Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
II Wojna Światowa - Kącik Historyczny
jak nikt nie ma szacunku? przecież kościół uznaje inne religie i dopuszcza możliwość że ktoś może być zbawiony nawet jak nie jest Chrześcijaninem ale żyje z czystym sumieniem. Przecież Papież Jan Paweł II spotykał się z wyznawcami innych religii również. Ty na pisałeś że nikt nie ma szacunku do twojej religi. A papież jest przykładem że jesteś w błędzie
Reply
Coz, papiez papiezem, ale ja szacunku zadnego nie odczuwam, wrecz otwrta wrogosc.
Reply
Thumbs Down 
Strasznie generalizujesz. Trzeba zwracać się z szacunkiem do każdego człowieka, gdy ktoś robi inaczej, traktuje Ciebie i Twoje poglądy religijne z pogardą, no cóż, sam grzeszy. Ale twierdzenie ,,Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie" jest dosyć naiwne, przepraszam.
morderca wiewiórek:
Dokładnie tak. Dodam tylko, że katolicyzm dopuszcza zbawienie każdego człowieka niezależnie od religii, byle by słuchał swojego sumienia, w życiu kierował się dobrem i zasadami moralnymi, oraz dziesięcioma przykazaniami, które są prawdą uniwersalną. Co do JPII, był krytykowany nawet za postawy lekko ocierające się o synkretyzm, ale wg. mnie po prostu nie da rady funkcjonować, obracać się w dzisiejszych kręgach bez dialogu. Chociaż zresztą trzeba to podkreślić, jedyną słuszną religią jest chrześcijaństwo. Mistycy kościoła mieli objawienia, w których widzieli zbawione osoby innego wyznania niż rzymski katolicyzm. Po prostu Kościół utrzymuje, iż pełnia łask i największa z nich, możliwość przeżywania Eucharystii, objawia się właśnie w kościele katolickim - w prostej linii pochodzącym od apostołów.
Jatutylkospamie:
Z założenia miał to być temat o IIWŚ, z nazwy jest, ale przecież historia ma wiele wątków, i jak widać w praktyce, nie da rady omówić jednego zdarzenia bądź problemu, bez ocierania się o inne Smile
Reply
Warunkiem pójścia do nieba jest chrzest. Kościół to przecież wspólnota ludzi ochrzczonych...

Mistycy kościoła i szarlatani jeden pieron. W takie objawienia się po prostu nie wierzy. Do nieba można się dostać tylko raz po śmierci... Nikt nie mógł go widzieć wcześniej!

Kościół utrzymuje bla bla bla. To samo mówili kapłani innych religii! Przecież to ich religia musi być najlepsza, najwspanialsza i wg jedyna, a resztę to zabić oneone11jeden jeden jedensćie!

AtRacja! Ale byk. Za dużo WoT'a i o innych wieżach myślę. Big Grin
Reply
Nie trzeba przyjąć chrztu by iść do nieba. Zbawiony może być każdy kto żyje w zgodzie z własnym sumieniem.
Reply
Po pierwsze kościół dopuszcza zbawienie osób nieochrzczonych, czyli spoza swojej wspólnoty. Po prostu piszesz na temat rzeczy, o których nie masz pojęcia, poczytaj choćby Katechizm Kościoła Katolickiego, a potem się wypowiadaj.
Po drugie mistycy kościoła, mam na myśli objawienia świętych, błogosławionych, oficjalnie uznanych, chodzi o wizje, które mieli tutaj, na ziemi.
Po trzecie żaden prawdziwy katolik nie będzie chciał zabijać wyznawców innych religii, chyba że w obronie własnej, co jest logiczne. Jako wyznawca katolicyzmu oczywiście uwarzam, że jest to jedyna słuszna religia, każdego prawdziwego wyznawcę którejkolwiek religii musi charakteryzować taki pogląd.
A na koniec. Do Ciebie i Thomasa Warda, myślałem że polemizujemy a nie bawimy się w minusowanie, ale skoro zabrakło wam racjonalnych argumentów, rozumiem, mechanizmem obronnym, kiedy nie przyjmuje się ich od drugiej strony jest postawa odparcia lub agresji - ,,wyjdź". Nawet w wydawać by się mogło poważnym temacie są ludzie skłonni do uprawiania dziecinady.
W waszych postach i języku jest więcej jadu i agresji niż wśród innych uczestników sporu, to wasza strona wydaje się być przepełniona agresją.
Reply
Obie strony są przepełnione jadem i agresją, takie jest moje zdanie.

