Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kilka uwag
#71
zgłaszasz jak masz możliwość, nie masz, to screena dajesz któremuś z MC na danym świecie bądź prosisz klanowicza/kolega/przyjacielaWink

Góra:
ja zacząłem siedzieć w miastach dopiero jak dostałem rangę i praktycznie tylko jedną postacią, reszte mam na e2, nie przeszkadza mi w niczym ranga MC, a już na pewno nie w biciu e2 czy herosów...


p.s torneki dzięki za minuska, minus za minus = knebel...skąd Ty reputacje masz?
Reply
#72
Tutaj się mylisz, bo znam osoby które siedzą po 45 minut w Ithan i nadal nikt na nich nie narzeka.
Reply
#73
Co do punktu 1 uważam, że słowo (nie przytaczam, bo nie chcę autoknebla)jest wulgarne. Jak mówi wikipedia:
wulg. pośladki lub odbyt
wulg. oznacza wulgaryzm. Za, jak mówi regulamin, odzywki "powszechnie uznane za wulgarne" dostaje się mute, więc nie ma sensu biadolić, że dostałeś wyciszenie, gdyż ci się należało. Nie wnikam w to, czego dowiedziałeś się od moderatorki, gdyż musiało to wyniknąć z dyskusji, której treści nie znam.
Podobnie, jak wiele osób, mogę też przyznać, że niekiedy 13 latki sa dojrzałe jak na swój wiek.

2. Tutaj się z tobą zgadzam. Odwołam się do wypowiedzi gracza Swinkas:
Quote:
Każdy kto narzeka na tych MC w mieście - przypominam, że MC ma pilnować czatu tam gdzie się znajduje, nie ma przydzielanych lokacji ani godzin pracy.

Nie mam was zamiaru obrazić, ale jesteście na pewno na tyle inteligentni, by, przy dużym "zagęszczeniu" MC, przenieść się do innego miasta. Odwołam się też do sytuacji aktualnej- w Ithan stoi z 4 MC. Robiąc Halloweenowego questa dochodzimy do labiryntu... nie muszę mówić ile wywołuje on emocji, gdy po raz "enty" cofnie nas na początek. Tylko, że nie ma tam MC, więc grę uprzykrzają niekulturalni gracze, których nie ma kto wyciszyć.
Z drugiej strony "MC- też człowiek", więc trzeba zrozumieć ich położenie, ale cóż- funkcja jest funkcją. Myślę, że życie towarzyskie da się jakoś pogodzić z pracą. Smile

3. Temat 3... cóż, tu zgadzam się z tobą, ale tylko po części.
Wielu MC dostaje drugą posadę na innym świecie, a tam nie zagląda. Uważam, że MC powinno otrzymywać się tylko na postaci najczęściej używanej. Ale to tylko ta część, w której się z tobą zgadzam, bo z drugiej strony są MC grający równolegle na kilku światach, a jeżeli na którymś będzie deficyt MC, to zasłużonemu moderatorowi można przydzielić i drugą funkcję.
Reply
#74
Heart 
Przejść się "tylko" godzinkę. Dla jednego ta godzinka to jest spotkanie z rodzicami, praca, zabawa z dziećmi, spotkanie z przyjaciółmi. Zapomniałeś o czymś takim? Niektórzy mają postać w Ithan, gdzie wchodzą, popiszą chwilę i pójdą. Nie muszą siedzieć 24h/7, prawda? Zwłaszcza, że jest to praca nieodpłatna i dobrowolna.
===
Reply
#75
Człowieku, czy ja Ci każę zabierać czas przeznaczony dla rodziny? >_______________< Niektórzy po pare godzin stoją w Ithan i chodziło mi, żeby z tych paru godzin przeznaczyć jedną np. na Torneg.
Reply
#76
Tylko z jednym, ale z odmiennych powodów, jestem w stanie się z Tobą zgodzić... wybieranie na MC osób małoletnich jest niekoniecznie dobrym rozwiązaniem. Nie chodzi mi tu o takie durnoty, jak wypisałeś, czyli hormony itd. Takie osoby mogą być bardziej rozgarnięte niż wielu starszych graczy.
Problem może być jedynie w tym, że taki małoletni MC nie będzie miał odpowiedniego szacunku/poważania u graczy. Zaczynają się w takich sytuacjach teksty typu "co ten małolat wie?", "jak on mi mógł dać mute?"... że wymienię tylko te, które mogę napisać bez knebla Smile Urażeni skarżą na panel... no i coś tam często jest "nie tak".
Oczywiście można powiedzieć, że to już problem graczy, którzy nie szanują czy nie uznają konkretnego MC, ale ... MC jest funkcją publiczną w Gra i dobrze by było gdyby taka funkcja wiązała się z powagą postaci.

