Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
II Wojna Światowa - Kącik Historyczny
Jednak skrócę swoje rozważania. Wniosek napiszę teraz- gdyby Hitler nie pragnął zawłaszczać całej Rosji, tylko być siłą zewnętrzną pomagającą rosjanom powstać przeciwko władzy, wygrałby. Ale musiałby zgodzić się na jeden warunek- od wschodniej Ukrainy do Chin Rosja istnieć by musiała. I tak Hitler osiągnąłby więcej, niż byłby w stanie. Mógłby bez problemu przyłączyć do Rzeszy tereny nadbałtyckie, Ukrainę i Białoruś, miałby żywności do końca świata. Nową Rosją rządziliby jego ludzie, coś jak we Francji i rządem Vichy. Dzięki temu nowa Rosja byłaby podległa militarnie i gospodarczo Niemcom, nie mówiąc o polityce. Wojska Japońskie i Niemieckie byłyby w stanie stworzyć jeden front, a co najważniejsze, Niemcy mogliby się skupić na Anglii i USA.
Dlaczego mam rację? Poczytajcie Bażanowa. Podczas wojny fińsko-rosyjskiej przy rozmowie z Mannerheimem zaproponował mu, że odwiedzi obozy jenieckie w Finlandii, w których przetrzymywano jeńców radzieckich. Jakie były efekty? Spośród 500 ludzi 450 zdecydowało się iść na ochotnika przeciwko bolszewizmowi. Z pozostałych 50 czterdziestu mówiło, że są duszą i sercem z Bażanowem, ale po prostu się boją.
Humanistka:
Przede wszystkim rewolucja we Francji i później Napoleon to dzieło masonerii. I bez zrozumienia tego tematu i ich celów nie zrozumiesz niczego, będziesz karmiona fałszowymi obrazami tak zwanych historyków. A co do surowego pytania, Europę podzielił i zjednoczył naraz, choć ja bym w ogóle nie patrzył na tą kwestię w ten sposób. Z jednej strony Europa zjednoczyła się, by go zniszczyć, z drugiej podzieliła się na dwa obozy- ten zwalczający go i ten popierający go. A co do tamtych czasów, to ten ład i tak już się kruszył. Trzeba było 40 lat i cały porządek rozpadł się sam, nakręcany przez masonerię, której potrzebna była Iwś, a przy ówczesnym porządku Europy była ona niemożliwa.
Reply
Mam 3-stronnicową pracę do napisania na ten temat i nie wiem ku jakiej tezie bardziej się skłaniać.. Czekałam właśnie na Twój post. Dziękuje, to z pewnością mi troche pomoże.
Reply
Czyli sprowadza się to do jednej rzeczy - Hitler popełniał kardynalne błędy w swych planach i zbytnio wierzył w potęgę swoich jednostek. Inną sprawą jest to, że Niemcy chyba nieco niewłaściwie projektowali swoje uzbrojenie, przez co było ono trudne do naprawy w warunkach polowych.
Reply
jak piszesz do szkoły, to napisz pracę spod 2 kątów. Podziel ją na dwie części i napisz z jednej strony, że dzielił, a z drugiej, że jednoczył. Będziesz miała nietypową pracę, oryginalną i na pewno dostaniesz lepszą ocenę, jak ładnie ubierzesz słowa.
Earnil:
No mniej więcej tak. Niemcy mieli doskonałe maszyny, ale niepraktyczne do walki w bagnie, cóż. Hitler nie planował nigdy wojny z ZSRR, był do niej zmuszony na parę miesięcy przed jej rozpoczęciem, ciężko jest więc mieć do niego pretensje, że nie zdążył zaprojektować i wyprodukowac nowej serii zbrojenia, ale to inny temat
Reply
Powiem tak, gdyby Beck zdecydował się dołączyć do Rzeszy i wraz z Hitlerem w 41 zaatakować ZSRR, Niemcy by to zapewne wygrali, bo niewiele im brakowało. Ktoś chce, by rozwinąć tą myśl? Dodgy
Reply
Ehe, chce. Bo ja wiele razy się nad tym zastanawiałem, ale co dalej, nawet gdybyśmy zwyciężyli? Bo nie chce mi się wierzyć, żeby Adi zostawił IIRP tak jak była, na pewno by próbował zainstalować rząd marionetkowy czy po prostu wcielić Polskę do Rzeszy.
Reply
Była dyskusja o tym kilka stron temu. Nawet jak pokonaniu Sowietów rzesza zaatakowałaby IIRP to musiałaby w to wcielić również spore siły, a od zachodu postępowaliby alianci. Rzesza nieuchronnie by przegrała, a bolszewików by nie było, więc nie byłoby zmiany okupacji, tylko odrodzenie wolnej Polski.
Reply
Nie wiadomo czy wolnej, bo pytanie co by powstało w miejsce Sowietów i jak by się to odbiło na przyszłości. Może dostalibyśmy ziemie zachodnie jak po IIWŚ i utrzymali Kresy a może by była lipa bo padłoby nam całe wojsko a hordy dezerterów z Armii Czerwonej utworzyłyby armię narodowosocjalistycznej Rosji i poszły na nas.
Reply
Apeluję o zakończenie bezsensownego wątku. Tu potrzebna jest wybitna znajomość sytuacji geopolitycznej, politycznej, ekonomicznej. Nawet ja nie posiadam dostatecznej wiedzy by móc napisać coś większego na ten temat. Oczywiście, można dyskutować, ale to będzie już bajdurzenie oderwane od rzecyzwistości zupełnie i gdybanie pozbawione jakichkolwiek racjonalnych podstaw. Ja się mogę tylko odnieść do tego, co napisał Earnil o AC i dezerterach... W chwili wybuchu wojny z Rosją, 17 września, ponad 200 000 czerwonoarmijców przeszła na stronę polską i to są oficjalne dane. To odpowiedź na Twoje ewentualne obawy i prawdziwe nastawienie żołnierzy radzieckich.
Reply
Bug 
Alianci mieli naprawdę ogromną siłę, szczególnie że po przegranej ZSRR (sarkazm). Niemcy mieliby siłę Polaków, Włochów (żadni żołnierze, ale ich czołgi i sprzęt...) i własną + Japończycy bardziej by mogli się skupić na podgryzaniu Amerykanów od wschodu, gdzie dostaliby zapewne pomoc od Hitlera. Gdyby ZSRR przegrało, USA i UK na pewno by padły, bo nie miałyby wystarczająco zasobów ludzkich i technicznych. Poza tym konwoje byłyby bardziej zagrożone, bo Niemcy na pewno przejęliby sprzęt radziecki, włącznie z pewną liczbą samolotów i statków, a także potencjał produkcyjny fabryk rosyjskich, który, nomen omen, był ogromny. Mając przewagę w powietrzu Hitler położyłby kres konwojom, i wygłodził UK, a osamotnione USA, otoczone z dwóch stron, bez sojuszników, padłoby niechybnie.
---
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)