Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kara śmierci
#81
Są lepsze kary od śmierci tylko rządy muszą je porządnie przemyśleć i wprowadzić. Między innymi przymusowe roboty na rzecz kraju czy tam jakiejś ważnej dla wszystkich instytucji. Zniwelowało by to ogromne koszty utrzymania więźniów.
Reply
#82
A może tortury? Zabójców, zwłaszcza seryjnych, takich co umyślnie to robili... Dawać zdjęcie zamordowanej, zamordowanych osób przed twarz, i wtedy torturować, kara śmierci w wielu przypadkach jest po prostu zbyt łagodna, bo osoba która zabija ludzi raczej na 100 % liczy się z tym, że może zginąć... Kradzież? Zależy, raczej pobyt w więzieniu, ale takim, w którym pracujesz! Jakieś kopalnie, niebezpieczna praca, jakieś radioaktywne odpady. I trzeba odpracować np. 5 krotność skradzionej sumy, połowa tego co się odpracuje leci na rzecz osób okradzionych, połowa do państwa. Gwałciciele, pedofile(chociaż, przy takim "postępie" jakim jest wprowadzanie ustaw o homo to można zakładać, że wszystkie zboczenia zostaną zalegalizowane), zoofile, powinni być kastrowani, obdzierani ze skóry, no, coś bolesnego, co zapamiętają do końca życia+ powinni być napiętnowani, aby ludzie ich rozpoznawali. Zresztą, uważam, że napiętnowani powinni być wszyscy przestępcy, zabójcy, ktokolwiek, kto dostał wyrok za jakieś bardziej poważne przestępstwo. Żeby ludzie mieli pojęcie z kim mają do czynienia. Zakłady karne powinny być tak prowadzone, aby ludzie je zapamiętali, naprawdę zapamiętali do końca życia. Dobre jedzenie dla przestępców? W życiu... Powinni dostawać odpadki, bo dzięki nim przeżyją, a nauczkę mają, państwo za dużo na to nie wyda.Papierosy w więzieniach? Nie wiem czemu do tego dopuszczają, nie powinno być dla nich żadnych luksusów... Żadnych.

Ps. Tzw. prawa osób w więzieniach nie powinny obowiązywać... Chyba, że chodzi o niesłuszne skazanie, ale to nie temat o tym więc nie będę się rozpisywał.
Reply
#83
z tym odpracowaniem 5 krotności kary to się zgadzam do tego nasz kraj był by bogatszy
Reply
#84
Właściwie to trochę nie pomyślałem ;x, bo jakby ktoś dostawał połowę z tego co złodziej odpracuje, to by sam chciał być okradziony... Chyba, że by to jakoś dopracować to byłoby ok.
Reply
#85
Hehe, nasze prawo jest takie NIEidealne że ojciec który pobił mezczyzne który molestował dziecko na jego oczach posiedzi więcej od niego Wink
Reply
#86
Kara śmierci dla seryjnych morderców.Jeśli chodzi o gwałcicieli i pedofilii to słyszałem że tacy w więzieniu są bardzo źle traktowani przez współwięźniów. Dlatego dla nich proponuję więzienie ale nie tak jak teraz że jest chyba 12 lat maksimum(nie jestem pewien) tylko ze 20 lat.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)