Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kilka uwag
#11
(2012-11-09, 22:18:18)Niflheim Wrote: Według mnie funkcja MC jest zbędna w tej grze. Teraz są tylko swego rodzaju elitą wśród graczy i sprzątają to, czego nie wyłapie automute. Rozumiem, że dawniej nie było automute i byli pomocnicy. Rozumiem też, że po wprowadzeniu automute nadal byli, bo system nie był sprawdzony, można było go omijać, albo dostać mute za niefortunne zestawienie wyrazów. Ale czemu nie udoskonalono jeszcze bardziej automute, żeby zaoszczędzić pracy i nerwów MC?

Wiek raczej nie ma większego znaczenia. Chyba, że rzeczywiście jest gdzieś 12-letni MC, o czym nie słyszałem.

Z siedzeniem w Ithan się zgodzę, ale to właśnie tam najwięcej graczy przebywa, dlatego MC nie skupiają się na innych mapach. Ale zawsze można zgłosić im na priv, że coś jest nie tak.

Temat i tak pewnie zostanie zamknięty i nic się nie zmieni, MC mają swoją pozycję w grze, byli zawsze i pewnie się to nie zmieni. Zarówno administracja jak i zwykli gracze raczej nie wyobrażają sobie gry bez nich.

majcin:
Lepszy od człowieka nie, ale mógłby wyłapywać teksty dotyczące handlu postaciami, ogólnie handlu, od tego są aukcje w końcu, blokować za spam. To nie jest super trudne. A sytuacje gdzie gracze się obrażają są obecne zawsze i wszędzie, w każdej grze, w każdym miejscu i to raczej obrażana osoba powinna się starać o to, żeby ukarano kogoś, kto uwłacza jej godności w jakikolwiek sposób.
Za obrażanie można dostać ostrzegawczego bana na 3 dni, po zgłoszeniu na panel, więc kolejna "luka" w systemie automute wyeliminowana.


Swoją drogą, szkoda, że MC nie mogą przydzielać mute za błędy ortograficzne. Nie mówię, że za każde, ale za takie wyjątkowo rażące w oczy.

Sabriel:
Czytanie ze zrozumieniem się kłania. IdźSięUtop.


Dawno się tak nie uśmiałem Wink Nie da się napisać systemu automute, który będzie lepszy od człowieka. MC jest zbędne? Proszę Cię. Są dni w których nakładam z 200 ostrzeżeń i ze 100 razy mute. Więc totalnie się z tym nie zgadzam co napisałeś.
Reply
#12
Zbędna to ona nie jest, dzięki nim gracze którzy obrażają, próbują handlować kontami, czy spamerzy otrzymują blokadę na pisanie na chacie od 1h do 72h. To jest pomocne, i dzieki temu można dalej spokojnie pisać na chacie.
Reply
#13
Możesz też dopisać jeszcze jeden punkt o tym że raz w mieście stoi trzech MC a i tak jest spam, a gdy jest już na prawdę źle nie ma żadnego. Angry Na Jarunie to już w ogóle wchodzi dwóch MC raz na tydzień i na tym koniec...
Reply
#14
Jakie znaczenie ma wiek Moderatora?

Zasadniczym problemem na czacie w Ithan są gracze tacy jak Ty - którzy podtrzymują rozmowy na granicy przyzwoitości lub nieco je przekraczają.

Tacy, którzy rzucają odrobinę nieprzyzwoite aluzje, a zaraz potem krzyczą głośno 'ale co ja takiego powiedziałem?'.

Gracze, którzy - jak Ty - witają się ze znajomymi używając słów powszechnie uważanych za obraźliwe.

Gracze, którzy, gdy przez nielojalnych klanowiczów zapoznają się z czyjąś prywatną rozmową, robią - jak Ty - niewygodne i przykre uwagi na ten temat...

Po co założyłeś ten temat? Regulamin czatu łamałeś tyle razy, że doprawdy nie do twarzy Ci z tym uniesieniem. Kto jest bez winy... i tak dalej.

Jeżeli ktokolwiek ma tu coś do powiedzenia, to proszę: BEZ HIPOKRYZJI, na którą sobie pozwolił założyciel tematu.

--
Dropy:
Parę trzeźwych uwag na podstawie wnikliwych obserwacji to według Ciebie poniżenie? Albo Ci chodzi o dyskusję, albo o przyklaskiwanie koledze. Dobranoc.

Conqer:
Nie wnikam, co któremu Moderatorowi wytknąłeś. Obchodzi mnie Twoje zachowanie w Ithan i uwagi, na które sobie pozwalasz w stosunku do nich i do Graczy - i obserwuję to od długiego czasu. Nieważne, ile miał lat Moderator, który Cię zmutował za słowo 'dupa' i że to słowo to część ciała. Istotne są Twoje chamskie, złośliwe i wulgarne uwagi na czacie ogólnym. Świątobliwe uniesienie w tym temacie nie zmienia faktu, że Twoja obecność w Ithan często jest po prostu nie do zniesienia. Nawet jeśli zrobiłeś sobie kilkutygodniową przerwę od niestosownych uwag, nawet jeśli zamierzasz to zarzucić i czatować cnotliwie i inteligentnie - ten temat jest nie na miejscu, bo Ty go założyłeś.

