Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy Bóg istnieje?
#51
To było w rodzaju chełmu..
Reply
#52
trv ale w tamtym temacie mówią o mądrych rzeczach a w tym możemy się nawzajem obrażać : )
jk
btw jest 2700~ bożków, nie 2800
Reply
#53
Ja tam wierze.
Reply
#54
Hełm, czapka? Jezus miał na głowie koronę z cierni...

AtLiterówka!*
_
Reply
#55
Spanch Bob:
Chełm to takie miasto.
Reply
#56
Rozumiem, że można uwierzyć, że stal stopiła się do stanu ciekłego w zwykłym pożarze, edukacja to nie wszystko w tym kraju. Ale ślady po Twojej koronie, Jezusie i cierniach były odbite właśnie w ten sposób, a nie wypalone dziurki. I na marginesie za pisanie na forum weź się chłopie, jak pisać się nauczysz, bo Twoje posty są co najmniej rażące, zero interpunkcji, ortografia kuleje, o składni, stawianiu znaków przed spacją i gramatyce nawet nie wspominam.
Reply
#57
Nie ma dowodu na istnienie Boga, na tym polega wiara, żeby wierzyć nie mająć żadnego dowodu.
Reply
#58
Photo 
Ooo właśnie, przypomniało mi się to jedno zdanie

'Błogosławieni Ci, co nie ujrzeli, a uwierzyli.'
Reply
#59
Gadałem kiedyś z księdzem. Kościół twierdzi, że to Bóg popchnął ewolucję we właściwym kierunku tak, aby stworzyć człowieka.
Dazz Dillinger:
1. "Jeśli ktoś chce iść za Mną, niech się wyprze samego siebie, niech codziennie bierze swój krzyz i niech Mnie naśladuje. Bo kto chce ocalić swoje życie, straci je; a kto straci swoje zycie z mojego powodu, ten je ocali".
Życie i wiara wymaga poświęceń. Wyobraź sobie, gdyby Bóg zrobił tak, żeby wszystkim żyło się dobrze, bez pozbawiana nas wolnej woli. Skoro człowiek ma wolną wolę rodzą się złe uczucia jak zazdrość, pycha, żądza przez co powstaje wszelkie zło.
2. Wg. mnie jest znacząca różnica pomiędzy uderzeniem pioruna, a rozstąpieniem się wody. Nie wiem czy zauważyłeś różnice w nadzwyczajności tych zjawisk, ale morze rzadziej się rozstępuje niż uderza piorun. Albo to wszystko jest ukartowane albo jest prawdą. Wybierz które ci bardziej pasuje.
To że czegoś nie widzimy nie znaczy, że nie istnieje. Jeśli chcesz wierzyć we wróżki to wierz. Szczerze to mnie to mało obchodzi co robisz ze swoim życiem. Możesz wierzyć w co chcesz bo masz wolną wolę. Gdyby wiara była poparta naukowymi dowodami to byłaby faktem, a nie wiarą.
3. Nie wiem gdzie się wychowałaś, ale znam kilku ateistów. U jednego nie wierzą i rodzice i dziadkowie, a drugi został ateistą z wyboru. Jakoś nikt na nich nie patrzy, jakby byli gorsi.
Ale co cię obchodzi jak jesteś określany przez Kościół? Jeśli muzułmanin, żyd, anglikanin czy jeszcze inny wyznawca uzna cię, że jesteś niewierny to masz się tym przejąć? Każdy jest niewiernym wg. innych religii.
Mafia powiadasz? Ojejku. A w jaki sposób cię okradają? Wchodzą ci do domu bez pozwolenia? Kradną pieniądze, wynoszą sprzęt, wyzywają cię? A więc w jaki sposób są dla ciebie aż tacy źli?
4. To już jest w ogóle przykład z kosmosu. Nigdy się z czymś takim nie spotkałem. Po prostu wstawiłeś to na siłę, a jeśli się spotkałeś z czymś takim w życiu to radzę - zmień środowisko.
5. Nie można powiedzieć, że to choroba psychiczna czy opętanie. Żeby to stwierdzić potrzebny byłby bez wątpienia psycholog oraz egzorcysta, którzy mogliby to ocenić.

Co o tym sądzę? Mhm... Na pewno nie potrafię zrozumieć dlaczego pałasz taką nienawiścią do katolicyzmu. Wyzywanie od mafii na pewno nie jest przyjemne, zwłaszcza, gdy są to bezpodstawne oskarżenia.

I tu mnie po raz kolejny rozśmieszyłeś. Jak możesz twierdzić, że istnieje tylko jedna prawda? Dla każdego prawdą może być co innego, pomijając oczywiście fakty naukowe, które są niezmienne. I to jest jedno z najlepszych zdań:
(2013-05-01, 11:15:48)Hawai Wrote: W naukowy sposób człowiek jest stworzony od małpy , a w religijny sposób Bóg stworzył człowieka na podobieństwo siebie.

Szkalujesz katolicyzm, podważasz autorytet Kościoła i istnienie Boga, a wciąż potrafisz powiedzieć "nasza wiara"? Szczerze gratuluję. Nie wiem czego, chyba głównie głupoty.
Reply
#60
Wybacz, ale odpowiem Ci jutro, ale muszę zaraz spadać.

AtCo do minusa Mavline w pierwszym poście. Żałosne trochę, "o tym się nie dyskutuje"? Bo co? Bo to temat tabu? Nie sądzę. Dodgy
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)