Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kilka uwag
#1
Witam

Przechodzę od razu do rzeczy.

*Moderator czatu ma za zadanie karanie graczy, którzy łamią regulamin.
W tym temacie, chciałbym zwrócić uwagę na parę spraw, które poniekąd są istotne.


1.Niepełnoletni gracze posiadający MC. Chodzi mi tutaj o przedział (12-18). Jest to okres dojrzewania, a jak wiemy okres dojrzewania to czas kiedy hormony buzują i biorą górę nad rozsądkiem, czy racjonalnym myśleniem (nie piszę tutaj, że w każdym przypadku tak jest). Ostatnio dostałem mute za "dupa". Z tego co mi wiadomo, to "dupa" jest to część ciała, a nie przekleństwo. Dodatkowo dowiedziałem się od pewnej MC(tej samej co mi nałożyła mute) , że jestem irytujący oraz, że jestem obrońcą uciśnionych dziewic... Dlaczego tak napisała? Ponieważ wyrażałem Swoją opinię na temat wyciągania brudów z życia prywatnego.2. Rozstawienie MC po miastach. Nie wiem jaki jest na innych światach, ale na Classicu wszyscy MC stoją w Ithan. Zdarza się, że w jednym mieście jest 6 MC, a np w Torneg czy Werbin handlują kontami. Pisałem o tym już wiele razy, ale dostawałem wiadomość: "Zrób screena, a my ukarzemy złego gracza"- hola, hola, a od kiedy to zwykły gracz ma za zadanie odwalać pracę za MC? Ja rozumiem, że gdy jest jeden MC to nie jest w stanie ogarnąć burdelu, ale gdy jest 6? Dajcie spokój...3. Posiadanie MC przez jednego gracza na wielu światach. To tak samo jakbyśmy mieli do zrobienia kilka projektów i określony termin (wszystkie projekty na tą samą datę). Nie moglibyśmy się skupić porządnie nad jednym, przeanalizować go, dopracować detale, ponieważ do zrobienia mamy jeszcze kilka innych, a goni nas czas. Wtedy idziemy na ilość, a nie na jakoś i wydaje mi się, że w tym przypadku tak samo jest.


Pewnie znajdzie się grupa ludzi, którzy nie zgodzą się ze mną, ale chciałbym usłyszeć wasze zdanie na ten temat.
Zapraszam do dyskusji.


- Temat nie ma na celu zaatakowania MC z Classica, ani z żadnego innego świata. Chciałem tylko zachęcić do dyskusji i poruszyć parę ważnych aspektów.
- To nie jest kolejny płacz Conqera, tylko parę słów prawdy.
- Dobrze wiem, że bycie Moderatorem Czatu nie jest to lekka praca.


AtMirabell Może jeszcze napisz, że to propka, bo argumenty się kończą i trzeba dać knebla oraz zamknąć temat.
AtKertiz Ty już w ogóle nic nie pisz, bo jeżeli twierdzisz, że ja chce pokazać tematem, że byłby ze mnie dobry MC to... Weź w ogóle nic nie pisz.
Reply
#2
Przynajmniej teraz dzięki nowej ,,funkcji'' czatu MC mają łatwiej. Tongue Mogą tylko raz na jakiś czas teleportować się po miastach.
Reply
#3
Ci co dostają MC chyba są jakoś przez administracje sprawdzani, może zostałeś za surowo osądzony, ale takie przypadki zdarzają się rzadko.

Co do reszty, zgadzam się, na każdym świecie na jakim grałem Moderatorzy "kumulowali" się w Ithan, bo tam najciekawiej. A tytuł moderatora powinien być na jednym świecie, system funkcjonowałby o wiele lepiej gdyby tą funkcję na innym świecie dać nowej osobie która gra tam długo i zasługuje na wyróżnienie, wtedy w tym samym czasie mogłoby grać więcej Moderatorów, co teoretycznie zwiększa spokój na światach.
Reply
#4
Kolejny temat w RO odnośnie Moderatorów Chatu. Ostatni polegał na tym, że bardzo mały odsetek graczy to Moderatorzy Chatu , którzy w większości przypadków bardzo mało czasu poświęcają swojemu "obowiązkowi". Teraz rozpoczynają się kolejne "farmazony" na temat owego tematu.
Na początku należy przede wszystkim zrozumieć, że Moderator Chatu to nie jest praca/obowiązek, tylko pewnego rodzaju wolontariat. Moderator Chatu nie ma obowiązku ciągłego pilnowania miasta i tak dalej. To są zwykli gracze. Nie należy od razu pisać, że ten moderator nie dał mute temu graczu, a 5 minut później dał innemu. Mógł być na afk i nie zauważył tego posta, a ty o tym nawet nie wiesz.
Powinieneś się cieszyć (według mnie), że nie nosisz brzemienia moderatora chatu. Dla mnie byłoby karą, a nie zaszczytem, posiadanie takowej rangi.
Większość użytkowników Gra to osoby w wieku, którym podałeś. Nie podoba mi się twoje stereotypowe zdanie, że młodzież nie potrafi myśleć, jest gorsza i tak dalej. Możliwe, że w życiu realnym z takimi osobami się nie spotkałeś, ale to nie znaczy, aby mówić tak o każdej osobie. Znam młode osoby, które częściej dużo lepiej rozważają wiele spraw życiowych niż dorosłe osoby.
Wyraz, który użyłeś jest wulgaryzmem, więc mute było słuszne. Może zamiast pisać o tym na forum ktoś w końcu pomyśli nad tym, aby spojrzeć do słownika?

