Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 2 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy policja ma prawo...
#31
Light Dragons tzn?
Reply
#32
Broń z przemytu?
Telefony z przemytu?
BTW. Teoretycznie ma prawo, jesli ma nakaz sądowy.
Reply
#33
Video 
Nie mogę Ci kazać, lecz mogę poprosić i jeśli im pozwolisz to to nie będzie przestępstwo ze strony policji.
Reply
#34
Jeżeli drogówce nie potrzeba nakazu na przeszukanie bagażnika, to patrolowi tym bardziej nie potrzebne do garażu.
Wiem, bo ostatnio miałem podobną przygodę.
Reply
#35
Tak bo my mieszkamy za Komuny lub w państwie Dyktatorskim i nie ma czegoś takiego u nas jak prywatność , i każdy może kiedy chce wejść nam do domu ;_; . Pytanie kretyńskie oczywiście że nie . Tak jak bez nakazu sądowego policja nie może ci wejść do domu , jak ich wpuścisz to wyłącznie twoja wina
Reply
#36
Budynku nie mogę bez nakazu bo to jest miejsce prywatne gdzie żyjesz, a samochód to środek transportu i jak mają podejrzenia że masz coś nielegalnego w swoim aucie to mogą go przeszukać. Jak nic nie znajdą to masz prawo do złożenia skargi o niesłuszne przeszukanie. Jeśli samochód znajduje się w garażu to wtedy go nie mogę przeszukać. Policja broni ofiar przed drapieżnikami, ja nie widzę w miękkich
narkotykach żadnego drapieżcy...
Reply
#37
Wydaje mi się, że tylko za nakazem sądowym mogą przeszukać twój dom lub za twoim pozwoleniem. Jeśli nawet coś znajdą, ale wcześniej wtargną do domu złamią prawo. Popytaj się jeszcze na forum prawnym. Tam dowiesz się więcej.
Reply
#38
Puk puk.
- Dzień dobry, policja. Chcemy przeszukać garaż.
- A macie nakaz?
- Nie.
- To dowidzenia.
____ ____ ____
- Dzień dobry, policja. Chcemy przeszukać garaż. Mamy nakaz sądowy.
- Yyyyy...
- *przeszukują*
____ ____ ____
W skrócie. Tak, muszą mieć nakaz.
Reply
#39
Quote:§ 3. W wypadkach nie cierpiących zwłoki, jeżeli postanowienie sądu lub prokuratora nie mogło zostać wydane, organ dokonujący przeszukania okazuje nakaz kierownika swojej jednostki lub legitymację służbową, a następnie zwraca się niezwłocznie do sądu lub prokuratora o zatwierdzenie przeszukania. Postanowienie sądu lub prokuratora w przedmiocie zatwierdzenia należy doręczyć osobie, u której dokonano przeszukania, w terminie 7 dni od daty czynności na zgłoszone do protokołu żądanie tej osoby. O prawie zgłoszenia żądania należy ją pouczyć.

Quote:Jak wynika z wytłuszczonego przepisu policjanci nie musieli posiadać postanowienia o przeszukaniu wydanego przez Prokuratora - w przypadkach niecierpiących zwłoki podstawą przeszukania jest nakaz wydany przez kierownika jednostki (lub osobę przez niego upoważnioną), albo też legitymacja służbowa funkcjonariusza.

http://forumprawne.org/prawo-karne/79667-przeszukanie-mieszkania-przez-policje-bez-nakazu-prokuratora.html
Reply
#40
Policjant nam się trafił ? Tongue

Kwas chlorowodorowy:
Potrzebny jest nakaz od prokuratora aby przeszukać mieszkanie/garaż i w tedy już nie masz wyjścia, musisz pokazać pomieszczenie. Jeśli poproszą czy mogą przeszukać mieszkanie a ty się nie zgodzisz to masz 100% pewności, że zobaczysz jeszcze ich nie raz w swoim domu.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)