Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zagadka matematyczna.
#11
Bo żeby kogoś zamotać to trzeba pomieszać trochę Tongue.
Reply
#12
Prawdopodobieństwami generalnie można fajnie omotywać pospólstwo, zadajcie paru losowym osobom zagadkę "Po 99 rzutach monetą 99 razy pod rząd wypadła reszka. Na co, orła czy reszkę, jest większa szansa w setnym rzucie?"
Reply
#13
Tak samo jak są dwa herszty w Forcie to niektórzy mówią, że szansa na hero wynosi 2/500 / 1/250. Ale tą metodą w Lesie Goblinów szansa na unikat powinna wynosić jakąś 1/5 Tongue. Ale ogólnie prawdopodobieństwo to najdziwniejsza dziedzina matematyki.
Reply
#14
Tutaj jak dla mnie znowu wychodzi podobieństwo prawdopodobieństwa do średniej ważonej. Ciekaw jestem, jak to jest w Gra - jeśli z tolloka leci legenda A, a z łowcy czaszek lecą legendy B, C, D to czy szansa na A = szansie na B, czy może szansy A=B+C+D
Reply
#15
Nie. Po prostu trzykrotnie jest "rzut" z prawdopodobieństwem 1/2000
Reply
#16
Równie dobrze możesz powiedzieć, że z e/eII/herosa masz 4/5 szansy że coś wypadnie (1/5 to pustak, pozostałe to zwykły, unikat, heroik, legenda). Niby też prawda Smile
Reply
#17
No właśnie tu masz logiczny błąd. Jeżeli tak by było to na unikat szansa musiałaby wynosić 1/5, na heroik 1/5, na legendę 1/5, na zwyklak 1/5 i na brak też 1/5.
Reply
#18
Nigdy równości szans w praktyce nie ma, ale jeśli masz szanse na hero z Potworka X i taką samą na hero z Potworka Y, to jak zabijesz każdego po milion razy to z każdego mniej więcej tyle samo razy hero lotnie, bo im więcej przypadków tym bardziej prawdopodobieństwo się sprawdza. I na odwrót jak ankietujesz ludzi to im więcej ankietujesz tym pewniej, że średnia, która ci wyjdzie rzeczywiście odda ci stan rzeczy Big Grin.
Srry za błędy ale pisze na szybko, bo idę się kąpać Cool.
Reply
#19
Czyli stojąc na łowcy czaszek mamy 3x większą szansę na legę?

Yasinu:
Ankiety to już w ogóle śmieszna rzecz, nie zawsze się sprawdza to, co napisałeś - np. gdybyś zbierał informacje o wyznawanej religii wśród 1000 uczestników pielgrzymki do Częstochowy na łokciach, to obraz wyszedł by mniej prawdziwy niż przy 100 losowych przechodniach.
Reply
#20
Nie. Trzykrotnie by było jakby się sumowało. Po prostu każda legenda po kolei się "losuje". Trzy losowania po 1/2000 wydają się takie same jak 3/2000, ale spójrz na to tak. Masz trzy kubki i kuleczka pod spodem. Kuleczka zawsze jest pod innym kubeczkiem. Więc szansa na złapanie kubka z kuleczką jest 1/3. I trzy razy losujesz, ale kuleczka po każdym razie na nowo losuje swoją pozycję. Czyli w taki sposób nawet jakby leciało 2000 leg z jednego stworka, to może być 2000 nietrafionych losowań.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)