A tak na koniec. RO to nie temat od wszystkiego.
Reply
#5
1) Kompletnie nie zgadzam się z pierwszym stwierdzeniem. NIE, NIE i jeszcze raz NIE.
Co wiek ma do tego, jak ktoś będzie sprawował swoją funkcję? Uważam, że jeśli ktoś robi to dobrze, dlaczego miałby tego nie robić z powodu wieku? Oprócz tego zamiast tego słowa mogłeś użyć np. pupa, albo czegoś w tym rodzaju. W każdym razie MC nie powinien dawać Ci mute, lecz ostrzec. To znaczy ja tak robię... Oprócz tego nie można wszystkiego tłumaczyć dojrzewaniem. Tak jak każdy Moderator jest człowiekiem i także ma gorsze dni. A jakbyś nie zauważył ludzie mają czasami problem o nawet sprawiedliwe mute. Coś tu nie gra. Smile Czasami w ogóle osoby starsze są mniej dojrzałe, niż młodsi osobnicy. Nie oszukujmy się, na pewno spotkaliście taką osobę na swojej drodze życia.

2) Teraz dodano możliwość 'widzenia' kilku wiadomości wstecz, nawet jeśli było się wylogowanym. Bardzo to pomocne, dlatego jeśli gracz poinformuje, MC może tam iść. W moim przypadku od razu idę i sprawdzam. Zazwyczaj, przyznaję się bez bicia, siedzę w Ithan, bo tam jest największy tłok. Ale czasami też zdarzy mi się stanąć gdzieś indziej. Oprócz tego gracz też może przyczynić się do polepszenia gry i zrobić tego JEDNEGO marnego screena i wysłać, aż tak dużo to nie kosztuje.

3) Nie zapominajmy, że na świecie, serwerze jest kilku, a nie jeden MC. Zamieniamy się, bo tak jest łatwiej. Może tamci też tak robią? Nie wiem ~ nie mam MC na kilku światach.
___

Czasami jest to fajna i przyjemna praca, ale czasami po prostu ręce opadają. Trudno. Trzeba sobie radzić.Smile Ja tam uwielbiam w ogóle ludzi na Gefionie i wiem, że na złość nam nie robią. ( No... Nie wszyscy, ale jednak!)
_
Reply
#6
Ale nie rozumiem jednego.. MC to praca dobrowolna, nie trzeba jej pełnić. Co do wieku, nie spotkałem się moderatorem młodszym niż 16 lat. Może tacy istnieją.. nie wiem. Dlaczego Ithan? Ano dlatego, że tam jest największy spam. Porównujesz sytuacje do Classica, gdzie MC są dość aktywni i stoją po kilku. Uwierz, że np na Zorzy rzadko się zdarza, że jest więcej niż 2 moderatorów. Nikt nam nie karze stać po innych miastach. Stoimy tam gdzie chcemy.
Posiadanie MC na kilku światach. Ano ja mam dwa światy. Mam ochotę sobie poczytać chat logam na zorze, na zorzy stoi np Lav, to lece na Gefion i tam sobie moderuje chat. Jestem myślę dość aktywnym graczem przez co mam sporo nałożonych wyciszeń w ciągu dnia.

I na koniec napisze o tym jeszcze raz. Jest to wolontariat, nikt do niczego nas nie zmusza, nie mamy obowiązku cały czas mutować. Możemy expić, stać na e2. A administracja sprawdza takie konta przed nadaniem funkcji. Tyle ode mnie.

