Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Język Polski a jego dokładna koniecznosć
#21
Próbowałam przebrnąć przez tekst. Bezszczelny informatyk przebił wszystko. Przecinków brak i przecinki w złych miejscach, zdarza się. Przymiotniki wielką literą, trudno, też można przeżyć, chociaż rażą. Odstępy przed znakami interpunkcyjnymi, coraz częstsze zjawisko, przywykłam prawie. Miliard literówek i wszelkich błędów to też norma. Ale błagam, bez przesady z tymi neologizmami.

Giov:
Akurat przed oraz przecinka się nie stawia.

komilll:
Co ma ortografia do mówienia?
Reply
#22
Raczej nic, ale chciałem się podzielić, że coś takiego istnieje.
Reply
#23
Może chodziło mu o nieszczelnego informatyka. ._.

Ale co do tego tematu ogólnie. W wielu przypadkach ktoś nie pisze prawidłowo z lenistwa lub braku mózgu... Zwracanie uwagi nie jest po to by komuś zepsuć nerwy czy upokorzyć, ale żeby zabrał się do poprawy tych błędów...
Reply
#24
Wink 
Przecinki w słych miejscach, spacja przed znakami interpunkcyjnymi, za dużo emotek, tragiczny styl- to wszystko sprawia, że Twój post jest kompletnie nieczytelny. Więc tak, to wszystko jest bardzo ważne.
Reply
#25
Z góry mówię, że nie czytałam postów powyżej!


W Internecie wszystko toczy się w języku pisanym i czytanym, dlatego oczekuje się od ludzi ogarniania podstaw. Jakby ktoś Ci mówił w realu "biere" "wzięłem" "BEDE kupywał" to też pewnie byś go z chęcią poprawił. Ładnie i schludnie napisany tekst, z przecinkiem tuż po wyrazie i bez masy emotek jest łatwiej przeczytać. W ogóle skąd się wzięła ta spacja przed przecinkiem to ja nie wiem. Skoro narzekasz, że ktoś się przyczepia do Twojej interpunkcji, to może czas się nauczyć jak stawiać przecinek? Nieważne czy to polski czy niemiecki, znaki interpunkcyjne są wszedzie takie same. Pewnie niemcy, anglicy czy inni też by się o to czepiali, bo to jest po prostu niepoprawne i tego sie nie da czytać. Aczkolwiek co do przyczepienia się ort/int, gdy się nie ma argumentów to masz rację. Ale raczej tym się nie powinieneś przejmować, bo jeśli ktoś się czepia Twojego przecinka podczas sprzeczki to znak, że wygrałeś.
Kolejna sprawa - gdybyś urodził się te pare kilometrów dalej mógłbyś trafić na Koree czy Kenie. Dlatego zastanów się czy Polska i jej "wielkie problemy" na pewno mają tak tragicznie. Nie jesteśmy ani zacofanym krajem, ani jakoś specjalnie biednym, nie mamy wojen, nie zagrażają nam kataklizmy, a tereny zamieszkiwane są przez inteligentnych ludzi. A jak będą ataki to jak myślisz na kogo? Nic nie znacząca Polske, czy potężne Niemcy?
Reply
#26
A może jednak lubiałaś to?
Reply
#27
Was ist los :<?
Reply
#28
Wole być Polakiem niż Niemcem bo mam do nich uprzedzenia. Wiem, hejy, co oni ci zrobili itp. Ale mam taką mentalność, nienawidzę tego języka i ich kultury (bo to dziwnie brzmi). Temu wole być polakiem. Kiedyś nasz kraj powstrzymał turków, uratował Wiedeń, odparł bolszewików (i właściwie uratował część europy przed komunizmem), oprał się zażarcie ruskim i szkopom. To że teraz jest źle, to wina rządu. Może za 100 lat polska będzie ogromnie bogata? Teraz jest porostu gorszy okres w historii kraju, nie aż tak wielki ale jest.


Co do ortografii i interpunkcji, fakt jest z tym u mnie źle. Nie mm zamiaru tego ukrywać.
Reply
#29
Turkowie mają faktycznie bardzo dużo do przecinków i kropek.
Reply
#30
Zapędziłem się przy tekście dlaczego wole być Polakiem.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)