Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
II Wojna Światowa - Kącik Historyczny
#1
Witam serdecznie
Quote: Rozpoczęcie wojny

Quote: Historycy nie zgadzają się w kwestii daty rozpoczęcia wojny. Większość przyjmuje jednak, że II wojna światowa rozpoczęła się 1. września atakiem Niemiec na Polskę. 3. września Francja i Anglia wypowiedziały Rzeszy wojnę. 17. września Polska została zaatakowana od wschodu przez ZSRR związanym z Rzeszą paktem Ribbentrop-Mołotow. .
Quote:
Bitwa o Anglię

Quote: Bitwa o Anglię rozpoczeła się dnia 8 Sierpnia 1940r. atakiem Lufftwaffe , trwająca do 31 października.Celem Niemców było osiągniecie dominacji w powietrze i osłabienie potencjału militarnego wroga , co miało być wstępem do inwazji na Wyspy Brytysjkie. Bitwa zakończyła się porażką Niemiec lecz duży wstęp mieli w tym Polacy przypisuję się im 11 % wszystkich zestrzeleń , najbardziej znanym zespołem Polskim był Dywizjon 303 .


Quote: Zerwanie paktu Ribbentrop-Mołotow


Quote: W latach 1939-1941 stosunki między ZSRR , a rzeszą Niemiecką były nastawione przyjacielsko , lecz w tym czasie Hittler obmyślał plan najazdu na ZSRR , plan nosił nazwę Barbossa . W pierwszych dniach Armia Czerwona ponosiła wielkie starty w ludziach , rzesza Niemiecka zajęła Ukraine i Białoruś . Grudniowa kontrofensywa sowiecka pod Moskwą odrzuciła jednak Niemców spod bram miasta.Pragnąc po raz kolejny odzyskać inicjatywę na froncie, w lipcu 1943 roku Niemcy przeszli do zmasowanego kontrataku w okolicach Kurska, rzucając do walki większość swych sił pancernych. Tak zwana bitwa na Łuku Kurskim, pomimo początkowych sukcesów niemieckich, skończyła się przegraną atakujących i ostatecznym przejęciem przez Armię Czerwoną inicjatywy strategicznej, której nie oddała ona już do końca wojny.


Quote: Zakończenie wojny pomiędzy Ameryką ,a Japonią


Quote: Naloty dywanowe amerykańskich „latających fortec” zniszczyły Tokio i inne miasta japońskie. 8 sierpnia Związek Radziecki wypowiedział wojnę Japonii, sowieckie dywizje wkroczyły do Mandżurii, rozbijając szybko japońską Armię Kwantuńską. 6 i 9 sierpnia Amerykanie zrzucili bomby atomowe na Hiroszimę i Nagasaki, co walnie przyczyniło się do złamania ducha oporu i do podpisania aktu bezwarunkowej kapitulacji Japonii 2 września 1945 (1 września czasu środkowoeuropejskiego).

Quote:
Ważne osoby podczas wojny i zwroty


Adolf Hittler - Dowódca rzeszy Niemieckiej
Józef Stalin - Dowódca armii czerwonej
Winston Leonard Spencer Churchill - Brytyjski Polityk , strateg , mówca
Hegemonia - rządzenia jednego państwa nad innymi krajami
Władysław Albert Anders – generał broni Wojska Polskiego,Temat założony ze względu 73 rocznicy wybuchnięcia II wojny światowej . Tak to właśnie dziś !

Temat założony także do rozmawiania o różnych historycznych wydarzeniach zobaczymy ile historyków ma w sobie Gra Smile

Quote: Czy o taką Polske walczyli nasi pradziadkowie ?


Źródło - Wikipedia i moja głowa

Pomaga : Killeras
Reply
#2
Ja mam takie pytanko odnośnie II Wojny Światowej, takim jakby dowódcą wszystkiego Rzeszy Niemieckiej był Hitler, Rosji Stalin, a Polski kto ? Huh

Ps. Temacik fajny, lubię porozmawiać o takich sprawach.
Reply
#3
Fajny temat widać ze se postarałeś tylko mogłeś mniej z wikipedii korzystać Tongue ... Łap +
Reply
#4
Polska była pod zaborami i tylko ci niewolnicy byli ...
Reply
#5
O ile pamietam to Beck dowodzil. Ale pewny nie jestem.
AtUP Nasi dowodcy siedzieli w anglii.
Reply
#6
Widzisz tam była moim zdaniem tzw. tyrania u nas nie było 1 dowódcy

AtEDIT


Poszperać i rozpisać jeszcze pakt ZSRR i Rzeszy lub plan Barbossa ?
Reply
#7
Piłsudski zmarł w 1935, więc jak mógł brać udział w II WŚ?
Reply
#8
A ja zapytam... Kto tak na prawde wypowiedzial wojne?
Reply
#9
No normalnie, jakoś trzeba było odzyskać niepodległość, to Piłsudski pomógł zza grobu. A na poważnie to trafne spostrzeżenie. Wink
Reply
#10
Wink 
Aaa, dobra dzięki, zawsze nie mogłem znaleźć odpowiedzi na to pytanie Wink

Przy okazji, posłuchajcie sobie dwóch raperów z mojego miasta, niby młodzi, a jednak piosenka z samą prawdą, można się wzruszyć. Idealnie nadaje się na dzisiejszy dzień.


Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)