Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 3 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Samobójstwa
Podejście Twojego kolegi jest raczej dziecinne. Albo.. hmm.. może w wielu przypadkach ludzie próbują zwrócić na siebie uwagę, na to, że są nieszczęśliwi. I często robią sobie krzywdę nie po to aby się zabić, a żeby "wstrząsnąć" otoczeniem.
Chociaż nie mi to oceniać, sam mam pewien problem.


//edit
Stwierdzam, że dalsza część jest zbędna.
Reply
Po co w ogóle to wstawiałeś, skoro teraz zabraniasz się na ten temat wypowiadać?
Druga sprawa skoro zmyślałeś to powiem Ci, że publicystyka jest miejscem od tego.
Napisałeś, że cięcie ciała to praktycznie zerowy ból, ale dowiedziałaś się w necie, że poprzez podcięcie żył na rękach nic nie wskórasz i trzeba przeciąć tętnice.
Więc pytam teraz, skoro tak bardzo było Ci żal po utracie dziewczyny i skoro cięcie ciała to zerowy ból to czemu tej tętnicy nie przeciąłeś?
Zginąć od podcięcia żył na rękach można. Wystarczy ciąć żyłę pionowo. Wtedy ilość wypływającej krwi jest znacznie większa, a i zatamowanie tego jest niemal nie możliwe. Musiałbyś zacisnąć sobie coś na ramieniu np. kabel czy pasek.
Co do przecięcia tętnicy, jako iż jest to jedna z największych żył w naszym ciele i zważając na ciśnienie krwi, po przecięciu jej na szyi, cała nasza krew znalazła by się na podłodze już w 10 sekund.
Reply
Hm.. wypowiadajcie się. Chodziło mi o to aby nie tłumaczyć mi czegoś tam.. Nie odnośić tego do mnie. Tak jak Ty to zrobiłeś.
Zmyślałem na temat. Pasuje tutaj. Nie musiałem zamieszczać w publistyce.
Cięcie ciała miałem na myśli rąk. Chodź i ogólnie nie jest to wielki ból. Ogólnie do zniesienia. Podcięcie samemu sobie tętnicy na szyi może być nie wykonalne. Nie wiem jak to wytłumaczyć. Człowiek w pewnym sensie, ma czasem taką "blokadę" podczas samookaleczania i niektórych rzeczy samemu nie da się wykonać.
Mylisz się. Nawet cięcie żył tak jak mówisz- pionowo nie jest skuteczne. Czytałem kilka artykułów na forach medycznych. 99% przypadków (nie ważne czy pionowo czy poziomo) kończy się zwykłą utrata przytomności. Potem człowiek się budzi i nawet nie krwawi. Można przez taką głupotę tylko stracić przykładowo dłoń.
Reply
Temat od samobójstwa nie od opowiadań zresztą Luqe nigdzie nie napisałem że każdy samobójca nienawidzi ludzi bo nie w nich tyko leży problem lecz najczęściej.

Co do postu gdzie piszesz że to dziecinne zachowanie, każdy rozstanie ze swoją drugą połówką której poświęcił wszystko traci w jednym momencie. Dziecinnym zachowaniem byłoby niszczenie w zamian za "kosza" jej/jego życia a to że chciał zapomnieć o bólu psychicznym/emocjonalnym postanowił zranić siebie fizycznie gdzie jeden ból jakby "zagłuszał/tłumił" drugi.

Nie uwziąłem się na Tobie po prostu temat do dyskusji więc i posty.
Reply
Dobrze o tym wiem, że w momencie rozstania z druga połówką, traci się wszystko. Ale chodzi mi o samo okaleczanie się po prostu. Z jednej strony masz rację, że teoretycznie ból fizyczny może stłumić ból emocjonalny. Ale to musiało by być coś o wiele silniejszego niż cięcie skóry. Poza tym on wyciął sobie na skórze jej inicjały. A to takie . . Wiadomo, kocha się dana osobę dalej, ale trzeba próbować jakoś wyjść z tego, a nie robić coś aby przypominała się dawna ukochana osoba. Wiem o co chodzi. Człowiek czasem na siłę próbuje się "dobić", unieszczęśliwić jeszcze bardziej. Często ma się taką ochotę. Ale co by nie było trzeba myśleć nadal trzeźwo i próbować rozwiązać problem. Najprostszym rozwiązaniem jest śmierć (chociaż to ucieczka). Ale to rozwiązanie tylko dla samego siebie. Otoczenie na tym ucierpi. Więc jeśli ktoś nie decyduje sie na samobójstwo to powinien robić wszystko aby jakoś wyjść z doła. A Cięcie się "tako" jest troszkę bez sensu.

