Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kwieciste kalambury - konkurs
#1
Witam wszystkich.

Ciągle coś się dzieje teraz, to tradycji nie będę rujnował. Ogłaszam kolejny Forumowy konkursik dla umilenia czasu gry. Z racji tego, że na wakacje jest już rozplanowany zakres eventów, to daję to dziś do użytku. Pomysłodawców "fabuły" do tego rodzaju konkursu było wielu, natomiast za przypomnienie dziękuję Tajemniczej. Przypomniała - zmobilizowała mnie, wprowadzone.

Jak pewnie widzicie w nazwie, chodzi o kalambury. Do tego kwieciste. O co w tym chodzi? Otóż, codziennie (jeśli nic nie wypadnie), dwa razy w ciągu dnia, ja lub ktoś z Rady/GE, na Forum opublikuje zagadkę, która składa się z takiego czegoś:

Quote:_R_HAR_LL

Waszym zadaniem będzie podać prawidłowe rozwiązanie, czyli w tym przykładowym kalamburze hasło Artharell. Hasła podajemy w postach. Kto 1 zamieści prawidłowe hasło - wygrywa. Pytanie, co wygrywa? Już piszę. W tej zabawie istnieją maleńkie zasady punktowania i etapy. Kto 1 odpowie prawidłowo - otrzymuje 1 punkt. Jeden etap, to jeden miesiąc, czyli kto w danym miesiącu zbierze najwięcej punktów - wygrywa kwiaciaki. Wygrywa tyle, ile zdobył punktów. Jedno poprawne rozwiązanie = jeden punkt = jeden kwiaciak. W tej chwili będzie to jedna z nielicznych okazji do zdobycia kwiaciaków włącznie z Grdanianusem. Przy hasłach będziemy podawać kategorie, z którą dana zagadka jest związana. Ilość podanych przez zadającego zagadkę liter w haśle musi wynosić minimum: suma wszystkich liter hasła (nie wliczając spacji,przecinków, znaków stopu wyrazu)/3 z uwzględnieniem zaokrąglania matematycznego - aby kalambur został uznany za ważny. - czyli jeżeli wyraz ma 24 litery, to: 24:3 = 8 (odkrytych liter w haśle).

Myślę, że rozumiecie zasady Smile

Let's go Smile

W zabawie nie będzie podpowiedzi. Nowe kalambury nie pojawią się, dopóki poprzednie nie zostaną rozwiązane! Motywuje Was to do myślenia bez dodatkowego podpowiadania Smile

Proszenie o podpowiedzi - odsunięcie od zabawy na dany dzień. Proszenie notoryczne - zakaz udziału w zabawie. Widzę, że muszę jednak to napisać, bo spotkałem się z przypadkiem gdzie gracz pytał o część hasła w WPW. Rozumiem wszystko, no ale nie coś takiego...
_
Reply
#2
Lista punktów za sierpień:

Abraxus Calthaniel = 8
Zły Konion = 1
Cichy Misnoten = 1
Arkadioseq = 3
Frusciante = 3
Testodan = 1
Another = 2
Tamlaer = 1
Garrowek = 2
Evill Butter = 1
Nyguse-K = 1
Willen = 1
_
Reply
#3
Super Smile podoba mi się. Pozytywnie ;3 wezmę udział ! Big Grin
Reply
#4
super podoba mi się może wezmę udziałBig Grin
Reply
#5
2.08.2012 godzina 16:00

Kalambur do rozwiązania:

Quote:| _ N _ _ _ U _ S | A _ _ R | _ _ N _ E _ | _ _ _ |


Kategoria: PRZYSŁOWIE ŁACIŃSKIE

| - oznacza przerwę pomiędzy wyrazami.

Do dzieła! Pamiętajcie - kto 1 rozwiąże, ten wygrywa!
Reply
#6
Antiquus amor cancer est. -Stara miłość jest jak rak.
Reply
#7
Antiquus amor cancer est.
Reply
#8
Brawo Smile Pierwszy - rozgrzewkowy kalambur rozwiązany Smile Zapraszam na jutro Smile
Reply
#9
Antiquus amor cancer est.
Reply
#10
Antiquus amor cancer est
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)