Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rok 2012 mija... Pozytywnie czy negatywnie?
#1
Brick 
Witam Smile

Rok 2012 zbliża się ku końcowi. Dziś 21.12 i wbrew przepowiedniom majów świat się nie skończył, żyjemy...
Zostało niecałe dziesięć dni do roku 2013, tym samym wypadałoby jakoś konkretnie podsumować kończący się kolejny etap zmian w tej grze. Jak to odczuliście? Jakie macie spostrzeżenia? Może po kolei... Chronologicznie...

1.19.01.2012 - Otwarcie Thuzal

Huczne rozpoczęcie roku. Otwarcie miasta o którym słychać było już dawno. Na forum toczyły się spekulacje, domysły. Wklejane były mapki i inne nowości związane z miastem. Powstawały tematy, a z nimi więcej i więcej pytań. Aż w końcu 19 stycznia Thuzal zostało otwarte! Początkowo wejście było płatne, potem stopniowo cena była obniżana, aż wreszcie została całkowicie zniesiona. Dzięki otwarciu przywitaliśmy parę nowych e2, garść questów i herosa. Wydaje mi się, że otwarcie zorganizowane było z pompą i naprawdę warto było czekać tyle czasu.

2. Na przełomie lutego, a marca rozpoczęło się 'pieszczenie' topki. Dodana pierwsza eII o dużym poziomie - Neferkar Set, który swoją hojnością obdarzył już niemal każdy serwer.

3. 08.04.2012 - Event wielkanocny

Powiem wam, że był to najlepszy event jaki wykonywałem. Najoryginalniejszy, najciekawszy. Pamiętam bieganie za bobkiem, przynoszenie muszelek i szukanie małej wredoty Wink To była już druga rzecz jaka administracji w pełni się udała. Brawa i oby ten w 2013 był równie świetny.

4. 20.04.2012 - Pierwsze efekty walk z bootami - czyli tym co denerwuje najbardziej

Piętnaście osób permanentnie zbanowanych, trzy czasowo. Pierwsze efekty i pierwsze gratulacje w stronę administracji za pracę. Booty były i będą zawsze, ale dzień 20 kwietnia, był milowym krokiem w stronę redukcji osób oszukujących. W późniejszym czasie odbyła się też głośnia akcja 'Armstrong', która wykluczyła dużą część topki na Clasicu.

5. 02.05.2012 - Zmiana cen odwiązywania przedmiotów heroicznych i legendarnych

Datę zmiany odwiązywania przedmiotów, mogę powiedzieć z zamkniętymi oczami. Zapamiętałem ją dobrze bo były to moje urodziny. Drugiego maja nastąpiła zmiana, która podobała się nielicznym, zmiana, która przez wielu była całkowicie nierozumiana. Ceny miały być w porównaniu ze starymi, wielkie! A koszt odwiązania niektórych legend po zmianach miał sięgać 90sł! Mimo dwóch tygodni wielkich, forumowych sprzeciwów, zmiana weszła. Graowskie życie toczy się dalej i nie jest tak źle, jak miało być.

Dla zobrazowania obrazki, które kiedyś wkleił Xentis -

6. 02.05.2012 - Funkcja "auto".

Tego samego dnia co wielka zmiana w odwiązywaniu, zostało też nieco według mnie poprawione wybieranie walk. Pod klawiszem 'A', a potem 'F' mogliśmy walkę zakończyć szybko. Zmiana, która towarzyszyć nam będzie na długo. Na plus.

7. 15.05.2012 - Możliwość ukrycia swojego ekwipunku w profilu

Zmiana, na którą oczekiwało wielu. Widoczność EQ w profilu przeszkadzała w walkach, a na arenie odpędzała przeciwników. Od dnia piętnastego maja, mogliśmy swoje eQ ukryć. Kolejna zmiana na plus.

