Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Religia, wyzniania, sekty
Masz na myśli film Prometeusz? Jeśli tak to odmówię, nie mam cierpliwości do filmów. Wolę książki raczej. Coś, co jest nadludzkie może kierować się własnymi zasadami, własną logiką, własną fizyką i metafizyką, która może być nawet sprzeczna z naszą, ponieważ jest ponad nami, a dla tego, co nadludzkie ludzki świat będzie pod kopułą, niezależny i autonomiczny wobec zasad nadludzkiego.
Reply
Ludzie uczą się cały czas, może za parę tysięcy lat, o ile ludzkość będzie jeszcze istniała, poznamy odpowiedź na pytanie co stworzyło ten świat. Lub też po śmierci, jeżeli Bóg istnieje to ja już się pakuję do piekła Angry.
Reply
Ja czytałem kiedyś opowiadanie, w którym kosmici przylecieli na Ziemię. Wywalili odpadki, "nalali" do nich, zbili pogrzebaczem i tak zostawili. Okazało się, że z tego powstało zycie.... Mam uwierzyć, że to prawda? ;x
Reply
Killeras
"Katolicy narzucili swoją wiarę całej Afryce (...)"
Jeśli nie masz wiedzy na jakiś temat, unikaj wypowiadania się. Jeśli mniej niż 20% (17% bodajże według danych z 2006/2007 roku, natomiast według najnowszych danych (2012 rok chyba) chrześcijanie stanowią niecałe 50%, a katolicy około 1/3 wszystkich chrześcijan, czyli też coś koło 17%) to dla Ciebie cała Afryka, to gratuluję znajomości matematyki, naprawdę. Jest to porównywalne z liczbą katolików na innych kontynentach. Ponad 40% to wyznawcy islamu, około 10% wyznaje religie pierwotne i całą resztę. Misje katolickie w Afryce zajmują się głównie zapewnianiem edukacji i opieki medycznej, nie narzucaniem religii. Co innego było w czasach kolonializmu, owszem, ale to parę wieków temu.

Screamer
"Co myślicie o Świadkach Jehowy?"
O ile nie trafisz na fanatyka, da się nawiązać ciekawą rozmowę. Cecha, którą ŚJ posiadają, a której mocno brakuje katolikom to znajomość PŚ i to, że oni wiedzą, w co (albo raczej w Kogo) wierzą.

Wujek Niroel napisał(a):
"I każdy mógł ją napisać po prostu."
Skoro każdy mógł napisać Biblię - czemu tego nie zrobisz? Życzę powodzenia w napisaniu czegoś, co jest tak spójne, co ma nieskończoną ilość znaczeń, co jest tak mocno aktualne, mimo upływu lat.
Reply
Mój post to taki "sondaż", byłem ciekaw co myślicie o "Jehowych" (wiem że to obraźliwe) gdyż moja matka jest świadkiem i często słyszę różne śmieszne opinie na ten temat, nie jestem pozytywnie nastawiony do tej wiary, lecz ludzie często oczerniają ją zbyt mocno. Tongue
Reply
50% to bardzo dużo. Zważywszy, że ten kontynent ma o kilkanaście milionów więcej ludności niż Europa, w której katolicy nie stanowią nawet 70% ludności.

Tylko, że to wygląda tak, że pomagają katolikom, a w mniejszym stopniu innymi wyznaniom. Z czym ci się kojarzą zdjęcia misjonarzy z Afryki? Bo mi z misjonarzem i gromadką murzynów, a prawie nie ma obrazków z muzułmanami. Najpierw omamili ich w ten sposób, że pomagali tylko chrześcijanom, więc reszta też postanowiła się przechrzcić, by nic nie robić, a dostawać pomoc. Wniosek prosty... A podobno ludzie są równi...
Reply
Co ma wieża do Boga?...
Reply
50% stanowią CHRZEŚCIJANIE. Katolicy około 17.
O sytuacji w Afryce wiem sporo, szczególnie, jeśli chodzi o misje i religie, uwierz. Nie pomagają tylko katolikom, pomagają tym, którzy tego potrzebują. Jeśli sądzisz, że chrześcijaństwo dotarło do Afryki dopiero przez misjonarzy europejskich, nawet nie wiesz, w jak wielkim tkwisz błędzie. Pierwsze wieki chrześcijaństwa to Afryka, chrześcijaństwo dotarło tam już za Marka Ewangelisty, to z Afryki pochodzą wielcy święci pierwszych wieków.
Reply
Tekst, który ukazuje parę ciekawych tekstów co do istnienia Jezusa Chrystusa, w moim przypadku na prawdę są to argumenty, które skutkują, że umacniam się w mojej wierze:





[Kończąc możemy zauważyć, iż istnieją niezaprzeczalne dowody, znajdujące się zarówno w źródłach chrześcijańskich jak i niechrześcijańskich, potwierdzające, że Jezus Chrystus żył. Być może najpewniejszym dowodem na to, że Jezus chodził po tej ziemi, jest fakt, że dosłownienie tysiące chrześcijan w pierwszym wieku naszej ery, a wśród nich dwunastu apostołów, zdecydowało się oddać swoje życie, by umrzeć męczeńską śmiercią za Jezusa Chrystusa. Zauważmy, że ludzie decydują się oddać swoje życie za coś, co uważają za prawdę, natomist nikt z nas nie chce umierać za kłamstwo.]

Każdy wierzy w co chce, w tym momencie zostaje nam tylko dyskusja, czy Bóg istnieje dowiemy się dopiero po śmierci, w moim przekonaniu istnieje, szanuje wasze zdanie, miłej dyskusji.


-
Reply
Ja mówię o tej dalszej Afryce bardziej na południu. Przecież wiem, że bliżej Europy były misje i wg, ale teraz tam dominuje islam.

Katolicy to też chrześcijanie. Przecież protestanci i inni wierzą w to samo tylko w trochę innej formie.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)