Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zagadka matematyczna.
#21
Oczywiście masz rację, nie jest to dokładnie 3, ale chodziło mi o to, czy ta jedna legenda z tolloka jest trzy razy losowana.
Reply
#22
Nie. Lega z tolloka jest tylko jedna, więc losuje raz. Taki Łowca Czaszek ma 3 legendy, więc losuje po kolei każdą z nich. O to chodzi Smile. Tyle ile legend tyle losowań. Tak samo z uni i hero. Dlatego jest to "dziwne coś", że na wysokich lvlach unikat nic nie znaczy.
Reply
#23
Jeśli wylosujemy jedną legendę to szansa na druga wcale się nie zmniejsza, ale gdybyśmy zaczynaj od zera ty szansa na obie jest jedna razy druga (np. jedna setna razy jedna setna).
Reply
#24
Nie może wylosować więcej niż jednego lootu na osobę.
Reply
#25
Niekoniecznie, nie wiemy, czy wylosowanie jednej legendy nie wyklucza jednego przypadku, wtedy druga szansa byłaby jedna dziewięćdziesiąta dziewiąta. W ogóle ciekaw jestem, jak przedmioty się wykluczają, w końcu wiadomo, że ograniczenie to 1przedmiot/zabity potwór/gracz i jeśli się wykluczają (po wylosowaniu A nie może być B), to czy kolejność losowań jest zawsze taka sama (A jest losowane przed B, w takim przypadku po pewnym czasie przedmiotów A byłoby więcej niż B)
Reply
#26
W sprawie jednograczowej jest tak jak mówię. Nie wiem jak działa system w wypadku wielu graczy, a niestety dokumentacja gry jest strasznie uboga w kwestii przydzielania lootów, i zamiast napisać raz a wyraźnie to trzeba zbierać do kupy wypowiedzi moderatorów, KB i innych

Angie:
Jeśli tu jesteś, to zostaw nam ten temat. Co prawda rozmawiamy w stronę Graa, ale jednak jest to temat matematyczny, więc do OT się nadaje.
Reply
#27
To nie wiedziałem o tym item/gracz Big Grin.
Reply
#28
Zagadka nad którą kiedyś się męczyłem, nie jestem teraz pewien treści ani nie pamiętam odpowiedzi:
Leci pięć samolotów wojskowych, w ich stronę zostało wystrzelone 5 rakiet samonaprowadzających (szansa na trafienie to 100%), które losowo wybierają sobie cele, jednak po wybraniu już nie mogą zmienić (jak dwie lecą w jeden samolot to jedna "przepada"). Jaka jest szansa, że wszystkie samoloty zostaną zestrzelone?
Reply
#29
Wydaje mi się, że 1/25, albo 1/125 Cool. Jestem zbyt śpiący i myli mi się liczba kombinacji.
Reply
#30
Jeju. Trzeba by policzyć dla każdej możliwości, chyba że w jeden samolot mogą maks dwie lecieć.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)