8. 01.06.2012 - długi event na cześć Euro 2012. Festiwal piłkoszału

Boisko, gwiazdy futbolu i wyposażenie każdego kibica! To wszystko można było mieć od pierwszego czerwca, aż do samego zakończenia piłkarskich mistrzostw europy. Drobny event, a cieszył.

9. 18.06.2012 - Nowe stroje wojowników!

Zmiana na którą oczekiwał KAŻDY Graowski wojownik. Stroje obiecywane przez Lawene tak dawnooooo, w końcu zostały wprowadzone do gry! Ku uciesze wszystkich warto było czekać, bo stroje są naprawdę ładne. Lepiej późno i niż wcale. Plus.

10. 10.07.2012 - Zmniejszenie ilości znaków w komentarzu do oceny.

Zmiana zabrała nam aż 120 znaków! Miało to swoje plusy i minusy. Jednak dla mnie zmiana ta była na minus.

11. 26.07.2012 - Współwłaściciele do kubełka, zastępcy w ruch!

Duża zmiana, mająca swych przeciwników jak i zwolenników. Mi osobiście owe zmiany się spodobały.
Tutaj dokładniejsze wyjaśnienie, co owe zmiany obejmowały: scr.hu/0s2w/khsnb

12. 25.09.2012 - Gefion

Nowy świat jest na pewno dużym wydarzeniem. Jestem neutralny co do tej 'zmiany'. Jednakże dobrze, że są wprowadzane dla graczy nowe azyle.

13. 24.10.2012 - Krwawe łaźnie

Zmiana według mnie na miarę tytanów. Możliwość krwawej jatki. Stopniowo uzupełniane przedziały i już każdy może toczyć boje. Zmiana, której się nie spodziewałem, zmiana, która jest dla mnie wielką uciechą.

14. 31.10.2012 - Halloween

Kolejny straaaaszny event, na który wszyscy czekają. Event dość udany, jednakże mnie questy nie zachwyciły. Każda taka impreza to wcześniejsza duża praca administracji, za którą z tego miejsca dziękuję.

15. 14.11.2012

Zmiana mająca na moją grę duży wpływ. Podwyżka cen za cofanie doświadczenia. Od teraz z każdym cofnięciem koszt rośnie o 1sł, a resetuje się do podstawowej ceny 5sł, dopiero po 50 poziomach! Według mnie najgorsza zmiana w tym roku. Wielka szkoda Sad

16. 05.12.2012 - Event na Boże Narodzenie.

Coroczny event, porównywalny wielkością do tego z Wielkanocy i Halloweenu. Na razie jak najbardziej udany. Questy ciekawe, a loteria wciągająca.


$^%

Postarałem się wymienić szesnaście największych w tym roku zmian. Pokrótce je opisać i ocenić. Każdy rok ciągnie za sobą wielkie i mniejsze zmiany, ten również. Jak te zmiany oceniacie? Co wam się podobało? Co nie? Czy kolejny rok w tej grze upłyną pozytywnie? Co wam najbardziej utkwi w pamięci? Piszcie.


__

Od razu mówię, że niemile widziane są wszelkie mocne hejty i obrazy w czyjąkolwiek stronę. Nie miałem też na celu nikogo zaatakować swoją opinią, ani tematem.

Pozdrawiam
Banan/Mega ubogi.
Reply
#2
Zmiany oceniam raczej pozytywnie może oprócz sprawy z odwiązywaniem przedmiotów, konkretnie wzrost opłaty za to. Smile
Ogólnie nawet w miarę minął ten rok, mam nadzieję, że następny minie równie dobrze lub lepiej.
Reply
#3
Mega ubogi człowiek:

