Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 4 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polityka
#81
Wydawało mi się, że jak się nic nie wie na jakiś temat, to można zajrzeć przynajmniej na wikipedię by mieć JAKIEKOLWIEK pojęcie o tym, co się mówi. Zdaję sobie sprawę, że nie zrozumiesz nawet łopatologicznego tłumaczenia, ale tak próbując: socjalizm to forma przejściowa do komunizmu. Niczego nie da się zrobić ot tak i już. Jedna rewolucja niczego nie zmieni, do wprowadzenia tak gruntownych zmian, jakie proponował komunizm (zniesienie jakiejkolwiek własności prywatnej, wspólne żony, wspólne dzieci, walka z jakąkolwiek religią, walka z indywidualizmem i ludzką naturą), trzeba najpierw wejść w fazę przejściową, w tym wypadku socjalizm. Socjalizm to model gospodarki państwa zakładający, że wszystko staje się państwowe i skupia się w rękach garstki ludzi, którzy decydują o absolutnie wszystkim- kiedy mam wydoić krowę, jaki asfalt mam położyć, ile mam wyprodukować opon i tak dalej. Przy czym te osoby wcale nie muszą się znać w ogóle na rolnictwie, przemyśle gumowym czy na budowie dróg. W ten sposób banda głupców decyduje o wszystkim dokładnie wychodząc z założenia, że "wiemy lepiej od Ciebie". To jest właśnie Twój socjalizm- grupa niekompetentnych ludzi decyduje o sprawach, o których nie ma pojęcia. Jestem pewien, że gdyby Cię posadzić za ster okrętu podczas sztormu to w najlepszym przypadku zatopiłbyś go po parunastu minutach. Dlaczego? Ponieważ zupełnie nie znasz się na okrętach, nie mówiąc już o dowodzeniu. Wyobraź więc sobie, że przed sterem masz 15 facetów, którzy są pierwszy raz w życiu na morzu. Tak wygląda ten "dobry ustrój", jak się o nim wyraziłeś.

Komunizm to nie jest żadne wypaczenie socjalizmu. Komunizm to ideologia rozlewająca się na wszystkie dziedziny życia, w tym i gospodarkę. Komunizm to "ulepszona" wersja socjalizmu. Ale ten "zwykły" socjalizm ma na koncie 100 mlnów istnień, więc chyba nie warto interesować się jego ulepszoną formą. Prawie przez przypadek napisałes prawdę- to nie komunizm jest wypaczoną formą, tylko socjalizm jest karłem komunizmu, jego namiastką i wstępem. Jak sie okazało, kretyńskim i nie do zaakceptowania w normalnym społeczeństwie.

Odnośnie dzieci nie będę się wypowiadał, bo mnie to drażni i wierzę, że macie swoje rozumy.
Reply
#82
Właśnie dlatego gdy przyjdzie czas, Wschód zeżre nas z kopytami. Azjaci są karni, zdyscyplinowani, mają wartości wpajane od małego. Dla nas ich wychowanie jest nie do pomyślenia, ale oni wiedzą co robią - kształcą ludzi którzy będą w przyszłości rządzić światem. I ani Związek Socjalistycznych Republik Europejskich (narodowcy.net/dziesiec-krajow-chce-europejskiego-panstwa/2012/06/20/) ani hamburgery nic na to nie poradzą. A u nas młodzież kroczy za modą, większość nawet nie interesuje się otaczającym ich światem, wiem jak to wygląda, bo sam jestem uczniem gimnazjum. Liczy się lans, markowe ciuchy i wyścig szczurów. Do braku świadomości dochodzi jeszcze propaganda proeuropejska i kosmopolityczna. Ludzie są nastawiani na określone poglądy. Szkoda pisać, myślę że każdy widzi jak to wygląda.
Reply
#83
Amerykański styl życia nadciąga. Może i przeglądając internet ma się wrażenie, że to lewacki totalnie popierniczony kraj, ale mimo wszystko jako naród jest on zjednoczony i bardzo prawicowy. W sumie Japonia chyba jako jedyna kojarzy mi się obecnie z takim państwem Smile.
Reply
#84
Tak, to prawda. Mimo całego ich imperializmu, jednak jest wielkie poszanowanie dla symboli narodowych, tradycji i historii. Ale za jedno jestem im wdzięczny - są pionierami thrash metalu. Big Grin
Reply
#85
Ty mówisz o USA? Bo ja akurat od drugiego zdania zacząłem o Japonii Tongue.
Reply
#86
O USA, akurat żadnych japońskich metalowych bandów nie znam. Cool Aczkolwiek i w Japonii prawica wydaje mi się silna, przynajmniej było tak w czasie II Wojny Światowej, jak jest teraz się nie orientuję.
Reply
#87
Bardzo was przepraszam, ale azjatów jest za mało, by mieli nam zagrozić.
Nie, nie jest to żart- chińczyków rodzi się okropnie mało i czeka ich wielka zapaść demograficzna na skalę, jakiej nie doświadczy żaden inny kraj. Z innymi krajami w Azji nie lepiej.
Reply
#88
Ja znam Blood Stain Child i Arkha Sva, przy czym ten 1. jest słaby.
Earendur:
Nie mówimy o żadnym zagrożeniu ze strony Azji.
Reply
#89
Wink 
A "wschód zeżre nas kopytami"?
Reply
#90
A, faktycznie, zwracam honor. Jednak ja piszę tylko o wartościach Japończyków, które sobie cenię.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)