Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 4 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polityka
#51
Photo 
Polityka w Polsce to paranoja. Kupują im tablety choć już je mają, na jakiś bankietach rozdaję pozłacane "pendrajwy"... W tym właśnie tkwi ułomność polskiej polityki , każdy taki myśli tylko o swoim tyłku. Żeby jak najszybciej dorwać się do koryta. Minęły już lata gdy z polską każdy się liczył. Mieliśmy pecha. Najpierw zabory potem I wojna , II wojna. To osłabiło nasze państwo. A nasi politycy nie próbują go odbudować . Tak samo jest z naszym systemem i tymi wszystkimi paragrafami. Pooglądajcie sobie "Sprawa dla reportera" na TVP1. Tam dokładnie widać nadużycia i wykorzystywanie ludzi. Szkoda że większość osób gdzieś tam za biurkiem w ZUSie czy innych instytucjach nie ma serca i zrozumienia , ma paragrafy i kodeksy...
Reply
#52
Nie jest aż tak źle. PZU zapowiedziało, że zmienia się na dobre dla przykładu Smile.
Reply
#53
Przestańcie się kłócić, czy za komuny było lepiej. Po pierwsze, u nas nigdy nie było komuny. Po prawdzie, nigdy w żadnym państwie na świecie nie było komuny. Po drugie, pisząc "komuna" macie na myśli socjalizm. Socjalizm był za Hitlera, za Stalina, sami sobie odpowiedzcie, czy naprawdę było lepiej, niż teraz.

Autor tematu zapytał, czym różnią się ludzie rządzący obecnie od ludzi rządzących w latach komuny. Odpowiedź brzmi: niczym. Niczym, ponieważ... To ci sami ludzie. Komuszki, które nami rządziły w latach '80 miało ciepło pod d...ą, gdy wygrała Solidarność. Należało zrobić lustrację, ludzi współpracujących z aparatem państwowym wykluczyć z życia publicznego, jednym słowem posprzątać ten śmietnik. Problem polega na tym, że Wałęsa (ps. Bolek) również był agentem, więc swoich nie wyda. No i zamiast oczyszczenia się z bagna PRL, po prostu się przemalowano. W ten sposób rządzą nami ci sami ludzie, w ten sam sposób. Jedyne, co się zmieniło, to nazwa i teraz mamy III RP, mówiąc dobitnie: mamy państwo post PRL-owskie.

Stare układy, stare umowy, w rządzie połowa (grubo ponad) to żydzi, reszta to byli agenci, my nie mamy rządu. Nasz rząd jest antypolski nastawiony na to, by sprzedać do końca to, co nam jeszcze zostało, by nas zrujnować i faktycznie wykorzystać. Wszyscy gadają o tej Grecji, a tam min. zarobek wynosi w przeliczeniu na nasze 5000zł, zaś MINIMALNA emerytura... ponad 2000zł. Faktycznie, strasznie im się tam zyje, prawda?

Grecja zbankrutowała, ale to nie znaczy, że my jesteśmy lepsi. My też już zbankrutowaliśmy. Sam Tusk zadłużył nas na kolejne 900 miliardów złotych, nasz dług to grubo ponad 3 BILIONY złotych, to znaczy, że jako państwo jesteśmy niewypłacalni i zbankrutowaliśmy, choć jeszcze parę lat uda się to zatuszować. Natomiast nadejdzie dzień, gdy będzie gorzej, niż w Niemczech po Iwś, o wiele gorzej, a pieniędzmi to będziemy mogli palić sobie w domu zimą, taka będzie inflacja. Przydałby nam się ktoś, kto weźmie towarzystwo za mordy i zrobi porządek, zdecydowanie jestem za tym, by zatrudnić Szamana, który wskrzesi Piłsudskiego.

Trzeba nam twardej, silnej ręki, bezwzględnej dyktatury, mocnej dłoni, która poprowadzi nas przez te dziejowe burze, która spróbuje wyprowadzić nas z tej wichury i uratować tyle, ile się da, bo tak źle w historii Polski jeszcze nie było, a to dopiero początek...
Reply
#54
Czyli uważasz ,że trzeba by zmienić demokrację na inny system ,lub całkowicie przemeblować w sejmie?