No muszę pochwalić administrację, za Thuzal, Krwawe łaźnię i Gefion, a najbardziej za operacje kryptonim "Armstrong"
Reply
#4
Rok jak najbardziej pozytywnie wyszedł, a szczególnie Nowe miasto i Event Halloweenowy Wink.
Reply
#5
Administracja Gra w tym roku wykonała kawał dobrej roboty.Wprowadziła Nam dużo udogodnień(np:eventy,łaźnie oraz wprowadzenie świata Gefion). Niestety jest i ta druga strona... Ta w której wprowadzono podwyżkę cen za cofnięcie doświadczenia leveloego czy zmiana cen za odwiązywanie przedmiotów.
Miejmy nadzieję, że w przyszłym nadchodzącym roku będzie o wiele lepiej i Gra będzie o wiele ciekawsze niż w tym.
Reply
#6
Jak dla mnie bardzo pozytywnie ale rzutem na taśmę, bo największe znaczenie miały ostatnie zmiany w balansie i osłabienie gr+zamro. Trochę denerwuje podniesienie kosztów odwiązywania i cofania expa ale cóż, i tak to mniej denerwuje człowieka niż poryty balans Tongue
Reply
#7
Information 
1. Długo oczekiwane miasto wreszcie jest, fajne nowe e2, szkoda, że o poziomach porównywalnych do tych e2 które już są, no ale zawsze lepsze coś niż nic.

5. Niestety ta zmiana mnie jak pewnie większości graczy nie uszczęśliwiła, pomimo, że sam nigdy nie odwiązywałem przedmiotów i robić tego nie zamierzam, to jednak kilku kupców przez to straciłem "bo za drogo"

6. Tutaj ukłon dla administracji, bardzo pomaga przy szybkim expieniu, zdecydowanie zmiana na plus.

9. Sam chodzę na swoim wojowniku w pieluszce, ale jednak fajniej się patrzy na nowe grafiki i odświeżenie trochę Gra. dzięki LawenaSmile

10. Trochę mnie denerwuję jak nie mogę wyrazić swojej opinii w komentarzu i muszę pisać post przez co niszczę swój współczynnik reputacji. jak dla mnie zmiana nie potrzebna.

16. Bardzo fajny sklep za bombki, szkoda, że w loterii nie ma koniczynek jak w poprzedniej, no ale trudno. Questy też ciekawe, podziękowania ode mnie dla twórcy eventu, którą jak się nie mylę była Cahir, chociaż pewny nie jestem;p

___

Ogólnie rok był moim zdaniem udany. Oczywiście - było kilka rzeczy do których można się przyczepić i które są niezbyt fajne no ale zawsze mimo wszystko tych fajny i miłych nowości było więcej, za co ukłon dla administracji. Wyżej podsumowałem te które bardziej mnie zainteresowały i które dla mnie osobiście są ważniejsze.
Po cichu liczę, że za rok w tego typu temacie będzie Balans maga ^^
Reply
#8
Zdecydowanie pozytywnie. Głównie za krwawe łaźnie, za możliwość ukrycia swojego eq w profilu, oraz za świetne nowe mapki! Big Grin
Reply
#9
W tym roku w Gra zmieniło się naprawdę dużo. Niektóre zmiany mi się bardzo podobały, inne mniej, a inne wcale. Za ten rok mogę postawić administracji czwórkę z plusem, nie wszystko było zrobione idealnie, ale jakiś bardzo negatywnych skutków zmian nie odczułem. Każda zmiana niosła za sobą falę protestu ze strony graczy, ale chyba nikt nie umiałby dogodzić wszystkim (no chyba że dając im słki Wink) Smile

Mam nadzieję, że ten temat od początku do końca będzie służył podsumowaniu roku 2012, a nie zamieni się w pole bity zwolenników i przeciwników zmian.

Na koniec mały apel(oh nie, przecież za to jest knebel :x)do zaglądających do tego tematu. Każdy ma prawo mieć swoje zdanie, więc nie minusujcie ludzi za to, że inaczej patrzą na niektóre zmiany Smile

To tyle z mojej strony.
Reply
#10
Bug 
Mega ubogi człowiek:
Pozytywnie. Podobają mi się zastępcy, łaźnie a najbardziej nowe stroje na woja Big Grin.
Jedyny detal, którego tu nie ma to tylko zmiana wyglądu orków Smile, ale to już szczegóły :9
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)