dziadek mówi że za komuny było lepiej.
Reply
#3
Jeśli piszesz, że od komuny w polityce nic się nie zmieniło, to nawet nie ma sensu dyskutować.
Reply
#4
Ja też założyłem taki temat nie dawno,ale nie wypalił. Lubię Politykę ale nie mam z kim o niej porozmawiać, nareszcie ktoś zrobił taki temat.
Osobiście jestem za Palikotem,widać,że nie zależy mu na kasie tylko aby pokazać Polsce oszustwa i przekręty innej partii.
Mam nadzieje,że temat przetrwa i nie zaginie w otchłani forum. Będę Sie w nim często wypowiadał.
Reply
#5
Braahek to ja patryk "szarejko".




Palikot i tak jest mistrzem. Smile
Reply
#6
Palikot? Żartujecie, tak? Nie chcę nikogo obrażać, ale nie wiem jak bardzo nieświadomym politycznie trzeba być, żeby identyfikować się z tym głupcem.
Reply
#7
On przynajmniej nie Obiecuję ""Gruszek na wierzbie.""
Reply
#8
Legalizacja, szpan, joł, joł?
Reply
#9
Oczywiście, że obiecuje, ale prawdopodobnie nie poświęciłeś nawet dwóch minut, by rzucić okiem na jego program; zamiast tego rzucasz jakieś puste, przeczytane na wp, czy jakimś kwejku, slogany.
Reply
#10
Gdynii pisze się przez jedno "i", a spacje stawiamy po przecinkach a nie przed nimi.

A co do polskiej polityki:
PO - partia dla ludzi w średnim wieku z zarobkiem powyżej średniej krajowej. Postkomuchy.
PiS - podróbka faszyzmu chińskiej jakości.
SLD - "Za komuny lepiej było"
RPP - Koleś, który odwracał uwagę w PO od problemów partii postanowił założyć własną. Skoro każda partia miała gdzieś młodych to pomyślał, że dobra kampania będzie dla nich. Zatem niech będzie. "Popopieram sobie protesty młodych".
KNP - Wydawałoby się "jedyna słuszna droga", chociaż niedelikatne i naładowane emocjami wypowiedzi JKM spotykają się tylko z nienawiścią skorumpowanych mediów, polityków, dziennikarzy i społeczeństwa. Swoją drogą program jest zbyt ambitny dla realizmu. Za bardzo wybiegają w przód.
PSL - Partia-nic.
PJN - ex-PiSowcy, partia powstała głównie z powodu frustracji Smoleńskiem i psychożałobą Kaczyńskiego.
_
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)