Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rywalizacja o Złoty Puchar Serwerów Prywatnych.
Winny się tłumaczy, tak myślę, teraz natomiast zacznie się wywlekanie, kto co skopiował, kto co splagiatował... Skoro ktoś coś kopiuje, to nie powinno takiego konkursu, a przynajmniej takiej kategorii być... Cały ten konkurs powoli zaczyna tracić sens.

Atplus

Ja rozumiem i jestem pełen podziwu dla każdego, kto samodzielnie od podstaw robi prace,ale według mnie konkurs zaczyna się psuć już na początku przez takie sytuacje.
_
Reply
No właśnie. Niektórzy robią sami, a niektórzy nie. Więc dlaczego akurat tylko my zostaliśmy zdyskwalifikowani? No to jest troszkę nie fair.
Reply
Moim skromnym zdaniem, wszyscy, którzy coś plagiatowali z Googli (gotowe grafiki, szablony grafik) powinni być dyskwalifikowani. Konkurs miał być na takim poziomie, aby nie było takich problemów, jak widać - nie wypaliło. Sam zaczynam mieć powoli wątpliwości, co do idei tego konkursu, bo wychodzi więcej zamieszania, niż zabawy. Taka rywalizacja, która nie jest do końca fair - oddala ludzi od tego. Graficy powinni od podstaw pracować z jakimś programem graficznym i tylko i wyłącznie nim stosować efekty tam dostępne. Ostateczna decyzja należy jednak do organizatorki. Uważam też, że chwytanie się argumentu "A, no bo my skopiowaliśmy, mieli się nie zorientować, ale się zorientowali, to na inne serwery poszukamy haczyka i też je zdyskwalifikują" nie jest odpowiednie... Ode mnie tylko tyle. Co do dalszego udziału Orchidei w zabawie - tą decyzję podam dziś wieczorem.

I jeszcze jedno. Jeśli miałbym być złośliwy, to poprosiłbym "autora" Waszej pracy o paragon, lub dowód zakupu danej grafiki. Skoro firma jego taty podjęła taką inicjatywę, to wszelakie wątpliwości można rozwiać w taki oto sposób. - mało możliwe chyba, ale sensowne.

I dla Smoczego, bo widzę, że wspomniał o mnie w swoim poście:

Ja nie osądzam Damianusia, chociaż... może tylko o to, że dopuścił tą pracę do konkursu (bez sprawdzenia chyba grafik w internecie, bo wydaje mi się, że nie był świadom tego, że praca jest plagiatem). Odpowiedzialność ponoszą wszyscy, którzy biorą w czymś udział - moje zdanie. Humanistka podejmie decyzję. Przyznam Ci rację troszkę odnośnie tego: "Po drugie prymo, zakładając taki konkurs można było się zastanowić nad krótkim regulaminem. Tyle mam do powiedzenia." Regulamin i zasady jakieś tam są, ale mogłoby być ich więcej, żeby nie było żadnych wątpliwości, tak sądzę przynajmniej. To dlatego właśnie rozważam 'wypisanie' Orchidei z tego konkursu. - przez zepsucie się idei konkursu i nieczystą rywalizację...

Wycofujemy się z rywalizacji.
_
Reply
Myślę, że po prostu wystartowaliśmy od złej konkurencji. Bo zawsze w grafikach jest duża możliwość plagiatu i teraz przez to są problemy. Ale to z deczka żałosne "my zostaliśmy zdyskwalifikowani, wmówmy plagiat innym". Różnicą jest skopiować cały rysunek i dopisać napis, a zrobić praktycznie cała pracę z elementem z internetu. Bo przecież nie każdy umie rysować konie czy wilki. Mam nadzieję, że w dalszych kategoriach nie będzie takich problemów. Artharell dobrze powiedział - miała być zabawa, a wychodzą kłotnie. Nie taka była idea tego konkursu. Oczywiście, rywalizacja rywalizacją, ale bez rzucania krzesłami i szukania na kogoś byle jakiego haka. Jeśli dalej tak pójdzie to konkurs po prostu pójdzie do kasacji. Nagrody przepadną i znowu zamkniemy się w swoich ksenofobicznych privach. A szkoda, bo chciałam żeby było miło.

W następnym poście wkleje wyniki.
Reply
Okej, a te opowiadania, które mają być na stronę a4, też będą wszyscy zśp oceniać? Bo nie ukrywam, że jednak zajmie chwilę czasu czytanie wszystkiego.


Atps

Proponuję teraz wystartować z jakąś łatwiejszą konkurencją np Haxball bo jednak opowiadanie/wiersz to są już poważniejsze sprawy, lepiej między trudniejszymi konkurencjami luzować to właśnie takimi zabawami Smile
Reply
No niby tak.. chyba, że znajdziesz mi złoty sposób na inną punktację.

Tak przedstawia się tabela wyników po pierwszej konkurencji
1. Ertill - 8,77
2. Badzior - 7,88
3. Speranza - 7,38
4. Paradise - 7,22
5. Arkadia, Dream - 7,05
6. Nemezis - 6,94
7. Illusions, Orchidea - 6,84
8. Febris - 6,77
9. Ataentsic - 6,68
10. Hermes - 6,66
11. Badgers - 6,61
12. Stoners, Prosperity - 6,44
13. Virtus - 6,33
14. Nexos - 6,22
15. Invisible - 5,94
16. Infinity - 5,76
17. Aerials - 5,63
18. Nuthei - 5,22
19. Syberia - 2,33
20. Destiny, Narwhals, Khazalid - 0
Reply
Smile 
Tak tylko piszę, że z niewiadomych mi przyczyn zarządczyni Prosperity, Bellatriks, otrzymała knebla, co może przeszkodzić w dalszym współzawodnictwie Angry


Pewnie dlatego Confused
Reply
Ty chyba sobie żartujesz w tym momencie.

AtTak jak napisał w minusie Szymon:

3.5.Gracz zobowiązuje się do niepublikowania w grze żadnych materiałów i treści, które nie są jego własnością lub narażają prawa osób trzecich. Plagiatowanie twórczości innych osób jest szczególnie karane w grze.-
Reply
No nie wierze po prostu. Ty udajesz czy gracze tak Cie zmanipulowali do napisania takiej głupoty? Ja bardzo przepraszam, ale to chyba logiczne, że plagiaty są karane. Myślałam, że zarzadcy sa na tyle ogarnięci, że przefiltrują prace przed jej wstawieniem. + Twoi gracze obwiniają mnie o złe prowadzenie konkursu. Ja sie pytam za co? Za to, że zostaliście zdyskwalifikowani za plagiat czy za to, że w zasadach nie pisało "Nie plagiatuj"? Ma-sa-kra. I co z tego, że Smoczy Lordzik to teoretycznie kupił, skoro nawet 20 minut nad tym nie posiedział? Macie wygrać za cudzą podstawe flagi (a raczej herbu) tylko dlatego, że on to kupił? Bajka.
Reply
Tak. Są karane. Większe i mniejsze.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)