Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Religia, wyzniania, sekty
Gdzie mogę poczytać sobie na temat buddyzmu? Może być jakiś tytuł książki, albo strona internetowa, wszystko jedno. Chcę się dowiedzieć o nim jak najwięcej. I spodziewam się iż za chwilę ktoś mnie zaatakuje, że to nie religia etc etc. Doskonale wiem, że buddyzm nie jest religią, darujcie sobie tego.
Reply
Bug 
Dla mnie religia jest śmieszna. Wierzycie w Boga, którego tak na prawdę nie widzieliście. Nie obrażając innych, dla mnie to jest śmieszne, Jestem niewierzący. Drażnią mnie msze w kościołach, Również sądzę, że lekcje religii są niepotrzebne według mnie to jest zmuszanie z premedytacją do wiary w Boga, w którego co najważniejsze jak osoba nie chce wierzyć, bądź nie wierzy jest zmuszane do wiary na lekcjach religii. Co do bierzmowania/komunii, założę się, że 70% nie wszyscy oczywiście, dlatego napisałem 70% Jest zmuszanych przez rodziców, rodzinę do przyjmowania tego, a następna grupa mam już na myśli bierzmowanie w tej setce mieści się kolejne 20% ludzi, którzy robią to dla kasy, oczywiście pozostaje 10% ludzi wierzących, którym nie zależy na rzeczach materialnych. Trzecia rzecz jest na temat rekolekcji, organizują je z myślą o luzie i wierze, przeważnie odbywane one są w kościołach, tutaj też jest zmuszanie do chodzenia bo inaczej "enki" załóżmy, że jeden dzień liczy siedem lekcji nie idziesz = 7 "enek", a rekolekcji jest trzy dni 7+7+7=21, Masz 21 "enek" jeśli się buntujesz i nie chodzisz na rekolekcje, a w szkole jest określona ilość nieobecności 'dopuszczalnych' w jednej jest naganna ocena za 15 nieusprawiedliwionych, więc wychodzi na to, że masz naganne zachowanie.. Ja wyraziłem swoje zdanie na temat religii, dziękuje Wink

A co do mojej wiary, skoro nie wierze w Boga Waszego, nie oznacza, że nie wierzę w nic, otóż ja wierzę w człowieka, wierzę w to co mogę dotknąć powąchać, lub w jakikolwiek sposób przez zmysł dostrzec. Smile
Reply
Naganne zachowanie za 15 nieobecności nieusprawiedliwionych? Ja w zeszłym roku miałem ok. 100 i dobre zachowanie Smile.
A na religię, czy rekolekcje nie trzeba chodzić. Wystarczy iść do sekretariatu i powiedzieć, że jest się niewierzącym Wink).
Reply
Widzę że temat podupadł, więc opiszę swoją wiarę, a przy okazji odświeżę...

Jestem katolikiem, lecz moja wiara nie opiera się na chodzeniu do kościoła i na "zdrowaśkach",
najzwyczajniej staram się być dobrym człowiekiem i postępować po Bożemu, wedle jego przykazań. Zamiast chodzić na msze które zwykle mnie nudzą i tłuc bezmyślnie standardowe modlitwy to klęczę u siebie w pokoju przed krzyżem od czasu do czasu (zwykle w niedziele) i modlę się szczerze, głęboko i swoimi słowami. Czasem trzeba wziąć udział w mszy świętej z szacunku dla Boga, ale nie podoba mi się to całe środowisko kościelne, chociażby ze względu na księży którzy swoją postawą zniechęcają ludzi do wiary. Ze mną tak jednak nie jest, po prostu nie wierzę w ich powołanie i "moc". Zresztą nie ma co się więcej rozpisywać, wiarę i kościół interpretuję po swojemu, a Boga nie wyobrażam sobie jako dziadka z brodą który rozlicza ludzi za sztywne trzymanie się reguł tylko za to co mają w sercu i co czują...Wyobrażam go sobie jako kogoś który potrafi każdego zrozumieć, spojrzeć na świat oczami każdego człowieka, wtopić się w myśli i uczucia każdego człowieka...każdego potraktować indywidualnie. To tyle ode mnie, tak to wszystko postrzegam...
Reply
Post dla oceny.
Reply
Powiedziałem na religii aby ją sprowokować że jestem za eutanazją. Zaczęła mnie wyzywać od ateisty, niewierzącego, wygoniła z klasy i do dyrektorki. Od razu się zniechęciłem do religii.
Reply
Shocked 
Wierzę Wink Wczoraj miałem bierzmowanie. Możecie się śmiać ale wierzę i cieszę się z tego.

Preskot:
Religia nie jest przedmiotem obowiązkowym. Jeśli nie chcesz, to nikt ciebie do tego nie zmusza. A co do rekolekcji, jeśli także nie chodzisz na Religię to nie masz obowiązku uczestniczenia w rekolekcjach.
Co do bierzmowania: Ja nic z tego nie dostałem, poszedłem i przygotowywałem się do tego z własnej nieprzymuszonej woli. Jak to nie ma dowodów na istnienie boga? A są, np Pismo Święte, Tora nawet i Koran. A liczne cudy i objawienia?
Reply
Objawienia to często schizy, a nie palec boży.

Pismo Święte mógłby napisać każdy pisarz.
Reply
Tongue 
Chwila, a na jakiej podstawie wiesz, że pismo święte mówi prawdę? Zwłaszcza w takiej sprawie? I zresztą, nikt nie ma zamiaru się z ciebie śmiać bo jesteś wierzący.
Reply
Nie wierzę od ponad 3.5 roku, a od 2 lat nie chodzę na religie po usilnych walkach i jedynkach.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)