Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konkurs, zapraszam.
#51
W roku jest wiele dni , które obchodzimy i cieszymy się nimi z całegoserca , jak : urodziny , imieniny , wielkanoc , wakacje czy ferie zimowe . Według mnie najlepsze są święta Bożego Narodzenia .

Moja rodzina , ja , moja siostra ( Joanna ) , mama , tata i mój ( pies , kot , papuga czy tam chomik ) dzień przed świętami dekorujemy wspólnie choinkę i wspólnie z szefową kuchni - mamą , gotujemy świąteczne dania . Wśród nich nie może zabraknąć czerwonego barszczu z uszkami - ulubionej potrawy mojego taty .

Kiedy wszyscy słyszymy pierwszy dzwonek do drzwi , już wiemy , że schodzą się wszyscy goście . My - jesteśmy już przygotowani . Przez cały dom idą kolorowe , świąteczne lampki , jednak najbardziej wyróżnia się nasza choinka . Są na niej bombki , łańcuchy , anioły i świeczki . A na samej górze widnieje gwiazda .

Cieszę się , że mogę spędzać święta w moim rodznnym domu z osobami , które kocham .
Reply
#52
Sponsor Big Grin
Reply
#53
Ja jak mówiłem spędzam święta z rodzinom ale nie całom Sad bo mama jest w krakowie tata w grecji a ja w milówce z babciom i dziadkiem ale jakoś daje rade Wink
Reply
#54
Exclamation 
Kilka dni przed świętami ubieram choinkę z mamą tatą dwoma siostrami i bratem.

Budzę się rano i się cieszę jak niewiem że jest Wigilia.
Idę do kuchni i pomagam mamie przy kuchni.
Potem idę z rodziną do kościoła a gdy wrócimy wieczorem przyjeżdżają goście.
Śpiewamy kolendy.

Fajnie że spędzam ten 1 raz w roku z całą rodziną.
Reply
#55
Jestem sponosor
Reply
#56
Moje Święta Bożego Narodzenia spędzam zawsze u mojego wujka.Spędzam te Święta u wujka dlatego,ponieważ zawsze do niego przyjeżdża mój brat.Od rana z bratem pomagamy w przyżądzaniu potraw i oczywiście sianko pod obrus.O godzinie 17:00 zaczynamy jeść przepyszne potrawy,ale oczywiście przed jedzeniem potraw najpierw opłatek.Gdy zjemy już potrawy śpiewamy kolędy a po kolędach czekamy aż pod choinką będą prezenty.Gdy pod choinką będą już prezenty zabieramy się za rozpakowywanie,zawsze z bratem pierwsi otwieramy prezenty.Po rozpakowaniu prezentów musimy się z bratem nacieszyć nimi,a później oglądamy telewizje.Te Święta są najlepsze w roku.W Świętach nie chodzi o to by dawać ale o samą radość dawania.
Reply
#57
Sponsor
Reply
#58
Uwielbiam święta Bożego Narodzenia, gdyż jest to moje ulubione święto w roku. Według mnie jest to wyjątkowy czas, gdy ludzie zapominają o wszystkich swoich problemach i próbują być razem. Naprawdę wierzę w to, iż Boże Narodzenie pomaga ludziom zmienić się na lepsze i sprawia, że stają się uprzejmi, przyjaźni i hojni wobec siebie.

Jak spędzam święta? Sądzę, że spędzam je podobnie jak większość polskich rodzin. Parę dni przed świętami kupuję prezenty i wysyłam kartki z życzeniami. Sprzątam również dom, aby nadać mu wyjątkowy wygląd. Pomagam też mamie w gotowaniu potraw i pieczeniu świątecznych ciast. W Wigilię razem z siostrą ustawiamy choinkę i dekorujemy ją błyszczącymi świecidełkami, łańcuchami, świeczkami i ozdobami. Gdy wszystko jest przygotowane, czas na kolację wigilijną. Kiedy tylko na niebie pojawi się pierwsza gwiazdka, zasiadamy do świątecznego stołu. Zawsze zostawiamy jedno wolne miejsce dla nieoczekiwanego gościa. Zanim rozpoczniemy posiłek, dzielimy się opłatkiem i wręczamy sobie prezenty. Następnie ze smakiem zjadamy takie potrawy jak barszcz czerwony, pierogi z kapustą i grzybami, karp smażony, mnóstwo ciast. W międzyczasie śpiewamy kolędy lub ich słuchamy. O północy często idziemy do kościoła na pasterkę. Następny dzień (25 grudnia), pierwszy dzień Bożego Narodzenia, zazwyczaj spędzamy w domu - jedząc mnóstwo świątecznych potraw, śpiewając kolędy i doskonale się bawiąc. W drugi dzień świąt składamy wizyty lub przyjmujemy gości, a także chodzimy na spacer.

Święta Bożego Narodzenia to dla mnie nie tylko święto religijne, to również najbardziej radosny czas pełen szczęścia, pokoju i miłości.
Reply
#59
kiedy konkurs
Reply
#60
Sponsor Smile


Wyśle na skrzynkę
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)