Jeśli naprawdę zmienisz imidż i poglądy, nie będziesz miał pokusy, żeby prowadzić dyskusje na ten temat, bo nikt Ci nie będzie dawał wyciszeń za 'części ciała'.

--
Ode mnie tyle, chyba że mnie ktoś zauroczy argumentami.
Reply
#15
On po prostu chciał o tym podyskutować na forum. Nie musisz od razu go poniżać... To że nie przepadasz za nim, to nie znaczy, że musisz to okazywać na każdy sposób
Reply
#16
Tak, bo lepiej udawać, że ma się siostrę, brata, babcie, wujka, ciocie w grze i robić spam zamiast faktycznie przejście się do innych miast.
Co z tego, że złamałem ileś razy regulamin czatu? Wnosi to coś do tematu? Wytknąłem któremuś z MC, że źle wykonuje swój "wolontariat"?
Co ma wiek do tego? Jak dla mnie dużo, ponieważ, żeby podejmować decyzje o karaniu gracza trzeba obiektywnie podchodzić do sprawy, a nie poddawać się emocjom.

BTW. Wolontariusz w Gra? Błagam was, nie zaniżajcie wartości tego słowa.
Reply
#17
A według mnie Ty masz skrytą chęć zdobycia tego stanowiska, a tym tematem chcesz pokazać że się nadajesz. Big Grin
To Ty źle zrozumiałeś graczy wyżej piszących; "wolontariat" - chodziło o pracę, za którą nikt Ci nie płaci, jedynie możesz się pochwalić "odznaką" MC. Wiek? No nie wiem. Znam osobiście parę osób, które wieku 13 lat, albo 15 są BARDZO dojrzałe, nieraz osoby dorosłe nie są tak dojrzałe. Ilość Twoich ostrzeżeń wpływa na Twoją wypowiedź przesączoną goryczą w stronę Administracji, że dostałeś tyle razy "niesłusznie" osądzony. Wnosi, zupełnie inaczej odbiera się człowieka, który po raz 20 ma nałożoną karę, a inaczej tego, co ma czyste konto. Po Twoim zachowaniu z ostatnim mute (patrz pierwszy post, punkt pierwszy) nie sądzę, abyś zrozumiał, że to co robisz jest błędne - nie wysnułeś wniosków. Nadal twierdzisz, że to Ty masz rację - błąd. Nie podoba się działanie systemu - napisz na panel. Nie podoba Ci się decyzja MC - odwołaj się. Na forum możesz jedynie zaognić swój konflikt z Administracją.

Ale mi wyszła przemowa. Zdrawiam serdecznie. Big Grin
=
Atstyl.
=
Reply
#18
1. Administratorzy, SMG czy MG, zawsze mogą komuś odebrać takową funkcję, jeżeli faktycznie okaże się, iż dana osoba nie radzi sobie z tym obowiązkiem, lub wykonuję go źle, przedział wiekowy raczej ma tu mało do rzeczy, ponieważ po samym wieku nie da się stwierdzić czy dana osoba jest "ogarnięta", np, może to być 13latek, ale który przykłada się do tej funkcji.

2. Fakt że MC stoją często w grupkach w Ithan i to nie jest tylko na classicu, jednak że zauważ że jeżeli ktoś jest MC to nie znaczy że ma latać po mapkach i szukać czy ktoś nie łamie regulaminu przez cały czas. Również przychylam się tutaj do opinii majcina w porównaniu do innych lokacji w Itahn faktycznie jest największy spam. A co do twojej opinii
(2012-11-09, 22:58:47)Conqer Wrote: Tak, bo lepiej udawać, że ma się siostrę, brata, babcie, wujka, ciocie w grze i robić spam zamiast faktycznie przejście się do innych miast.
Co z tego, że złamałem ileś razy regulamin czatu? Wnosi to coś do tematu? Wytknąłem któremuś z MC, że źle wykonuje swój "wolontariat"?
Co ma wiek do tego? Jak dla mnie dużo, ponieważ, żeby podejmować decyzje o karaniu gracza trzeba obiektywnie podchodzić do sprawy, a nie poddawać się emocjom.

BTW. Wolontariusz w Gra? Błagam was, nie zaniżajcie wartości tego słowa.
Nikt Ci nie każe, jednak że zauważ, iż MC nie może być wszędzie i Ty nie "odwalisz" za niego pracy, tylko mu ją ułatwisz, bo dany gracz łamiący regulamin zostanie ukarany.

