Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Religia, wyzniania, sekty
Ciekawe skąd wziął się Twój obraz Katolika... z jakiegoś filmu czy też spotkałeś takich ludzi na swojej drodze? Huh

___________

300 post *.* Dedykuję całemu Virtusowi Heart
Reply
Spotkałem na swojej drodze, która już trwa dosyć długo. I niestety mam pecha co do takich ludzi. Z resztą jadząc autobusem co miesiąc przez nowy świat i podzamcze na warszawie widzę te protesty o smoleńsk etc. I wybacz nie sądzę abym spotkał tam ateistę tak łatwo jak katolika ^^
W sumie do katolików nic nie mam jako takich, tylko takich co to drążą temat dlaczego nie wierzę, a niektórzy się już oburzają kiedy mówię że kościół to zuo i w ogóle. Ale nie powiem ze wielu fajnych katolików spotkałem i byli na prawdę w porządku. Ale cóż, jak wspomniałem, większość nie nadaje się do rozmowy. Bo zaczynają się "pienić".
Reply
Ja tam spotkałem się z zachowaniem typowym dla "katoli" (Nie chodzi mi o tolerancyjnych katolików)..
Kiedyś na koloniach łaziliśmy grupami po mieście i mieliśmy dowiedzieć się trochę o mieście, a potem odpowiedzieć na pytania.
Po drodze kupiłem sobie loda, bo był upał i akurat grupa postanowiła iść do kościoła dowiedzieć się parę rzeczy, ja powiedziałem, że poczekam przed wejściem. Nie to, że bym czuł odrazę do kościoła jako ateista, tylko z szacunku do religii nie chciałem się pakować do kościoła z lodem, a tu idzie inna grupa i jeden z nich do mnie z tekstem "A ty jakiś ateista, że do kościoła nie wchodzisz?"
Reply
Jednak mało prawdziwych Katolików spotkałeś. Cechą KAŻDEGO Katolika powinno być to, że potrafi zrozumieć, że niektórzy mają inne poglądy. Co do Smoleńska to są to głównie "starsze panie", które żyły w innych czasach - kiedy chodziły do kościoła, choć było to zabronione i mało się znają na dzisiejszym nauczaniu Kościoła.
AtQ Dance:
Są wśród nas egoiści, co zrobić...
Reply
W nauczaniu kościoła między innymi jest to że, powinno się traktować bliźniego swego jak siebie samego. bez względu religie, kolor skóry, pochodzenie i status społeczny, ale w dzisiejszych czasach większość katolików to nie tolerancyjni rasiści.
Reply
A znasz "większość katolików"? Po prostu masz pecha do ludzi. Prawdziwym katolikiem nie jest pierwszy lepszy człowiek, który chodzi na religię czy do kościoła.
Reply
A skąd wiesz czy ci prawdziwi katolicy nie są mniejszością wsród tych "'katoli"?
Reply
No, oczywiście, że nie wiem, ale czy ja napisałam coś takiego?
Reply
Oczywiście, że nie wiesz, bo kto to może wiedzieć?
Chodzi mi o to że wkrótce ta nietolerancja i rasizm całkowicie zapanuje nad religią katolicką.
Reply
No, bez przesady -,-
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)