Wiem, o co Ci chodziło. Wiadomo, że nie każdy samobójca nienawidzi ludzi. Ale też nie uważam, że najczęściej tak jest. Wdłg mnie osoby, które nienawidzą ludzi wywodzą się najczęściej z prześladowań w szkole. Jeśli nie są akceptowane, wyśmiewane itp. Ciężko mi się do tego odnieść bo nigdy jakoś nie byłem prześladowany ale moim zdaniem więcej osób popełnia samobójstwa nie z powodu prześladowania a innych . Przykładowo tragiczna utrata rodziny. Wypadek czy coś. Nie uleczalna choroba. Stracenie pracy/ dorobku życiowego. Itp. A tacy ludzie raczej nie mają nic do innych. I myślę, że nie było by dla nich problemem oddać swoje organy potrzebującym. Tyle, że nie każdemu po prostu przychodzi to do głowy. Taka osoba ma za dużo na głowie, problem z sobą. A nie czas aby jeszcze myśleć o innych.


.
Reply
Co do tabletek i zatruć 2 opakowania aviomariu = pewna śmierć aczkolwiek w męczarniach ale zawsze, polecam frajerom samobójcom.
Reply
Heart 
Przedostatni wyraz który użyłeś w poście to była jedna z pierwszych słów które usłyszałeś od rodziców o sobie? Mnie nie bawią takie teksty i widać że próbujesz udowodnić kim naprawdę jesteś a używając takich wyzwisk w strone samobójców to godne największego dna do osiągnięcia jakie jest. Nie wiesz co to znaczy owe wyzwisko to nie próbuj go używać i wyjdź najlepiej z tematu ok?

Luqe Trzysta Dwa:
To już zależy od psychiki ja mam ją słabą i ciężko znosiłem dzieciństwo i nieraz miałem załamanie takie że chciałem odebrać sobie życie...
Reply
Brick 
Chcesz się zabić?
Nic nie stoi na przeszkodzie,tylko spamujesz niepotrzebnie na forum.

http://img.sadistic.pl/pics/cac4ecc30b85.jpg
Reply
Star 
Jak nazwiesz człowieka który przez swoją niedoskonałość, słabość jak zwał tak zwał. Planuje sobie odebrać życie z własnej nieprzymuszonej woli? Wyzwisk dla samobójców Cool ? Po co ich obrażać sam fakt, że nimi są jest wystarczająco obrażający. Biedny murzynek bambo w tym momencie liczy 30 dzień od zjedzenia ostatniego liścia, ale ja zabije się bo dziewczyna mnie rzuciła i koledzy mnie nie lubią Cool.

"Przedostatni wyraz który użyłeś w poście to była jedna z pierwszych słów które usłyszałeś od rodziców o sobie? " Niee myślę że było to coś w stylu "weźcie ode mnie to gówno Cool"
"widać że próbujesz udowodnić kim naprawdę jesteś" Cool ? nie czaje. Chyba niedorosłem albo przerosłem twój tok myślowy albo za mało ćpam nie wiem, nie wiem.
"Nie wiesz co to znaczy owe wyzwisko to nie próbuj go używać i wyjdź najlepiej z tematu ok? " wiem co znaczy frajer użyłem słowa całkowicie świadomie Smile z tematu nie wyjdę mam prawo pisać gdzie chcę i jak chcę, gwarantuje mi to między innymi konstytucja a regulaminu nie łamię.
"to godne największego dna do osiągnięcia jakie jest." Czasem trzeba osiągnąć dno by z niego odbić się na szczyt Cool a ja lubię być tu i tam jak taka sinusoida na - 1 i 1 CoolD
Reply
Remember kids.. - pamiętajcie DZIECI?
Czy ten obrazek pokazuje jak się mają ciąć dzieci? Dzieci jako dziecki (0-12 lat) chyba nie zaczęsto myślą o samobójstwie.

Zauważyłam że około 80% ludzi wypowiadających się tutaj i rozmawiających ze mną np. w szkole miała trudne dzieciństwo. Rodzic pił, rodzice po rozwodzie, trudna sytuacja finansowa, kłótnie w domu itp. To wszystko jest do przeżycia. Wystarczy tylko „zacisnąć pięści i iść do przodu”. Nie patrześ na innych bo oni nie przeżyją za ciebie życia.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)