Do drugiego argumentu - może niech sobie Kościół w nich wierzy, a ja nie wierzę.
Do trzeciego - Tak jakby było na świecie mało wojen, w których chrześcijanie nie atakowali nikogo. Przecież żaden prawdziwy katolik, idąc tym tropem, nie powinien być w wojsku. http://i1.kwejk.pl/site_media/obrazki/2012/09/cd420edf271c70c1d1c05ccd6febb58f.jpeg?1347537291


Killeras, nie obraź się za wykorzystanie Twojego mema.

Dalej mi się nie chce pisać ni polemizować, ale mogę odpierać wasze argumenty, jak je napiszecie.
Reply
(2012-11-06, 14:11:54)Chavanin Wrote: Po pierwsze kościół dopuszcza zbawienie osób nieochrzczonych, czyli spoza swojej wspólnoty. Po prostu piszesz na temat rzeczy, o których nie masz pojęcia, poczytaj choćby Katechizm Kościoła Katolickiego, a potem się wypowiadaj.
Po drugie mistycy kościoła, mam na myśli objawienia świętych, błogosławionych, oficjalnie uznanych, chodzi o wizje, które mieli tutaj, na ziemi.
Po trzecie żaden prawdziwy katolik nie będzie chciał zabijać wyznawców innych religii, chyba że w obronie własnej, co jest logiczne. Jako wyznawca katolicyzmu oczywiście uwarzam, że jest to jedyna słuszna religia, każdego prawdziwego wyznawcę którejkolwiek religii musi charakteryzować taki pogląd.
A na koniec. Do Ciebie i Thomasa Warda, myślałem że polemizujemy a nie bawimy się w minusowanie, ale skoro zabrakło wam racjonalnych argumentów, rozumiem, mechanizmem obronnym, kiedy nie przyjmuje się ich od drugiej strony jest postawa odparcia lub agresji - ,,wyjdź". Nawet w wydawać by się mogło poważnym temacie są ludzie skłonni do uprawiania dziecinady.
W waszych postach i języku jest więcej jadu i agresji niż wśród innych uczestników sporu, to wasza strona wydaje się być przepełniona agresją.

Gdybyśmy mieli się tak trzymać, to ten temat byłby pusty, bo za równo jeden, jak i drugi nie ma bladego pojęcia o IIwś, a piszą. I żadne racjonalne fakty do nich nie przemawiają. Masz rację, schemat jest prosty- jak zabraknie mi argumentów, to będę minusował. Spójrz choćby na mój wczorajszy, dłuższy post z cytatami- Killeras nie odniósł i nie odniesie się do niego, bo musiałby polemizować nie tylko ze mną, ale z historią w ogóle. Wie, że nie ma racji, ale się do tego nie przyzna, więc to zignoruje. Więcej luzu, na tym forum to podstawa.
Reply
O II WŚ mam pojęcie, nie jestem jakimś historykiem, ale spędziłem setki godzin starając się dowiedzieć o niej jak najwięcej informacji. Nie możesz za to zaakceptować, że mamy skrajne poglądy od Ciebie, ja potrafię to zaakceptować, choć jest mi ciężko. Szczerze - powiedz mi, skąd wytrzasnąłeś te swoje "fakty historyczne" - niewielu badaczy, jeśli w ogóle jacyś zgodzili by się z Twoimi poglądami. Jeśli mi porządnie udowodnisz te swoje "racjonalne fakty", to uwierzę i je zaakceptuję, bo Tobie na słowo nie wierze, a we wszystkich znalezionych i przeczytanych przeze mnie źródłach i książkach piszą inne rzeczy. Fajnie by było zrobić też debatę akademicką 2 vs 2.
Reply
A czasami prawosławni/luteranie też nie wyznają 10 przykazań? Bo rozumiem że chodzi ci o 6 przykazanie.

Chavanin:
No ale to jest kłótnia o kościele a nie omawianie wątków .____.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)