Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Religia, wyzniania, sekty
Exclamation 
A w coś takiego jak rozum wierzysz? W coś takiego jak logikę? Bo tenże rozum i ta właśnie logika karze zastanowić się, gdy chrześcijanie umierają za swoją wiarę. Bo to oznacza, że COŚ w tym jest. Ciekawe, że za inne religie nikt życia nie oddaje. Może za Islam, ale to tylko fanatycy, w chrześcijaństwie zaś najczęściej zwykli ludzie.
Dowody... Nauka potwierdza, iż istniał ktoś taki, jak Jezus Chrystus i są na to dowody. Poza tym, weźmy np. Całun Turyński. Przeczy to prawom fizyki? tak. Istnieje? Tak. Jedź i zobacz. Albo eucharystia, która podczas mszy zamieniła się w autentyczne włókno serca Jezusa. Istnieje? Tak, jedź do Włoch i sobie pooglądaj. A, badania wykazały, że grupy krwi są zgodne.
A jak Ci się nie chce jeździć tak daleko, to pojedź do Brzozowa na podkarpaciu. W tamtejszym kościele każdy może sobie pooglądać gablotę, w której jest ręka jednej ze świętych, która odeszła ponad 200 lat temu. Nie wiedzieć czemu, wcale się nie rozłożyła i dalej sobie istnieje. Trochę pomarszczona, co prawda, ale ręka, jak się patrzy.
To pokazuje, że istnieją rzeczy, na które nauka odpowiedzieć nie potrafi i które przeczą nauce. Co znaczy, że istnieje byt, materia, która może prawa łamać.

A jeszcze taka niezwiązana z tematem zabawna dygresja. Jak rozmawiałem ostatnio z wybitnym profesorem fizyki i chemii, byłym senatorem RP Fleszarem, stwierdził, że ostatni wieki cud miał miejsce w Smoleńsku w 2010, kiedy nagle nie wiedzieć czemu przestały działać wszelkie prawa fizyki i samolot spadł.
Reply
Question 
(2013-01-15, 17:17:07)kapioza Wrote: http://juventuz.freeblog.hu/files/robinho.jpg

W Biblii był także fragment głoszący o tym, że jeśli splamimy ziemię krwią bliźniego to zostajemy poddani karze śmierci, chociaż jesteśmy całe życie uczeni przebaczać bliźnim, więc gdzie tutaj logika? ;_;


Biblia sama w sobie się gubi. Wink
Reply
Całun Turyński to mistyfikacja. Badania wielu osób na przestrzeni lat potwierdziła, że po pierwsze nie ma na nim krwi(tutaj nie jestem do końca pewien...), a samo płótno pochodzi z 14-15 wieku. :x A co do innych cudów hmy... nie widziałem nigdy tego, a ni nawet o nich nie słyszałem...

A co do Jezusa tak zgodzę się. Była taka osoba i nawet zginęła w taki sposób w jaki to jest opisane w Biblii, a potwierdzają to Rzymskie kroniki.
Reply
"karze"
kk

Logika i rozum to kolejne z określeń na funkcjonowanie mózgu - określenia oddające to, co myślimy, nie rzecz fizyczną. Rzecz którą jednakowo możemy poczuć.

"ale za islam to tylko fanatycy"
Ale też umierają! Więc musi być ziarno prawdy! Twoja logika tak mówi. Zresztą, zgodnie z twoją logiką TA religia jest najprawdziwsza:

W sikhizmie męczeństwo jest główną zasadą wiary i podstawą teologii. Sześciu guru są największymi przykładami męczenników w sikhizmie. Ponieśli oni śmierć męczeńską w Pendżabie, broniąc swojej wiary przed muzułmanami. Bardziej współczesnymi przykładami męczenników sikhijskich są Bhagat Singh i Udam Singh, którzy zginęli w latach 40. XX w.

