Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Język Polski a jego dokładna koniecznosć
#11
Moim zdaniem już jako 12 latek trzeba umieć pisać.
Reply
#12
Jeżeli dla Ciebie problemem jest postawienie przecinka, poprawne postawienie spacji po znaku interpunkcyjnym, nie wstawianie 20 emotikonek w akapicie, to o czym w ogóle tu rozmawiać... Zwłaszcza, że skoro ludzie się o to czepiają, to nie jest problemem dowiedzieć się jak się poprawnie coś pisze. Dla mnie śmieszne jest w ogóle dopuszczenie do myślenia, że brak ortografii i zupełny brak interpunkcji można tłumaczyć, tak, wiem, że nie masz na myśli błędów ort, ale to z reguły chodzi parami. Tak, trochę to wyolbrzymiłem, aby było wiadomo o co chodzi.


Wybacz, ale Twój post jest ewidentnym tego przykładem, stawiasz w złych miejscach spację, jest długi i ma pełno emotikonek, tego się po prostu nie da przeczytać w prosty i lekki sposób.Quote: I to jest chyba ważniejsze, by ludzie potrafili pracować , utrzymać się , logicznie myśleć a nie to że żyją według jakiś zasad gdzie postawić przecinek

To jest takie klasyczne, że to dla Ciebie główny argument. Ja Ci powiem tak, jeżeli ktoś jest inteligentny, to nie będzie miał problemów z dopasowaniem się do takich zasad. W obecnych czasach walka z przyjętymi zasadami jest po prostu przejawem głupoty, a nie indywidualizmu, bo ktoś po prostu czegoś nie potrafi, a dopiero potem to usprawiedliwia. To samo co do ocen, nie są odzwierciedleniem inteligencji, ale człowiek inteligentny nie będzie miał problemu z zdobyciem dobrych stopni, w drugą stronę to nie działa. I tutaj pojawia się takie coś, że 1/2 z podstawowych przedmiotów ścisłych jest rzekomą inteligencją, bo ktoś potrafi, ale niby mu to nie jest potrzebne. Exclamation
Reply
#13
Nawal moc emotek i spacji przed przecinkami w CV, a dowiesz się jaki ma to związek ze zdobywaniem pracy. Dodgy
Reply
#14
Wybacz Sad korzystam z tych emootikon z tego względu że bez nich tekst wydaję mi się taki pusty , nudny i monotonny Angry
Reply
#15
Mi to nie przeszkadza bo sama ich używam, ale to się odnosi ogólnie do całości tekstu.:3
Reply
#16
"Przeszłem" na czerwonym? Kiepsko to wygląda , a tym bardziej brzmi. :x
Reply
#17
Lightbulb 
Jakoś dwie godziny temu grałem w lola to leciały takie teksty:
"Tylko dobrze ganki rub"
"Ja sam siedziałem pod wierza a mi nikt wogule nie pomugł"
W końcu kolega się wkurzył i powiedział do jego kolegów "kupcie mu słownik". Na to on zaczął pisać coś w stylu "ja umiem normalnie ale poco mam tak pisać do kogoś jak ty ". I ogólnie nie chciał się przyznać do błędu.
A Ty... Źle stawiasz spacje między znakami interpunkcyjnymi a wyrazami
I szczerze? Ja lepiej pisałem w 4 klasie, niż niektórzy, co mówią, ze są w 2 klasie gimnazjum. Albo kłamią z wiekiem, albo są idiotami. Zasady stawiania przecinków są w 4 klasie(a przynajmniej były), ortografia jest wałkowana niemal od początku szkoły. Mi wstyd za niektórych ludzi, którzy nie trzymają się tego.
Najbardziej mnie wkurza stawianie pytajników w zdaniach oznajmujących lub rozkazujących. Przykłady: Spytam go czy chce? Jeśli mi to dasz, to ci coś powiem?
Reply
#18
Thumbs Down 
To że ktoś nie zna ortografii nie znaczy, że jest idiotą. Jest takie schorzenie, które nawet miał siostrzeniec mojej cioci. Dziecko nie potrafi w ogóle mówić do któregoś roku życia, ale jest wyjątkowo inteligentne. On miał tego lekkie stadium i teraz już w wieku 4 lat zaczyna mówić. Są przypadki gdzie ludzie całe życie nie nauczą się mówić, a mogą być o wiele mądrzejsi od ciebie.
Reply
#19
Question 
Czyżby nasze pokolenie było humanistyczne? Dodgy
Chyba czas na nową epokę. Cool
Reply
#20
To dziecko raczej nie tłumaczyłoby swojej lenistwem, tak jak pokazał to Sachees.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)