Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy Bóg istnieje?
#31
Skoro Człowiek pochodzi od małpy a Bóg stworzył Człowieka na swoje podobieństwo to... Bóg jest Małpą ? Na to by wychodziło Cool ?
Reply
#32
W naukowy sposób człowiek jest stworzony od małpy , a w religijny sposób Bóg stworzył człowieka na podobieństwo siebie.
Reply
#33
To dwie teorie, jedna naukowa druga religijna.


A co powiecie na to, że np. dziecko urodziło się w patologicznej rodzinie i ma no ciekawie w domu? A drugie dziecko się urodzi w bogatej rodzine. Czemu Bóg tak zrobił skoro podobno wszystkie swoje "dzieci" kocha jednakowo? W takim razie dlaczego tak się dzieje?
Reply
#34
jeśli bóg wiedział wszystko PRZED stworzeniem wszystkiego, to czemu stworzył to wszystko, tak, jakby nie wiedział o tym nic? Znaczy się, rozumiesz, jeśli bóg wiedział wszystko to czemu stworzył ludzi o których wiedział, że pójdą do piekła? Kiedyś widziałem bardzo ciekawy argument na ten temat. Pomyśl o tym tak: masz genetyczną chorobę która ma 50% szansy objawić się w genach twojego dziecka i 50% szansy pozostać w spoczynku. Choroba ta jest śmiertelna, zapewnia niesamowicie wielki i powolny ból, a w dodatku nie ma na nią żadnych lekarstw ani terapii - jednak dręczy cię niesamowita chęć potomka. Czy wiedząc to wszystko zaryzykowałbyś zrobienie jednego? Albo dwóch? Albo siedmiu miliardów? Welp. Tak właśnie zrobił Bóg, choć to czyn samolubny i niemoralny : P
Reply
#35
Otóż to już zależy od każdego czy wierzy czy nie ja osobiście wierzę.
Jest wiele dowodów między innymi Pismo Święte, ale nie tylko.
Ksiądz mi opowiadał, że kilka lat temu chyba we Włoszech już dobrze nie pamiętam i własnie Włoski ksiądz odprawiał msze i była chwila gdy ma w dłoniach opłatek(ten okrągły nie wiem jak się to nazywa) I ten właśnie ksiądz przez chwile nie uwierzył, że w tym opłatku może być Bóg i otóż z tego opłata polała się krew.Ksiądz mówił, że nadal można to obejrzeć w tym kościele.
Jak ktoś nie wierzy w to to trudno.Sam nie wiem czy to prawda, ale jak by się uprzeć to na necie pewnie jest artykuł, ale trzeba poszukać.
Reply
#36
pismo święte nie jest dowodem. Nie możemy przyjąć dowodu który potwierdza swoje istnienie swoim istnieniem.
Reply
#37
Quote:Jest wiele dowodów

Quote:Sam nie wiem czy to prawda

Sam nie wierzysz stuprocentowo we własne dowody, uroczo.
Reply
#38
Za bardzo nie wierzę w to drugie.Bo trochę jest ciężko zrozumieć coś takiego.
Reply
#39
W nic nie można wierzyć stuprocentowo - przynajmniej nie, jeśli się jest człowiekiem myślącym. Jak na razie ewolucja to po prostu bardzo mocno udokumentowana, dobrze poparta i najbardziej sensowna teoria na temat kreacji człowieka - nie możemy jednak bezwarunkowo wierzyć, że to prawda i że nie należy dążyć do dalszej wiedzy.
Reply
#40
BÓG jest !! Jest jakieś płótno nie pamiętam jakie którym Jezus był okryty gdy zmarchwywstał było tak jakby mini wybuch jądrowy więc ciało Jezusa odbiło się jak na prześwietleniu , a i jeszcze tego płótna nie da się podrobić farba się nie trzyma więc BÓG ISTNIEJE , były rany na dłoniach były na nogach były rany kłute z tej czapki z cierni więc Bóg istnieje.

Killeras - Minus zgłoszony.
O tym mini wybuchu jądrwoym mówił mi Ketecheta geniuszu.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)