Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
II Wojna Światowa - Kącik Historyczny
Ciężko ocenić co było mniej a co bardziej dotkliwsze. Z jednej strony jakość ,z drugiej ilość. Tu kwiat polskiej inteligencji, ale tam z kolei ok.200tys. cywilów. Niemniej jednak obydwa zdarzenia pokazują okropności wojny.
Faolitarma:
Dokładnie, to, że USA i ZSRR były państwami sojuszniczymi nie wynikało z niczego innego jak tylko z czystej, chłodnej kalkulacji. Wiadomo było że po obaleniu faszyzmu oba kraje pozostaną w konflikcie. USA nie mogła walczyć sama przeciwko i faszystom i sowietom. Teoretycznie. Prawda jest taka że kraje zachodnie nas wystawiły i ślepo nie trąbił bym o aliantach jako o tej wielce szlachetnej stronie konfliktu. Nie z Polskiej pozycji.
Reply
Lightbulb 
No niestety, na wojnie nie ma dobrych i złych, Ci kreowani na dobrych, tzw. Alianci, dopuszczali się okropieństw podobnych do Niemców, z czystej nienawiści. Myślę, że kolejnych wojen uniknąć się nie da, bo to natura tego świata.

Na wojnie nie ma złych i dobrych, są tylko walczący o słuszniejszą sprawę, co wcale nie czyni ich lepszymi.
Reply
Wymień wielkie zbrodnie aliantów zachodnich. A teraz wymień zbrodnie Nazistów... Widzisz różnicę?

Następna wojna jeśli nie będzie to kolejna wojna "zastępcza" między USA, a Rosją będzie pewnie atomowa... A po niej będziemy walczyć na maczugi. Tongue
Reply
zbrodnie aliantów?dużo tego. katyń, nagasaki, hiroszima, złamanie paktów z polską, zbombardowanie ludności cywilnej w dreznie niszczenie AK w powojennej polsce, obiecanie polsce ze lwów będzie po wojnie polski, zamach na Władysława Sikorskiego. to tylko kilka najważniejszych. Ja wole pewnego wroga niż niepewnego sojusznika.
.
Reply
Może to też być wojna kosmiczna :X. W końcu nie możemy trafnie przewidzieć kiedy i w jakich warunkach się odbędzie Tongue. (chyba, że ktoś jest ultrafarciarzem, albo analitykiem, z też ultrafartem i uda mu się strzelić dokładną datę rozpoczęcia wojny Big Grin)
Wydaje mi się, że następna wojna, może toczyć się o tereny np. na marsie, albo po prostu o dominację w kosmosie(np. w przypadku odkrycia cennych złóż plutonu, uranu, może złota na takim Marsie, Księżycu, Wenus). To są moje przypuszczenia, podchodzi pod S-F(nawet bardzo). Ale jeżeli wojna miałaby się nie wydarzyć w przeciągu 100 lat, to myślę, że potem byłaby to wojna właśnie o podboje kosmosu :x.

AtUp
Czemu wymieniasz tylko te odnoszące się bezpośrednio do Polski? Oprócz Nagasaki i Hiroszimy reszta dotyczy Polski ;x, wydaje mi się, że alianci jednak robili potworniejsze rzeczy od zamachu na pojedynczą osobę pana Wład. Sikorskiego ; ).

AtDown Przeoczyłem.
Reply
po pierwsze drezno do polski niestety nie należy więc nie tylko nagasaki i hiroszima
po drugie najbliższa wojna będzie prawdopodobnie o rope. gdyby w libii nie było ropy to USA nie wiedziałoby nawet że tam są zamieszki. a w krajach arabskich ropy nie brakuje
Reply
Człowieku, puknij się w głowę, potem jeszcze raz, i jeszcze raz, aż do skutku. Wojna atomowa to wojna ostateczna, tzn. nie ma już jak zajmować terenu, wszyscy będą wrogo nastawieni do takiego państwa, nasz kraj zostanie równie bardzo spustoszony co kraj wroga. Jaki to ma sens?
Korea, też jest rosądna, liczy się z innymi krajami bardziej niż myślisz, atomówki, posłużą im po prostu jako straszak sąsiadów.

Więc koniec z końców, wojna atomowa raczej jest bardzo mało prawdopodobna.
Reply
Bombardowania nigdy nie były precyzyjne... To, że ludność cywilna obrywała a celowano w fabrykę to był standard przy tamtych celownikach.

Wymień wielkie zbrodnie aliantów zachodnich.

Chodziło mi o USA i Wielką Brytanię...
Historię zawsze piszą zwycięzcy. Nie zrobiliśmy nic, żeby realnie wspomóc aliantów w wojnie, więc mało dostaliśmy. Co do Lwowa. To zawsze było miasto nie w Koronie, ale Litewskie.

Faolitarma:
Przecież to napisałem. Smile Świat zostanie zniszczony i uwsteczni się do tego stopnia, że następna wojna będzie na maczugi. Coś podobnego mówił Einstein. Smile
Reply
zawsze się znajdzie ktoś kto sie ie liczy z niczym ani z nikim. krajem który może wywołac wojne atomową jest Korea Północna która jest nieobliczalna i nieliczy się z nikim a ludzie myślą ze wódz jest bogiem a jak myślą inaczej to wpadają pod ciężarówkę lub idą do obozu pracy

UP: lwów został przyłączony do polski przez Kazimierza Wielkiego więc przed unią z litwą
Reply
(2012-11-08, 18:24:13)Killeras Wrote: Bombardowania nigdy nie były precyzyjne... To, że ludność cywilna obrywała a celowano w fabrykę to był standard przy tamtych celownikach.

Wymień wielkie zbrodnie aliantów zachodnich.

Chodziło mi o USA i Wielką Brytanię...
Historię zawsze piszą zwycięzcy. Nie zrobiliśmy nic, żeby realnie wspomóc aliantów w wojnie, więc mało dostaliśmy. Co do Lwowa. To zawsze było miasto nie w Koronie, ale Litewskie.

Faolitarma:
Przecież to napisałem. Smile Świat zostanie zniszczony i uwsteczni się do tego stopnia, że następna wojna będzie na maczugi. Coś podobnego mówił Einstein. Smile...
Naród Polski zrobił wszystko by wspomóc aliantów. Nasza partyzantka przeciwko nazistom była największa i najlepiej zarządzana w całej Europie. Mało dostaliśmy nie dlatego, że za słabo wspomogliśmy aliantów, tylko że zachód zawsze był niehonorowy i patrzał na siebie. Co do Lwowa - to zawsze było miasto POLSKIE. To gdzie leżało to mało ważne, ważne jaki naród zbudował te miasto i jego kulturę. Czy Warszawa pod zaborami też była Rosyjska?
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)