Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 3 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Samobójstwa
Czytałem post gdzie było napisane, że nie zawsze szczera rozmowa pomaga.. Według mnie jest inaczej..

Szczera rozmowa to nie wszystko trzeba wybrać odpowiedni moment gdy widzimy, że coś podejrzanego dzieje się z kimś kogo znamy. Wiadomo nie od dziś, że wieczorne spacery powiedzą Ci wszystko, a szczególnie gdy rozmowę prowadzą przeciwne sobie płcie. To jest bardzo istotne, rozmowa uwierzcie mi wygląda o 180 stopni inaczej. Po szczerej rozmowie należy mieć stały kontakt z Tą osobą, a najlepiej spotykać się codziennie i rozmawiać. Bo bez powodu nikt się nie zabije specjalnie. A skoro ktoś ma motyw samobójstwa należy go skonsultować z odpowiednią osobą lub samemu dojść jak można temu zaradzić i obieć tej osobie wsparcie i pomoc.

Nie pytajcie mnie skąd moge to wiedzieć bo to są dłuugie historie, lecz jest pewność, że to działa, tylko trzeba do tego odpowiednio podejść.

Najwięcej takich zdarzeń jest przez ślepą miłość lub braku odwazjemnienia jej z drugiej strony. Wtedy dla wielu osób życie traci sens i nie mają po co żyć.
Reply
zabijają się bo się w dupach przewraca i robić ni ma komu, taka prawda.

Hejt in tri tu łan go

minusy:
1. To proszę argument jeśli jest inaczej. Brak własnego zdania, rozpieszczenie, egoizm itd,- w skrócie w dupach się przewraca.
2. Czemu miałbym owijać w bawełnę ?
Reply
Nic nie działa na 100%, nawet prezerwatywy, a Ty mówisz, że rozmowa zawsze pomoże... Dobitnie subiektywny jest taki punkt widzenia, być może nie miałeś do czynienia z prawdziwymi przypadkami depresji, a jedynie dołkami przyjaciół. Ja swojej przyjaciółce nie potrafię wytłumaczyć, że nie jest nachalna, kiedy pozwala mi do niej przyjść, a tłumaczę to kilkanaście miesięcy. Już nie wspominając o masie innych rzeczy, które rozmową próbowałbym jej wpoić, na temat jej zdania o sobie, czy kompleksach. To nie zawsze działa, powiedziałbym, że rzadko, jeżeli mowa o prawdziwych, ciężkich przypadkach.

Krej-zolek:
Nie żebym Cię obrażał, ale granie na komputerze, kiedy przyjaciele chcą wyjść, jest według mnie śmiesznym przejawem jakiegoś dołka, czy depresji. Jak już wspomniałem, nie chcę Cię nawet krytykować, ale tak wynika z Twojego posta... Bo "wyjście z domu", to nie jest rozwiązanie, dla człowieka, który ma poważne problemy. Ja kilka lat temu nie miałem do kogo wyjść, po co wyjść, więc uwierz mi, że takie tłumaczenie dla mnie jest śmieszne. Nie każdy kiedy otworzy się na ludzi znajdzie gromadę przyjaciół, nie każdy ma w ogóle taką możliwość, a niektórych ludzi problemy polegają na czymś zupełnie innym. I to nie tyczy się konkretnie Twojego postu, a głupawych tekstów, jakie pojawiają się w internecie, a rzekomo mają pomóc w motywacji.

Starek:
"w dupie Ci się poprzewracało" powiedziała matka do prześladowanego psychicznie syna, ach ta nasza Polska mentalność.
Reply
Do wszystkich hejterów samobójców:
http://www.youtube.com/watch?v=Ska8VZCriF0

Zanim nazwiecie samobójcę tchórzem zastanówcie się chwilę.
Reply
Wypowiem się także na ten temat.
Samobójstwo - Moim zdaniem jest to uciekanie przed problemami. Chowanie różnych problemów przed innymi osobami. Wiele ludzi myśli, że samobójstwo to jedyna rzecz której nie będziemy żałować bo nie będziemy o tym pamiętam, że będziemy w lepszym świecie. Niektóre przypadki samobójstw są po prostu przyczyny ośmieszania. Rozmowa w tym w ogóle nie pomoże bo jeśli taki "samobójca" spotyka się z psychologiem który rozmawia o tej sprawie, osoba która chce po prostu zginąć nie rozumie tych słów i zawsze stawia na swoich. Niektórzy ludzie mają bardzo słabą psychikę i bardzo łatwo ich złamać i może spowodować to bardzo złe skutki. Nie wiele samobójstw także pochodzi od internetu, umieszczanie zdjęć pornograficznych dziewczyn z klasy, chłopaków lub po prostu przekształcanie ich twarzy.
Reply
Thumbs Down 
Mało kto chodzi do psychologą myśląc o samobójstwie mam na myśli te młodsze roczniki tzn gim-liceum.
Reply
Szczerze mówiąc takie osoby są zmuszane do tego przez rodziców lub opiekunów prawnych.
Reply
Racja ale np ja bym nie powiedział do matki że chcę się zabić.
Reply
Przemek, samobójstwo to choroba. Wykazujemy wtedy nie samopoczuciem oraz nic nam się nie chce. Zamykamy się od świata.
Reply
Wiem jak to jest,
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)