Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy Bóg istnieje?
#21
Bóg dał nam wolną wolę? Wychodzi, że jest strasznym egoistom i myśli tylko o sobie skoro pozwala, aby jego owieczki się wzajemnie zabijały. Wink
Reply
#22
I jak to skomentować mam? Bóg jest w niebie - może powiem tak. To chyba nie jest nasza Ziemia, że trwa na pewno tam dzień 24h? Ani ty, ani ja nie możemy tego wiedzieć. Bo nie wiem, jak ty, ale myślę, że każdy kto jest w niebie nie będzie mógł już na Ziemię powrócić.
Reply
#23
Skoro nie jest na naszym świecie to jak ma panować nad czymś z czym nie jest powiązany?
Reply
#24
Smile 
To forum to nie miejsce na takie tematy. Według mnie o wierze się nie powinno dyskutować, każdy ma swoje zasady i swoje fundamenty wiary, które są niepodważalne, nietykalne i nie wolno ich atakować, do czego zawsze dochodzi w takich tematach. Pomijając skrajny brak szacunku do rozmówcy i mnóstwo "tygrysów na papierowych nogach" tego forum. Temat nie ma racji istnienia, bo zrobi się przez niego tylko syf i masowe skurcze zwieraczy.
Reply
#25
O rany, jak ja was słyszę... To Bóg nas stworzył i wie, co się stanie o danej porze. Wie wszystko o nas, bo to on nas 'zaprogramował' i nie ma czegoś takiego, że nad nami panuje. On panuje nad światem i aniołami raczej - bo człowiek ma wolną wolę i może robić co chce - tylko może po tym mieć konsekwencje.
Reply
#26
Mimo że jestem agnostykiem, to twój argument jest inwalidą. Kościół od dawna mówi, że Biblia to tylko metafora.
Reply
#27
Mam wrażenie, że wszystko, co brzmi źle w Biblii, jest metaforą. Może Jezus jest metaforą tego, że wierzący może dokonać wszystkiego i tak naprawdę nie istniał albo nie miał tych swoich mocy?
Reply
#28
Skoro wierzysz w Boga musisz wierzyć w Szatana - skoro Bóg panuje nad aniołami - dlaczego istnieje Szatan, który podobno był aniołem?
Inna sprawa - skoro Bóg jest miłosierny i jest stworzycielem wszystkiego - dlaczego stworzył też zło?
Reply
#29
Biblia to mądra książka, która pokazuje, co jest dobre a co złe. Jeśli na jej podstawie ktoś określa czy bóg istnieje czy nie, to jest głupi.
Reply
#30
"Niezbadane są wyroki boskie
tak być musiało, to chyba proste
"
Szatan jest aniołem który sprzeciwił się Bogu, Bóg dał ludziom (i aniołom) wolną wolę, a karą dla diabła za sprzeciw Bogu było zesłanie do piekła.
Dlaczego stworzył zło? Nie nam odpowiadać, a nie wiem co ma do tego miłosierdzie ...

AtDOWN: Nigdy nie widzieliśmy Boga, więc możliwe że jest podobny do małpy, a Kościół temu nie zaprzecza (o ile wgl. w tej kwestii się wypowiadał).
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)