Durendal:
To tak naprawdę są grosze. Pamiętasz gdy się kłócili o premię dla tego co zbudował stadion warszawski? Mimo opóżnienia 6 mies. chcieli mu dać 500tys zł. To też są grosze dla państwa ,choć gdyby tak ciągle wydawać to w końcu zbankrutujemy
Reply
#55
Nie mieszaj systemów, ustrojów. Tak, to trochę skomplikowne i wielu osobom się miesza. Demokracja to ustrój, ale np. socjalizm czy kapitalizm to już nie ustroje, tylko charakter gospodarczy państwa i to zupełnie dwie różne rzeczy.

Tak, jestem za całkowitym zniesieniem demokracji na rzecz dyktatury, jaką zaproponował nam Piłsudski. Bo po pierwsze, już teraz nie jesteśmy wolni, już teraz o niczym nie decydujemy, już teraz robi się z nami to, co się chce a naród kretynów dalej głosuje na zdrajców, bo... Nie ma alternatywy. Na samej górze powinien być mąż stanu, patriota, dla którego dobro kraju będzie stało nad jego własnym dobrem. I nie ma co mówić, że tak się nie da i nie ma już takich ludzi. Uwierzcie, że są. Obracam się w kręgach narodowych, zdziwilibyście sie, jak wielu patriotów ze wspaniałym kręgosłupem moralnym nosi Polska. Ja sam pielęgnuję cenne wartości.
Reply
#56
Ja jestem przeciwko demokracji, póki nie powstaniemy jako godny, umiejący decydować o sobie naród. Z tym brakiem alternatywy się zgodzę. Głosujemy po prostu na mniejsze zło. Hołduję zasadzie "chcesz coś mieć dobrze zrobione, zrób to sam", dlatego jeśli chcemy, by coś zostało zmienione w tym kraju, bądźmy tą zmianą. Nie będziemy jej godni, jeśli nie będziemy w niej uczestniczyć.

Jestem podobnego zdania co Earendur - lepiej poświęcić siły, by wypatrzeć człowieka, który dobrze rzadzi(dyktatura), niż takiego co dobrze kłamie masie(demokracja), jednak problem jest w tym, że trzeba takiego człowieka znaleźć, któremu z nadmiaru władzy po prostu nie odbije. Czytałem kiedyś, że osoby rządzące by efektywnie rządzić, muszą mieć zestaw cech podobnych do tych psychopaty.
Reply
#57
http://www.youtube.com/watch?v=G0EAEuSxRfY&feature=related
Reply
#58
Nie wiem co to za kpiny, że to co było w Polsce to socjalizm. To był komunizm, czyli ustrój który powstał z wypaczenia idei socjalizmu przez Stalina, trudno go nawet nazwać ustrojem, ponieważ polska była po prostu cytrynką do wyciśnięcia. Ile się dało wycisnąć, tyle wycisnęli. Earendurek walnął pięknego farmazonka szytego grubą niteczką, mówiąc, że komunizm to socjalizm, rozumiem, że PGR-y to też owoc socjalizmu?
Reply
#59
Odświeżam
Reply
#60
Information 
Komunizm jako ustrój nigdzie na świecie nie został nigdy zrealizowany, zakładał bowiem zniesienie instytucji państwa, zaniknięcie podziałów klasowych i całkowite zniesienie własności prywatnej.

Zniknięcie podziałów w społeczeństwie? A partyjniacy? Wszyscy byli równi? Śmiechu warte.
Komunizm miał doprowadzić do zjednoczenia świata i zniknięcia ubóstwa, biedy, niesprawiedliwości. A puste półki w sklepach?
Póki nie było komunizmu, który tak obiecywali, i do którego rzekomo dążyli, była "dyktatura proletariatu" która była po prostu totalitaryzmem.

Socjalizm - jak ktoś kiedyś powiedział "Socjaliści chcą tego samego co komuniści, tylko boją się do tego przyznać".
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)