AtXin: Bo raczej w weekendy tam stoję i to w późniejszych godzinach. Zresztą zawsze jak tam logam to prawie ktoś jest Tongue to sobie lecę do Torneg i tam kimam Big Grin

___
Reply
#7
Krótko.
1. Według mnie właśnie dlatego napisałeś temat, bo ktoś ukarał Cię w Twoim odczuciu niesprawiedliwie. Jeśli tak uważasz zawsze możesz zgłosić się na panel kontaktowy, tak rozwiążą tą sytuację.
2. A gdy nie będzie żadnego MC i zobaczysz przewinienie, to powiesz, że on powinien być akurat w tym miejscu i w tym czasie, a Tobie nie chce się zrobić screena, bo przecież nie masz funkcji, więc "po co"? Ano na przykład po to, że jeśli Ci to przeszkadza i jest jawnym łamaniem regulaminu to możesz, a nawet powinieneś odczuwać obowiązek zgłoszenia tego do Administracji. Pisała one kiedyś, że MC są zwykłymi graczami, mogą stać na elitach, expić... to, że stoją w Ithan, czy innym mieście jest ich sprawą. Jeśli im zgłosisz na priv, że coś jest nie tak z czatem w danym miejscu gwarantuje, że przybędą z odsieczą. Smile
3. Jak wyżej - MC to zwykli gracze. A wiesz dlaczego mają funkcję na (na przykład) 3 postaciach na jednym świecie? Bo jak idą expić "najmniejszą" postacią, a funkcję mają na "największej" to po pierwsze ich nick nie wyświetli się w statystykach na żółto - nikt nie wie, że dostępny jest MC, po drugie: wygoda w karaniu - nie musi się co chwile przelogowywać na inną postać, jeśli już ktoś odgadnie , że na aktualnej ma MC.
Reply
#8
Szczerze ja do MC nic nie mam, ale zdarzały się przypadki, gdzie zadałem pytanie MC na pw, to nawet nie raczyła ta osoba odpisać, bo była zajęta pisaniem na ogólnym. Są moderatorzy, którzy traktują poważnie sprawę, są też Ci którzy wykorzystują tak jakby moc swojej rangi. Jednak te osoby zostawię tylko dla siebie.

Prosze by mi nie udzielać plusów i minusów, albowiem nie chce by moje własne zdanie zostawało oceniane.
Reply
#9
Ja na temat MC się krótko wypowiem, że z tego co zauważyłem ich prawie nie ma na Jarunie. Nawet jeśli widzę jakiegoś MC aktywnego to TYLKO Heska. Tam brak MC i wielki spam. Tyle powiem...
Reply
#10
Według mnie funkcja MC jest zbędna w tej grze. Teraz są tylko swego rodzaju elitą wśród graczy i sprzątają to, czego nie wyłapie automute. Rozumiem, że dawniej nie było automute i byli pomocnicy. Rozumiem też, że po wprowadzeniu automute nadal byli, bo system nie był sprawdzony, można było go omijać, albo dostać mute za niefortunne zestawienie wyrazów. Ale czemu nie udoskonalono jeszcze bardziej automute, żeby zaoszczędzić pracy i nerwów MC?

Wiek raczej nie ma większego znaczenia. Chyba, że rzeczywiście jest gdzieś 12-letni MC, o czym nie słyszałem.

Z siedzeniem w Ithan się zgodzę, ale to właśnie tam najwięcej graczy przebywa, dlatego MC nie skupiają się na innych mapach. Ale zawsze można zgłosić im na priv, że coś jest nie tak.

Temat i tak pewnie zostanie zamknięty i nic się nie zmieni, MC mają swoją pozycję w grze, byli zawsze i pewnie się to nie zmieni. Zarówno administracja jak i zwykli gracze raczej nie wyobrażają sobie gry bez nich.

majcin:
Lepszy od człowieka nie, ale mógłby wyłapywać teksty dotyczące handlu postaciami, ogólnie handlu, od tego są aukcje w końcu, blokować za spam. To nie jest super trudne. A sytuacje gdzie gracze się obrażają są obecne zawsze i wszędzie, w każdej grze, w każdym miejscu i to raczej obrażana osoba powinna się starać o to, żeby ukarano kogoś, kto uwłacza jej godności w jakikolwiek sposób.
Za obrażanie można dostać ostrzegawczego bana na 3 dni, po zgłoszeniu na panel, więc kolejna "luka" w systemie automute wyeliminowana.


Swoją drogą, szkoda, że MC nie mogą przydzielać mute za błędy ortograficzne. Nie mówię, że za każde, ale za takie wyjątkowo rażące w oczy.

Sabriel:
Czytanie ze zrozumieniem się kłania. IdźSięUtop.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)