To jest tylko moja drobna uwaga, a nie zarzut do Administracji pod tytułem "zatrudniacie niewydarzonych małolatów" SmilePoza tym... czy Ciebie natura stworzyła do robienia problemów i bicia piany?
Jedna afera się kończy to zaczyna się nastepna. Już się w innym wątku naczytałem na temat stylu gry o roboczej nazwie "od legendy do legendy" polegającym na staniu latami na e2 w celu zdobycia wymarzonego EQ.
W Twoim przypadku styl powinien się chyba nazywać "od afery do afery"... polegający na szukaniu sposobności do wykazania się żyłką detektywistyczną lub zdolnościami w dziedzinie zwalczania niesprawiedliwości. No i w sumie nawet nic złego by w tym nie było gdyby nie to, że gdy brak akurat celu działania, to trzeba ten cel znaleźć... no i mamy "MC-aferę".

Zgodzę się jeszcze z Noys, że taki temat stworzony przez osobę wielokrotnie karaną i nieczującą za grosz respektu do MC, jest conajmniej mało wiarygodny.
Pomyśl nad czymś innym, co będzie z pożytkiem dla gry.
Reply
#77
Dla mnie i tak największym problemem jest to, że MC nigdy nie ma.

AtDown
Tak rozumiem Cię, ale tyle ile JA siedze w mieście, tyle ile razy przez nie przechodzę to żadnego MC nie widziałem.
Reply
#78
Wyrażę się tak :

Byłem kiedyś MC na Orchidei , tak wiem jest ŚP ale tak powiem ,że na ŚP jest troszkę trudniej.

Wszyscy myślą ,że MC ma być na każdej mapce i o każdej porze.MC to też ludzie i nie można oczekiwać od nich ,że będą siedzieć 24/7 bo tak się nie da.Na prywatnych serwerach jeszcze jako MC ma się liczny spam wiadomościami typu : "napisz na systemie ,że zapraszam na ...".Jest to okropnie wkurzające , a i jak jeszcze wytłumaczysz za pierwszym razem ,że nie możesz pisać na systemie to jeden albo będzie pytał się ponowni , a jeden się obrazi...

Tak samo wiem jak na publicznych serwerach mają MC.Większość ludzi myśli ,że każdy MC jest z KB a to nie prawda SmileMam kolegę z klasy ,który jest MC na publicznym i raz jak byłem u niego i grał to cały czat miał zapchany właśnie prośbami o KB...

Nie oczekujcie ,że MC ma być wszędzie i o każdej porze !!
Reply
#79
Pozdrów kolegę z klasy.

Tu nie chodzi że MC ma być wszędzie, tylko gdziekolwiek indziej niż w Ithan na murku...
Może to prawda, że w Ithan jest największy spam ale jak już Ashario napisał po kiego grzyba ma ich tam być 10? Już choćby ten jeden nawrócony mod, wędrujący po mapkach to już duży plus dla serwera. Bowiem nie zdażyło mi się od długiego czasu żebym zobaczył jakiegokolwiek MC na expowisku, choćby jednego. Wszyscy w Ithan, jakby to było ich jakieś królestwo a w nim sami książęta i księżniczki złoci, piękni, młodzi ( Heart ). Więc ja poleciłbym zamiast ustawiać się tak ślicznie i słitaśnie w rządeczku na mureczku wyjść sobie np. na zulusy/mulusy/orki/e2/czerwone mapki i zaobserwować co tam się dzieje. Tak tylko profilaktycznie, jestem ciekaw ilu zwykłych graczy spotkacie w drodze którzy wykonają na chatcie jakieś przewinienie. Jak już ktoś pisał: Mogę wysyłać screeny z przewinieniami graczy ale nie mam zamiaru robić tego za każdym razem. Mała sugestia, proszę Was kochanych i przesłodkich moderatorów abyście pochodzili przez conajmniej miesiąc swojej pracy (te wasze 2 godziny dziennie ciężkiej roboty) po różnych miejscach Gra. I nie chodzi mi tu o miasta główne, ale wioski startowe itp. itd. Założę się że mnóstwo graczy zauważy pozytywną zmianę w zachowaniu tych mniej kulturalnych i nieokrzesanych graczy bo będą musieli być czujni na każdym kroku. A teraz co jest? Wyjdziesz poza miasto - hulaj duszo, piekła nie ma.
MC nie może mieć życia towarzyskiego w grze? A niech sobie ma tylko po trzy grosze miesza swoje "życie towarzyskie w grze" (samo określenie jest prześmieszne, hyhy) z pełnionymi obowiązkami? Każdy porządny pracodawca za takie pogawędki w trakcie pracy sprawiłby wam ochrzan. Chcecie sobie porozmawiać to spoko, ja nic przeciw temu nie mam możecie to robić na privie (Uh użyłem waszego ulubionego hasła huhu) a w tym czasie poszwędać i pomyszkować trochę. Skoro tak bardzo uważacie że służycie graczom (czego nie potępiam, ależ skąd) to powinniście choćby nas troszkę wysłuchać, bo w tym co tutaj pisze autor tematu jest dużo racji.

Bardzo ślicznie dziękuję za przeczytanie i całuję z miłością i szacunkiem po obu rączkach. Heart
_
Reply
#80
Smile 
Trudniej Huh?! Mamy przeciez temat zgloszen, automute tez dziala, a poza tym 90% wybrykow na privach kwalifikuje sie do killa, wiec na privach jest o wiele latwiej Wink).
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)