Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zagadka matematyczna.
#31
Próbuję ustalić na małej ilości kombinacji wzory na to, z głowy mi oczywiście powylatywały. Drugą trudnością może być to, że trzeb ogarnąć w którym momencie co odpada z losowania

Yasinu:
Nie ma takiego ograniczenia, w jeden samolot może nawet 5 polecieć.
Reply
#32
Czekaj, rozrysuję to sobie Smile.

Ziom, mnie się teraz wydaje, że jedna piąta. Bo jak lecą prosto wszystkie, to jest jedna kombinacja. A potem są cztery inne, gdzie się dzielą samolotem. W innych wypadkach się wymieniają. Chociaż nie wiem, kurde, jestem zbyt niewypoczęty na takie rozmyślania.
_
Reply
#33
Jakoś 1/54 mi wyszło, ale pewnie źle.
Reply
#34
Jakie Ty obliczenia przeprowadziłeś, że Ci tyle wyszło?
Reply
#35
Jednak poszukam wzorów w zeszycie, kiedyś je miałem. Wydawało mi się, że jestem blisko, ale popełniłem błąd w rozumowaniu - dla rozróżnienia używałem X, S, O zamiast "rakieta" i zapomniałem, że nie ma różnicy między X, S i O.
Reply
#36
Sprawdziłem ile jest możliwości, w których nie trafia w wszystkie 5, ale na 100% jakieś pominąłem. Big Grin
Reply
#37
Bug 
(2012-06-22, 21:26:49)Czips Wrote: Jednak poszukam wzorów w zeszycie, kiedyś je miałem. Wydawało mi się, że jestem blisko, ale popełniłem błąd w rozumowaniu - dla rozróżnienia używałem X, S, O zamiast "rakieta" i zapomniałem, że nie ma różnicy między X, S i O.


Skrillex? Big Grin
Reply
#38
Pominąłeś, bo jak na razie wychodzi mi ciągle powyżej 125 kombinacji.
Reply
#39
Ziom, teraz jak to napisałeś, to w sumie ten wzór wygląda podobnie Cool.
Czips:
Nie dziś na moją głowę Angry. Dostaję przegrzania. Doznaję eureki a potem uświadamiam sobie, że to głupie. Znajdź te wzory, bo ciekwy jestem. Ja tam z maty mam 1 ogólnie Cool.

Atup - mi też.
Reply
#40
Według analogii (próbuję na małych liczbach) wychodzi mi, że kombinacji jest 5^5, jednak takiego rzędu nie pasuje do czegoś tak, przynajmniej na pozór, prostego. Z dziwnych powodów czuję, że można to podzielić przez 5, co wciąż daje 5^4 (625, wygląda już lepiej).


Myślałem, że chodzi Ci o ten Skrilexowy drop Cool
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)