Według mnie natomiast jeśli ludzie giną za przekonanie, to giną bezcelowo i są nic niewarci.
Całun turyński? A co o nim wiemy? To co ludzie mówią.
WSZYSTKO można. Co do tego drugiego "cudu", to chcę, żebyś podał mi zdjęcie wyników tych badań, zdjęcie tego włókna i/lub źródło do słów naocznych świadków razem z jakimkolwiek zaświadczeniem, że są naocznymi świadkami. To dużo? Wymagam za dużo? Ale ja też mogę powiedzieć, że w moim pokoju znalazłem ostatnio makaron zwisający z sufitu, z całą pewnością błogosławieństwo Latającego Potwora Spaghetti i powiedzieć, że to cud.
Co do trzeciego: Ciekawe czemu lenin też się nie rozłożył... o wait.
Atup. Ciekawe, że w kilkunastu wierzeniach bogowie umierają na krzyżu lub śmiercią męczeńską.
Reply
Nie wymagasz wcale za dużo. Poszukaj w necie to znajdziesz wszystko, czego Ci potrzeba. I setki naocznych świadków.

"Według mnie natomiast jeśli ludzie giną za przekonanie, to giną bezcelowo i są nic niewarci. "
No to właśnie obraziłeś dziesiątki milionów ludzi, w tym całą polską historię. Ciężko obraziłeś.
Reply
poprawka: ich śmierć jest zazwyczaj nic nie warta.
Jeśli musieli zginąć, to i niech giną z imieniem boga na ustach, proszę bardzo. Ale jeśli mogli żyć ukrywając się ze swoimi poglądami? Czemu tego nie zrobili? Wypowiadałem się o swoich poglądach politycznych, to nie temat do polityki i historii polski.

No dobra, to daj mi linki do ich wypowiedzi. Albo do zdjęć. Bo "w necie znajdziesz" trochę mnie nie przekonuje. Mam marnować swój prywatny czas który móglbym poświęcić na obijaniu się żeby udowodnić twoją teorię? Nah.
Reply
Cóż, w Boga wierzę, mam do tego przyczyny, lecz to są moje prywatne dowody, i nie ma sensu ich tutaj pisać, ponieważ będzie masa hejtu.
Jeśli chodzi o kościół, to nie wiem, czy wierzyć, czy nie.
Kościół to jest po części firma, ponieważ w Biblii nie ma nigdzie napisane, że trzeba chodzić do kościoła, fakt, w przykazaniach jest, pamiętaj, abyś dzień święty święcił, no tak, lecz nie ma napisane w jaki sposób, lecz ja to odbieram jako modlitwę.
Ateiści? Niezbyt podoba mi się dzisiejsze postępowanie młodzieży, ponieważ skoro nie wierzą w Boga, to czemu obchodzą te wszystkie święta, Boże narodzenie itd.?
Zresztą, skoro Bóg nie istnieje, to kto wymyślił świat? Samo się stworzyło? Sam wszystko się po prostu pojawiło?
No dobrze, jak ktoś się zgodzi był to Bóg, lecz kto stworzył Boga?
Tego nie wiadomo, według ludzkiego toku rozumowania, i fizyki, nie mozliwe, że Bóg sam z siebie powstał, lecz ta fizyka jest dostępna tylko na tym świecie.

A więc to tyle z mojej strony.
Reply
"Niezbyt podoba mi się dzisiejsze postępowanie młodzieży, ponieważ skoro nie wierzą w Boga, to czemu obchodzą te wszystkie święta, Boże narodzenie itd.? "
bo są do tego przyzwyczajeni przez rodziny~to przez nich wymagane~nic na tym nie tracą i nie muszą się wyrzekać do tego swoich poglądów~używają tego jako wymówki by spędzić czas z rodziną w dzisiejszym zapracowanym życiu
Reply
Star 


pokażcie mi w tym Waszego Boga Smile
Reply
Zacytuję ci kilka fragmentów bez sensu:

1. "Demokracja z metodami jak Stasi"
2. "Czarno na białym jak obraz w 2N"- o co chodzi?
3. "Małolatów z bronią w koszulce Barcy z UNICEF-em"
4. "Europa, [ciach] dopuściła już do władzy Holocaust"
5. "Kościół palił domy, islam burzył miasta
Żydzi sprzedawali swoich, dziś to robi demokracja"
6. "Gdy religia jest pod polityką państwa"
7. "Bin Laden nie żyje, przeżyły jego hasła
Sprzedał go judasz, który jest w każdym z nas"

Ogólnie rap to najgorszy gatunek muzyki, a wrzucanie go do tematu o Bogu i wierze, "woła o pomstę do nieba!" -.-
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)