Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konkurs z Wiedzy Historycznej
#11
1. Sycylia (wł., łac. Sicilia, w starożytności Trinacria)

Trinacria – alternatywna nazwa Sycylii używana od czasów antycznych. Pochodzi od nazwy wyspy Thrinacia, na którą zawędrował Odyseusz, a którą identyfikuje się z Sycylią. Może również pochodzić od Triskelionu, godła wyspy znanego od czasów antycznych. Rdzeń nazwy tri może również nawiązywać do trzech półwyspów wyspy: Peloro, Passero i Lilibelo (zarys Sycylii geometrycznie jest wpisany w trójkąt) lub od liczby trzech plemion zamieszkujących wyspę przed grecką kolonizacją.
pl.wikipedia.org/wiki/Trinacria

2. Za najstarszą piramidę uważa się Piramidę Schodkową Dżosera (Dżesera) – piramida schodkowa zbudowana w Sakkarze około 2650 p.n.e. przez budowniczego Imhotepa w Sakkarze.
Reply
#12
1. Sycylia - łac. Sicilia
Trinacria – alternatywna nazwa Sycylii używana od czasów antycznych Pochodzi od nazwy wyspy Thrinacia, na którą zawędrował Odyseusz
2. Imhotep
3. Jerozolima
4. ten komu byly potrzebne Cool
Reply
#13
1. Pochodzi od nazwy wyspy Thrinacia, na którą zawędrował Odyseusz, a którą identyfikuje się z Sycylią.
2. Imhotep.
3. Jerozolima.
4. Oskar Levi Strauss.
Reply
#14
Bug 
Wydaje mi się, że powinny być tutaj odpowiedzi.
Co do reszty miały być odpowiedzi na 2 pytania Big Grin
Reply
#15
Pomyśl Wink Ja nie dam od siebie rżnąć odpowiedzi.
Reply
#16
1.Od nazwy wyspy Thrinacia, na którą przywędrował Odyseusz.
2.Imhotep.
3.Jerozolima.
Reply
#17
1. Skąd pochodzi nazwa wyspy Sycylii?

-Trinacria – alternatywna nazwa Sycylii używana od czasów antycznych. Pochodzi od nazwy wyspy Thrinacia, na którą zawędrował Odyseusz, a którą identyfikuje się z Sycylią. Może również pochodzić od Triskelionu, godła wyspy znanego od czasów antycznych. Rdzeń nazwy tri może również nawiązywać do trzech półwyspów wyspy: Peloro, Passero i Lilibelo (zarys Sycylii geometrycznie jest wpisany w trójkąt) lub od liczby trzech plemion zamieszkujących wyspę przed grecką kolonizacją.

2. Kto zaprojektował pierwszą piramidę w Egipcie?

- Imhotep

3. Jakie znane miasto powstało na ruinach starożytnej twierdzy Jebuzejczyków?

-Jerozolima
Reply
#18
Shocked 
2. Z informacji i książek dowiedziałam się iż pierwszą piramidą była piramida schodkowa króla Dżosera w Sakkarze ( III Dynastia). Wink Zbudował ją legendarny architekt, rzeźbiarz i lekarz - Imhotep.


4. Spodnie zaczęto nosić dopiero w XIV wieku. Spodnie były wyznacznikiem płci do końca XIX wieku. Jako prekursorkę wyzwolenia z sukni uważa się Amelię Bloomer. Jednak przed tym wiele ludzi odkrywało różne nowe "spodnie", które zastępywały im suknie lub dawały im większe ciepło. Wink

Bardzo proszę nie odgapiać, ja nic nie będę teraz zmieniała i od razu mówię, że jeśli mam różne odpowiedzi to te moje różne odpowiedzi są inne niż moich poprzedników u góry. Proszę wziąć to pod uwagę. Smile

___
Edytowałam tylko po to aby skasować 2 pytania bo nie doczytałam. C:
Reply
#19
2. Imhotep


3.Jerozolima
Przepraszam edit ale pomyłkę miałem bo nie doczytałem.
Reply
#20
Trochę bez sensu. Jedna osoba udzieliła poprawnej odpowiedzi i tylko ona powinna mieć możliwość uzyskać zaproszenia dla znajomego, bo była pierwsza. W taki sposób każdy gracz może skopiować odpowiedzi i móc zaprosić kogoś.


AtShiraya

Każdy inne? Spójrz dokładnie.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)