Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 3 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Samobójstwa
#51
Ta bp Ty chwaląc się w temacie NZ bodajże straciłaś coś cenniejszego......






....Brwi
Reply
#52
Ja nienawidze dzieciaków które sie tną aby sobie sprawić ból, np. w okolicach przedramienia "bo to jest kul i fajnie wygląda", albo "bo mnie już to wszystko wku... rza"



Kiedyś miałem takie myśli ale wszystko się unormowało, choć problemy dalej są tak samo duże.
Reply
#53
Każdy inaczej patrzy na świat i takie zdanie może sprawiać cierpienie dla "braku uczuć".
Reply
#54
O samobójstwie nigdy nie myślały jedynie bogate dzieciaki albo osoby które mają za dużo lub nic nie straciły i taka jest prawda.
Reply
#55
Dobry temat. Myślę, że dla wielu ludzi samobójstwo to najprostsze wyjście. Ludzie którzy chcą to zrobić często są opuszczeni, nie mają potrzebnego wsparcia w postaci przyjaciół bądź rodziny więc zwyczajnie odechciewa im się żyć. Często nie dość że nie mają wsparcia to mają problemu załóżmy z ocenami, ludzie z nich szydzą bądź o nich plotkują.
Reply
#56
Każdy inaczej odbiera świat, coś, co jest błahostką dla silnej osoby o wysokim poczuciu własnej wartości może się okazać gwoździem do trumny dla kogoś o słabej psychice. Myślę, że w większości przypadków samobójca by się nim nie stał, gdyby ludzie dookoła dostrzegli jego problem i zainteresowali się nim, ktoś podjął jakąś akcję, np. przeniósł męczone dziecko do innej szkoły, poświęcił czas komuś po zawodzie miłosnym, zaproponował pomoc psychologa. Ewentualnie - gdyby osoba w tragicznej sytuacji sama wzięła się w garść, jeśli jesteśmy gotowi na śmierć to znaczy, że nie mamy nic do stracenia, równie dobrze można wsiąść do pociągu byle jakiego i spróbować rozpocząć życie od nowa choćby i na drugim końcu świata. Są też pewnie jednak wydarzenia zostawiający taki ślad na psychice, że może i lepiej się już nie męczyć... Ciężko mi się na takie tematy wypowiadać, no ale nie mogę zaprzeczyć istnieniu czegoś, bo tego nie doświadczyłam.
Reply
#57
Ze wszystkim się zgodzę, poza tym, że osoba, która popełnia samobójstwo ma słabą psychikę. Samobójstwo jest naprawdę ciężko decyzją, bez względu na to w jakiej sytuacji jesteśmy i jest rzeczą nieodwracalną, więc ja uważam, że osoby, które popełniły samobójstwo nie miały słabej psychiki, ponieważ zdecydowały się na tak drastyczny krok. Niektórzy kierują się także tym, iż po śmierci istnieje tzw. "drugie życie", czy "drugie wcielenie", ale to już jest kwestia religii i wiary w reinkarnację.
Reply
#58
To może psychikę niedostosowaną do życia w codziennym świecie Wink
Reply
#59
To może silną psychikę? Każdy człowiek ma granice prawda?Nawet największy twardziel w końcu wymięka.. nikt z nas nie jest maszyną..
Reply
#60
Istnieją takie momenty że człowiek ma załamanie po prostu , czysty roz.. emocjonlany. W szkole np się nie układa w domu przez to kłopota , z bliksą mu osobą czy też dziewczyną się nie układa , rodzicę sie kłócą itd I wtedy dzieci są bezradne i przychodzi myśl samobójstwa.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)