Sam posiadam funkcję MC i wiem, że czasem jest trudno ogarnąć, jednak się staram, nie stoję i nie patrze na czat tylko w Ithan, ale i w innych miastach i lokacjach, jednakże uważam, iż lepiej jak kilku MC stoi w Ithan niż nie miało by tam być nikogo.

Nie wiem o czym tu dyskutować, ludzi idealnych nie ma i nie będzie.
Takie jest moje zdanie na ten temat.

AtDown
(2012-11-09, 22:58:47)Conqer Wrote: Tak, bo lepiej udawać, że ma się siostrę, brata, babcie, wujka, ciocie w grze i robić spam zamiast faktycznie przejście się do innych miast.
Co z tego, że złamałem ileś razy regulamin czatu? Wnosi to coś do tematu? Wytknąłem któremuś z MC, że źle wykonuje swój "wolontariat"?
Co ma wiek do tego? Jak dla mnie dużo, ponieważ, żeby podejmować decyzje o karaniu gracza trzeba obiektywnie podchodzić do sprawy, a nie poddawać się emocjom.

BTW. Wolontariusz w Gra? Błagam was, nie zaniżajcie wartości tego słowa.
Reply
#19
A najlepszy jest ten automatyczny doping ze strony "ekipy MC" jeśli masz rację wysuwasz stosowne argumenty a oni mają to gdzieś. Zapraszam codziennie na mapki z tytanami naszych kochanych modów, tam dopiero jest spam. Szpan w Ithan przed nubami to nie jest wasz obowiązek.

Psychopatyczny Bananowiec:
W moich obowiązkach nie leży ciągłe zgłaszanie graczy, zacznijmy misiu kolorowy od tego że ja to właśnie robię i to mi nie leży bo to nie moja brożka.
Reply
#20
Wolontariuszy - bo nikt nam nie płaci za wykonywanie tej "pracy". Chyba, że za zapłatę mamy odebrać te wyzwiska graczy, którzy ani nas znają, ani nie wiedzą dlaczego MC wycisza graczy. Śmieszy mnie, gdy nagle zostaję zwyzywana na priv, bo nie znam Regulaminu Czatu i nie wiem, że konta sprzedawać wolno do 99lvl! nie wiem! odbiorą mi za to MC.

Odnośnie punktów:
1. "Dupa" - ocieka kulturą i szacunkiem. Może zgorszy Cię fakt, że ja za odzywkę "w dupie" daję wyciszenie bez upomnienia. Ktoś pyta się gdzie jest taki a taki NPC, a jakiś superaśny stacz Ithanowski trzaśnie hasełkiem na poziomie. Jak ktoś nie ma co pisać i nie ma nic do powiedzenia, to te "dupy" niech zatrzyma w swoich ustach. Wink Inni na czacie jakoś niespecjalnie chcą je oglądać.
Wiek MC - przykro mi, ale wiek nie gra tu roli większej. Są gracze w wieku +25, którym za żadne skarby świata nikt by nie dał takiej rangi. No i istnieją niezwykle ogarnięte osoby, nawet w tym wieku 15 lat, których po sposobie zachowania, po tym co piszą, jak odnoszą się do graczy, nikt i nigdy nie posądziłby o niepełnoletność.
2. Narzekasz na Ithan? To powiedz mi dlaczego wszyscy żebracy jacy pojawiają się na Margo mając nawet ten 1 lvl wędrują do Ithan? Dlaczego wszelkie "servery Gra" ujrzeć można w Ithan? Dlaczego osoby lubujące się w łamaniu regulaminu ciągną właśnie tam? W Ithan znajduje się ognisko łamania Regulaminu, tam też są MC. W innych miastach dochodzi tylko do sporadycznego łamania Reg. Ciekawostka: kiedyś postanowiłam sprawdzić ile osób wyciszę w ciągu godziny stoją w Torneg - osiągnęłam oszałamiającą liczbę 5, słownie pięciu, osób. Dla porównania - Ithan to ok 30 czy 40 wtedy wyszło.
3. Jeśli gracz jest sprawdzonym MC - dobrze wykonującym swoje obowiązki, to chyba warto mieć go w zapasie na innym świecie?

Do pana wyżej: zapraszasz MC na mapki z tytanami? Może jeszcze powiesz, że ja -Mc na 94 lvl- powinnam pójść stać na Zoonsie? Big Grin Wolnego kolego. MC pilnuje czatu tam gdzie być może. Nie podoba Ci się czat mapce tytanowej? Mogę Cię poinstruować jak się SS robi. Mam w tym wprawę - w tłumaczeniu i w robieniu SS.

Niflheim:
Już pisałam to kiedyś w Pytaniach do Regulaminiu Czatu- jeśli ktoś specjalnie pisze z błędami ortograficznymi, siląc się na styl pokemona, to MC może mute nadać. Co innego, gdy widać, że gracz po prostu z ortografią nie jest za pan brat...
__________
Literówki, jak zwykle.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)