Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Religia [konwersacja]
#81
Wink 
Nie czytałem powyższych postów jednak wypowiem swoje zdanie. Wierze, że jest ktoś na górze i nas obserwuje, czyli Wierzę w Boga, jednak jestem przeciwko kościołom i religii w szkołach. Dlaczego? Myślę, że dla wielu odpowiedź jest prosta, dla mnie kościoły wyłudzają pieniądze, połowa księży to pedofile, których trzeba wybić jak najszybciej. Do tego niedawno było słychać jak pewien bankier jest pod ochroną policji, bo wyjawił informacje o brudnych pieniądzach w Watykanie i boi się o życie (nie wiem co z nim jest teraz). Do kościoła chodzę, bo muszę, na religie chodzę, bo muszę - jakbym powiedział to co tu napisałem w gronie rodziny zostałbym shejtowany przez większą część, życie, gdy skończę 18 lat na szczęście będę już mógł sam wybierać. Smile Co do religii, rok temu, miałem nauczyciela, który się ze mną cisnął, ba nawet wjeżdżał na rodzinę - przy tym się śmiał, uważał to za żarty, ja miałem inne zdanie, life is brutal.
Reply
#82
Dyskryminacja! Ot co!
Skoro zamierzasz ingerować w dyskusję, to podaj argument! Dlaczego katolicyzm ma być religią, a wiedźminizm nie? Dodgy
Reply
#83
Angie napisała, żebyśmy uspokoili się z tematem chędożenia, a pierwszy akapit to raczej osobista opinia. Póki dyskusja ma charakter dyskusji a nie rzucania mięsem, to raczej prawo do posiadania każdego zdania mamy Smile.
Reply
#84
Mamy, ale Angie stawiła wiedźminizm jako kult, a co za tym idzie, nawet sektę!. Skoro nie zostało to uargumentowane, to mógłbym również przytoczyć powszechne powiedzenie, że katolicy, to sekta, której się powiodło. Ale tego nie zrobię Tongue
No dobra, będę grzeczny. Ale na Angie nadal mam focha, bo wisi mi jeszcze jeden argument, za takie jedno cuś!
Reply
#85
Brick 
Wątpię, by mój temat był tylko zaprzeczeniem Chrześcijaństwa.
Powiem więcej - wierzę w idee chrześcijan, nie wierzę w Boga.
Nie wiem po co wiele takich tematów, bo w przeciągu 30 min natknąłem się już na dwa, jest jeden, ma siedem stron, więc nie lepiej tam pisać niż rozdrabniać się? Smile
Reply
#86
Ludzie... osłabiacie mnie, tyle wam powiem. Dlaczego ludzie są chrześcijanami? Nie dla tego, że wierzą, co jest napisane w Biblii, choć mają wierzyć. Wierzą, dlatego że są liczne cuda, objawienia itp. ,np. ojciec Pio mógł być w paru miejscach na raz. to pierwszy dowód. Liczne uzdrowienia z chorób, objawienia, np. Te w XX wieku na terenie Portugalii. Dlatego ludzie wierzą. Gdyby nie było tych dowodów, to Biblia byłaby dla nich jedynie książką fantastyczną.
Inna sprawa. Mówicie o wiedźminie. Dobra. Jakaś postać z wiedźmina mogła być w 2 miejscach na raz? Wątpię. Jakaś osoba została w tej książce cudownie uzdrowiona? Wątpię. Istniała jakaś postać z tej książki? Zapewne nie. Historia zawarta w tej książce jest oparta na faktach? Nie. Sami widzicie. Ale jak ktoś jest uporczywy, to niech mi poda jakieś dowody, że Wiedźmin i historia tej książce istniała na prawdę. Dobranoc.

Atdown: No w sumie tak, ale jak ktoś został ochrzczony i później, jak będzie dorosły postanowi odejść od wiary, to mu to obojętne, czy został ochrzczony czy też nie. Pisze dla tego do 18, bo 18 to pełnoletność i decydowanie o samemu sobie, możemy się wyprowadzić od rodziców, a do 18 żyjemy w domu rodziców i ich zasad musimy się trzymać.
Reply
#87
Dokładnie, te cuda jakoś umacniają wiarę.
Ludzie są chrześcijanami, bo zostali ochrzczeni w wieku, gdy nie byli w stanie sami o sobie zadecydować.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)