Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
II Wojna Światowa - Kącik Historyczny
Exclamation 
Z tymi Niemcami to trochę fail :x
Reply
Przynajmniej zniszczylibyśmy bolszewizm, a jak niemcy by w końcu skapitulowali to odzyskalibyśmy wolność. Poza tym Niemcy nie mieli wystarczająco wojsk żeby kontrolować ziemie od Francji do bliskiego wschodu

mmmmoooo:
Wtedy trzeba by powiedzieć nie i pójść na ''egzotyczny' sojusz z anglią
Reply
A skąd wiadomo że by skapitulowali? Tongue Po przerzuceniu dywizji z Frontu Wschodniego mogli by wg. mnie spokojnie odrzucić aliantów na zachodzie. A wschodnie podboje byłby zabezpieczone przynajmniej częściowo, gdyby dogadać się z Japończykami i powołać dywizje narodowe - ukraińskie, litewskie, walońskie, armię rosyjską (ROA, RONA) itd... jedynym problemem byłaby partyzantka. Ew. utworzyć na terenie byłego ZSRR marionetkowe państwo rosyjskie z ustrojem narodowosocjalistycznym.
Reply
Amerykanie mieliby wkrótce bombę atomową więc nie musieliby skapitulować. Ale na jakim poziomie były prace u niemców to nie wiem, bo też nad nią pracowali. Co do armii narodowych to Polacy by je stworzyli(gdyby poszli z hitlerem). Wiesz dlaczego Hitler przegrał na froncie wschodnim? bo nie potrafił wykorzystać tamtejszej ludności i armii czerwonej. Oni witali Niemców jak wyzwolicieli, a Niemcy ich mordowali, zamiast stworzyć armię rosyjską.
Reply
Brick 
Hamburgery to inna sprawa, przerzut wojsk i tak dalej. Ale Anglia i Francja byłyby w zasięgu ręki.
Reply
Star 
Zachód i Amerykanie wcale lepsi nie byli. Wcale bym się nie zdziwił gdyby to amerykańscy/francuscy agenci wzniecili zamieszki w Libii. Potem pomogli partyzantom i postawili marionetkowy rząd który będzie dawał część ropy amerykanom w zamian za pomoc. W Polsce gdyby były tak bogate złoża ropy czy jakiegoś innego ciekawego surowca jak w Libii to pewnie nie było by 45 lat komuny a kto wie czy by USA nie walczyło z ZSRR. Poza tym Stalin w 1944 roku najechał ziemie polskie a nie Niemieckie. W akcji "Burza" zajęto parę miast w tym Wilno. Tylko że Sowieci nas zdradzili i amerykanie nic z tym nie robili

Tu jest fragment z wikipedii na ten temat

"Duży wpływ na nieosiągnięcie celów akcji „Burza” miały działania sowieckich służb bezpieczeństwa (głównie NKWD i kontrwywiadu wojskowego Smiersz), wkraczających na ziemie polskie wraz z oddziałami Armii Czerwonej. Dochodziło do aresztowań, rozbrajania i rozstrzeliwań mniejszych oddziałów Armii Krajowej przez NKWD, które dokonało egzekucji żołnierzy AK m.in. w Rozryszczu, Przebrażu, Łozowie i Antonówce. Aresztowanych żołnierzy przymusowo wcielano do Armii Berlinga, a oficerów wywożono w głąb Rosji. Łamano także postanowienia lokalnych porozumień pomiędzy Armią Krajową i partyzantką sowiecką lub Armią Czerwoną.

Po zdobyciu Wilna w dniu 13 lipca 1944, przy dużym udziale sił AK okręgu wileńskiego i nowogródzkiego (ok. 5500 ludzi), dowódcy polscy zostali zwabieni podstępem na „negocjacje”, aresztowani i wywiezieni w głąb ZSRR. W wielkiej obławie pochwycono następnie żołnierzy AK i zgromadzono ich w obozie w Miednikach, ponieważ odmówili oni wstąpienia do armii Berlinga, zostali wszyscy wywiezieni do obozów w głąb ZSRR, głównie do Kaługi. Podobne wydarzenia miały miejsce wobec żołnierzy okręgu lwowskiego AK, gdzie NKWD aresztowało, w ostatnich dniach lipca 1944, całą delegację oficerów Armii Krajowej, w tym Okręgowego Delegata Rządu we Lwowie, Adama Ostrowskiego.

W okręgu lubelskim AK doszło do podstępnego rozbrojenia trzech dywizji Armii Krajowej – w czasie wspólnej ofensywy w stronę Warszawy z Armią Czerwoną, zostały one otoczone przez wojska sowieckie, zatrzymanych żołnierzy polskich wysłano transportami na wschód, a 2700 z nich do obozu koncentracyjnego na Majdanku, a następnie większość z tej liczby w głąb Rosji.

Występowanie przedstawicieli władz polskich w roli gospodarzy zajmowanych terenów od początku nie było przez sowietów traktowane poważnie. W Sarnach ujawnionemu staroście dowódca sowiecki powiedział: Głupi jesteście towarzyszu, jaki wy tam starosta"
Reply
Jak można powiedzieć, że Żukow nie był tłustą świnią Huh
Reply
Był tłustym wieprzem.
Reply
http://panzerschreck.strefa.pl/czolgi_zdobyczne_niem.html

Rozwaliło mnie KW-2 z przerobionym włazem i niemcy na polskich ciągnikach artyleryjskich. Cool

BTW. strona bardzo ciekawa. ._.
Reply
Według mnie czołgista miał nudną robotę,
Lepiej ze skoczkami czy piechotą Sleepy
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)