Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konkurs, zapraszam.
Niektóre uni na aukcji za 20k można dostać ale dobrze, że się starasz Wink
Reply
FAJNY KONKURS!!!!
Reply
Big Grin :#
Reply
Mogę pomóc dawać + jeśli będzie trzeba Big Grin
Reply
Sponsoring :

Buty zwinnego bandyty
Diamentowy topór
Reply
Kiedy konkurs się kończy !!?
Reply
Święta Bożego Narodzenia są dla mnie najpiękniejszym okresem w roku. Szczególnie cieszę się na atmosferę ciepła i miłości, która towarzyszy świętom Bożego Narodzenia. To jest także czas nadziei i radości.

Już w czasie adwentu panuje świąteczny nastrój. Miasta, sklepy i ulice są świątecznie udekorowane. Tydzień przed świętami pomagam mojej mamie posprzątać całe mieszkanie. Myję okno w moim pokoju i odkurzam. Pomagam także w kuchni przy gotowaniu.

W Wigilię Bożego Narodzenia razem z moim tatą i bratem ubieramy choinkę. Ozdabiamy drzewko gwiazdami, bańkami, świeczkami, łańcuchami, włosami anielskimi i słodyczami. Moja mama w tym czasie przygotowuje jedzenie, i w całym domu cudownie pachnie typowymi przyprawami. Gdy na niebie zabłyśnie pierwsza gwiazdka (to jest około godziny 17:00), siadamy do świątecznie nakrytego stołu. Najpierw modlimy się, dzielimy opłatkiem i życzymy sobie wszystkiego dobrego. Tradycyjnie nie jemy w Wigilię żadnego mięsa, lecz barszcz z czerwonych buraków, kapustę z grzybami, karpia i makowiec. Po jedzeniu śpiewamy kolędy i rozpakowujemy prezenty. Prezenty leżą pod choinką i wszyscy „myślą”, że przyniósł je anioł. O północy idziemy do kościoła na Pasterkę.

Pierwszy dzień świąt spędzamy najczęściej w kręgu rodziny. Gdy jest ładna pogoda, idziemy na spacer. Gdy jest zimno, zostajemy w domu, oglądamy telewizję i gramy ze sobą. Często przychodzi do nas wujek ze swoją rodziną, i świętujemy razem. Jest wtedy wesoło i miło. Jemy obfite jedzenie, śpiewamy kolędy i rozmawiamy ze sobą. Następnego dnia my idziemy z wizytą. Wieczorem nie muszę myśleć o szkole. Mam wolne i mogę czytać takie książki, które lubię. Mogę grać na komputerze lub oglądać telewizję dłużej niż zazwyczaj.

Tak przebiegają święta bez stresu, w wesołym nastroju
Reply
Święta Bożego narodzenia obchodzimy wraz z rodziną u mnie w domu. Zjeżdża się cała rodzinka, ale po kolei:
Gdy wstaje rano spożywamy śniadanko i wybieramy się do Kościoła na ranną mszę. Następnie Wykonuje "prace końcowe", gdyż wcześniej posprzątałem wraz z mamą i bratem caaaaały dom. Duża pomoc w tym była mojej mamusi:].
Jeszcze wcześniej wraz z tatą i bratem przystrajamy choinkę. Kolejnym krokiem jest pomoc mamie w przygotowywaniu potraw by były świeże. Następnie witamy gości i dzielimy się opłatkiem. Po opłatku następuje czas na ucztowanie na stole pod którym ukrywa się sianko. Zwyczajem u nas jest podkładanie opłatka pod talerz, jeśli się przykleił oznaczał urodzaj przez cały rok. Gdy widzę jak wszystkim smakują potrawy bardzo się cieszę.
Po zjedzeniu dostajemy prezenty, i żegnamy się z wszystkimi. Zazwyczaj nie idę spać gdyż uczta kończy się dość późno i za chwilę będzie północ, wtedy udajemy się na Pasterkę. Tak wyglądają święta u mnie jak zwykle 12 potraw i piękna świąteczna atmosfera, wiemy że Bóg nad nami czuwa i ma nas w swej opiece.


Życzę wszystkim wesołych świąt i udanego nowego roku Dodgy.
Reply
Sponsor Smile
Reply
Quote: FAJNY KONKURS ALE NA TEMAT:

Święta jak co roku zacząłem od śniadania.Po śniadaniu poszedłem na Msze Świętą.o godzinie 12 zagrałem w MARGO kilka godzin (wciąga Smile ).Około 14 poszedłem na spacer i do kolegi. Gdy wróciłem była już 18:00 więc znowu grałem w MARGO .Była już 20 , a więc czas na wieczerze odmówiliśmy modlitwę zjedliśmy i odpakowaliśmy prezenty. O 24 poszedłem n pasterke gdy wróciłem wszyscy spali.
Narka by Oskiziom
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)